X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Хрестові походи

Завантажити презентацію

Хрестові походи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

© Тарасов В.В. вчитель історії Серпневської ЗОШ І-ІІІ ступенів 2008

Слайд 2

План уроку Причини хрестових походів. Учасники хрестових походів. Перший хрестовий похід. Четвертий хрестовий похід. Характер хрестових походів. Наслідки хрестових походів.

Слайд 3

Опорні поняття та дати уроку. Опорні поняття: Хрестові походи; Хрестоносці; Опорні дати: 1096 – 1270 рр. – період хрестових походів; 1096 – 1099 рр. – перший хрестовий похід; 1202 -1204 рр. – четвертий хрестовий похід

Слайд 4

Учасників хрестових походів називали хрестоносцями. Подивіться уважно на малюнок і спробуйте дати відповідь на запитання: Чому, на вашу думку, учасників цих походів називали хрестоносцями. Початок хрестових походів припадає на кінець ХІ століття. Чому саме на цей час? Що відбувалося в Європі в ХІ столітті? Давайте пригадаємо.

Слайд 5

Актуалізація опорних знань учнів. Які зміни відбулися в Європі з розподілом земель? Хто володів величезними розмірами землі в Європі? Хто не володів землею? За рахунок чого вони жили? Що являла собою середньовічна сім'я ( селянська, феодальна, міська )? Скільки в ній було дітей? Кому передавалася спадщина в середньовічній сім'ї? Які фактори сильно впливали на зміну чисельності населення в Європі? Назвіть основні риси суспільних станів середньовічної Європи? Чому селяни залежали від феодалів? Яка організація мала величезний вплив на життя в середньовічній Європі? Які зміни відбулися в житті церкви у ХІ столітті? Як це відбилося на доходах церкви?

Слайд 6

Причини хрестових походів ХІ століття в історії Європи характеризується як “смутні часи”: 48 років з 112 ( 987 – 1099 рр.) припадає на тривалі голодування, епідемії, феодальні усобиці. Це штовхало селян до участі в хрестових походах ( стати вільними і отримати власну землю ) Спадщина в феодальній сім'ї переходила до рук старшого сина. Решта синів залишалися без землі. Середні та дрібні феодали приймали участь у хрестових походах, прагнучи здобути землю і багатство.

Слайд 7

Причини походів. Учасники походів. Церква Великі феодали (королі, герцоги) Дрібні феодали (рицарі) Селяни Городяни, купці Розширення впливу церкви на Схід; збільшення доходів церкви Налагодження вигідних торгівельних зв’язків із Сходом Отримання земель на Сході; прощення грехів; кращі умови життя Отримання земельних володінь на Сході; прощення грехів Захоплення нових володінь; збільшення богатств; прощення грехів

Слайд 8

Привід Захоплення турками-сельджуками Єрусалима у 1071 р. Прохання Візантийського імператора Олексія I про допомогу проти мусульманських завойовників у 1095 р.

Слайд 9

Проблемне завдання Які зміни відбулися в характері хрестових походів?

Слайд 10

Перший хрестовий похід

Слайд 11

Четвертий хрестовий похід

Слайд 12

Наслідки хрестових походів Позитивні: Розширення знань християн і мусульман одне про одного. Розвиток торгівлі зі східними країнами. Запозичення наукових знань європейцями. Знайомство європейців з новими сільськогосподарськими культурами. Сприйняття європейцями нових звичаїв ( використання подушок, виделок, миття рук перед їжею ). Негативні: Численні людські жертви. Руйнування міст і загибель пам”ятників культури. Посилення ворожнечі між православним Сходом ( Візантією ) та католицьким заходом ( Римом ).

Слайд 13

Закріплення знань учнів 1 2 3 4 5 1. Місто, в якому зберігається Гроб Господній. 2. Символ, який нашивали на одяг учасники походів. 3. Збір вищого духовенства всієї церкви. 4. Організатор хрестових походів. 5. Місто, яке було розграбоване хрестоносцями у 1204 році. Зверніть увагу на виділене слово. Хто ця особа?      

Слайд 14

Які зміни відбулися в характері хрестових походів? Які наслідки хрестових походів?

Слайд 15

Домашнє завдання Прочитати §8 ( п.3.); Відповісти у зошиті на запитання: “ Чи можна вважати, що хрестові походи – це лише боротьба між християнами і мусульманами?” Свою відповідь обґрунтуйте.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України