X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
УНР

Завантажити презентацію

УНР

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Другий Зимовий похід армії УНР Урок для 10-го класу Автор Єфіменко Тетяна Михайлівна

Слайд 2

Мета уроку проаналізувати мету та причини поразки Другого зимового походу армії УНР; пояснити значення Другого зимового походу як останньої збройної спроби відвоювати самостійність України та наслідки невдачі акції.

Слайд 3

План уроку 1.Політична ситуація в Україні у 1921р. 2. Військова підготовка походу. 3. Листопадовий рейд. Трагедія Базару. 4. Наслідки невдачі походу.

Слайд 4

Політична ситуація в Україні у 1921р Після Ризького мирного договору на території Польщі перебували залишки військ УНР. Політика радянської влади щодо селянства викликала масові повстання. Очікування на розгортання єдиного антирадянського виступу українського населення проти радянського режиму були пов’язані із приходом військ УНР.

Слайд 5

Документ №1 Селянин Лащенко з Поділля у листі до Петлюри відзначав: «Якби тепер тільки показалася українське військо- все було б добре…Тоді коло його легко згуртувати селян. Всі селяни пішли б тепер- і старі і малі. Зараз їх так ненавидять, що в селі найбідніший каже, що він не соглашається на більшовизм .. Його прямо ненавидять…»

Слайд 6

Документ №2 повідомлення Пилипа Тяговича від 19 квітня 1921 р. до С.Петлюри: «Страйкують залізничники. Населення до більшовиків ставиться вороже. Відношення до уряду УНР, а також до головного отамана, дуже гарне. Селяни червоноармійцям просто кажуть- ви ні сьогодні- завтра підете, а Петлюра буде. Населення сподівається скорого приходу військ УНР.»

Слайд 7

Військова підготовка походу Партизансько-Повстанський штаб був створений з метою підготовки рейду. Розвідувальні групи ППШ налагоджували зв’язки з керівниками повстанських загонів в Україні. Польська влада мала зобов’язання забезпечити військо УНР зброєю та амуніцією

Слайд 8

Документ №3 лист С.Петлюри до Ю.Тютюнника перед початком рейду: «Пане генерале! Виряджаючи Вас, Партизансько-Повстанський штаб та старшин і козаків на велику справу звільнення Батьківщини нашої від московського ворога, від щирого серця хочу побажати успіху в тій тяжкій боротьбі, яку прийдеться провадити в Україні».

Слайд 9

Юрій Тютюнник

Слайд 10

Листопадвий рейд. Трагедія Базару. Три групи учасників рейду- Волинська, Подільська та Бессарабська. Похід закінчився поразкою через кількісну перевагу радянських військ. Більшість учасників Волинської групи були розстріляні за вироком «надзвичайної комісії» під містечком Базар.

Слайд 11

Схема походу Волинської групи

Слайд 12

Наслідки невдачі походу Відсутність єдності українських національних сил. Несприятлива міжнародна ситуація, відсутність зовнішньої підтримки української державності. Не вдалося створити сильну боєздатну армію, яка б мала можливість захистити українське населення.

Слайд 13

висновки Другий Зимовий похід армії УНР- героїчна сторінка історії українського державотворення, відчайдушний крок, майже приречений на поразку, виявився останньою спробою відвоювати незалежність.

Слайд 14

Пам'ятний знак розстріляним воїнам УНР

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Історія України