X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Килимарство

Завантажити презентацію

Килимарство

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Робота Учениці 5 курсу 3 групи Рубаненко Олени КИЛИМАРСТВО

Слайд 2

Килимарство — це стародавній художній промисел, широко поширений по всьому світу. Ручне килимарство існує з тих часів, коли люди навчилися виробляти пряжу і тканини з волокнистих матеріалів. Батьківщиною килимарства вважається Персія

Слайд 3

Килимарство в Україні Літописні джерела свідчать про розквіт килимарства в Київській Русі в другій половині X—XII ст. У XV—XVII ст. і особливо у XVIII ст. килими вже виготовляли в багатьох поміщицьких майстернях, килимарських цехах, мануфактурах і фабриках Поділля, Волині, Галичини.

Слайд 4

ОРНАМЕНТИ Щодо орнаментів та барв українське килимарство можна поділити на дві основні смуги - Правобережжя й Галичина з переважанням геометричного орнаменту й Лівобережжя з рослинним орнаментом.

Слайд 5

Яскраво відчутні в українському килимовому орнаменті східні впливи мають двояке походження: Лінійно-геометричний шов поширився з Балканського півострова Дністром і Дунаєм на Правобережжя, Бесарабію та Галичину.

Слайд 6

Рослинний орнамент, пов'язаний безпосередньо з Азією та Іраном, розвинувся разом із вишивковими елементами на Лівобережжі.

Слайд 7

Також можна виділити килимарство на території Полісся. У ткацтві Полісся переважають смугасті композиції. Це різної ширини та чергування прості й складні смуги, утворені рядками різноманітних орнаментів – від барвистих смуг рядків крапок і рисок до складніших за силуетом і фактурою.

Слайд 8

Найвідоміші центри килимарства на Україні: Решетилівка (Полтавська обл.) С. Дігтярі (Чернігівська обл.) Косів (Івано-Франківської обл.) Глинянки (Волинська обл.) Квіткові мотиви Геометричні мотиви

Слайд 9

Кінець Дякую за перегляд

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України