X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Кочівницький світ

Завантажити презентацію

Кочівницький світ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Кочівницький світ Історія рідного краю 8 клас № 5

Слайд 2

Терміни для запам’ятовування Орда – військово-адміністративна організація кочівників

Слайд 3

Ногайська Орда   Наприкінці XIV- на початку XVст. внаслідок розпаду Золотої Орди виникла Ногайська Орда, яка в середині XVІст. розпалася на Велику, Малу і Алтиульську ногайські орди.

Слайд 4

Ногайські орди у XVІІст. Джамбуйлуцька (Перекопська) орда – кочувала між Перекопом, Дніпром і Бердою. Єдисанська (Очаківська) орда – кочувала на правому березі Дніпра, від Кам’янки до Кодими, правобережної притоки Південного Бугу та навколо фортеці Очаків. Єдичкульська орда – кочувала між Дністром і Дунаєм, за наказом кримського хана перешла на лівий берег Дніпра і розташувалася від Кизикермена до гирла Кінської і верхів’їв Берди. З дозволу російського уряду осіла на землях уздовж Молочної.

Слайд 5

Після Кримської війни 1853-56 рр. залишки ногайських орд емігрували до Туреччини.

Слайд 6

Господарство і побут ногайців Головним джерелом існування ногайців було напівкочове скотарство – розводили велику рогату худобу, овець, верблюдів. У невеликих розмірах ногайці займалися землеробством – сіяли просо і ячмінь. Ногайці також займалися торгівлею. Жили в юртах, посередині розташовувалося вогнище. Біля помешкання розташовувалися стійла й амбри з очерету. Влітку пересувалися по степу, пасли стада на кибитках.

Слайд 7

Господарство і побут ногайців За релігією ногайці – сунітські магометани, у поселеннях будували невеликі кам’яні мечеті. На чолі орди, кримським ханом, призначався каймакан- генерал-губернатор.

Слайд 8

Питання Головні джерела існування ногайців? Дайте опис побуту ногайців. Порівняйте побут ногайців з побутом запорозьких козаків.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України