X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Версаль"

Завантажити презентацію

"Версаль"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Полтавський інститут економіки і права ВНЗ «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» кафедра перекладу та іноземних мов Особливості перекладу фразеологізмів Студентка 31ФП14 Назаренко А. В. Науковий керівник Проф. Демченко Н. О.

Слайд 2

Поняття фразеології та фразеологічної одиниці в лінгвістиці; Фразеологічний переклад; Оособливості перекладу фразеологізмів на українську мову; Способи перекладу фразеологізмів на українську мову; Висновок Зміст

Слайд 3

Мета Вивчення та аналіз теоретичного матеріалу з питань фразеологічних одиниць та їх перекладу, а також оцінка та аналіз даного матеріалу з позицій його актуальності та можливості практичного застосування.

Слайд 4

Актуальність - полягає в самому об’екті дослідження, тому що класифікація фразеологічних одиниць визначає характерні для них ознаки, а також проблема їх перекладу й на сьогоднішній день є підґрунтям для наукових досліджень. Новизна - дослідження особливостей перекладу фразеологізмів на основі повісті Ernest Hemingway, “The Old Man And The Sea”.

Слайд 5

Фразеологія – (від грецького phrasis - вираження, logos - вчення) розділ теоретичної лінгвістики, котрий досліджує сталі мовні вираження та звороти, котрі називаються фразеологічними одиницями. “Фразеологічна одиниця – абсолютно неподільна одиниця мови, значення котрої зовсім не залежить від її лексичного складу, від трактування її компонентів, а також умовно та довільно, як значення немотивованого слова – знаку” ( В. В. Виноградов)

Слайд 6

“Існує необхідність в створенні унікального розділу в лінгвістиці, котрий мав би таку ж саму цінність як і синтаксис, але спеціалізував би свою діяльність на дослідженні унікальних та індивідуальних понять словосполучень, а не загальних видів. Даний розділ та загальну кількість досліджених явищ я називаю фразеологією, та уточню, що також доречно буде використання ще одного терміну «Ідіоматика»” (Поліванова Є. Д)

Слайд 7

Фразеологізми виступають в мові вже як сталі вирази, тобто готові кліше, котрі ми використовуємо в нашому житті за вже готовими формулами Piece of cake - (Дослівний переклад: "Шматок пирога") - "Простіше простого". It’s not my cup of tea – (Дослівний переклад: "Це не моя чашка чаю".) - "Це не в моєму смаку ".

Слайд 8

Фразеологічний переклад Фразеологічний переклад вимагає чіткі правила під час трансформації фразеологічної одиниці з англійської мови на українську. Це означає, що перекладач під час перекладу фразеологізмів повинен використовувати стійкі одиниці мови, на яку виконується переклад з урахуванням того, що вони мають таке ж саме значення в мові, з якої виконується переклад.

Слайд 9

Фразеологічний еквівалент – фразеологізм похідної мови, котрий є абсолютним відповідником мові перекладу. Частковий лексичний еквівалент - The two sisters were like two peas in a pod. – «Дві сестри були схожі як дві краплі води.» Повний еквівалент - His chances to win the game are only fifty-fifty. – «Його шанси на виграш гри всього п’ятдесят на п’ятдесят.»

Слайд 10

Описовий переклад - Every cloud has a silver lining, so I have to find this fish. - «Та немає худа без добра, я повинен знайти цю рибу!» Частковий граматичний еквівалент - What’s gone wrong? — Everything, more or less . - «Що пішло не так»? - «Більш-менш все» Дослівний переклад - It was a bitter pill for him to swallow when he discovered that his wife didn’t love him any more. – «Це було гіркою пігулкою, коли він дізнався, що вона більше його не кохає.»

Слайд 11

Способи перекладу фразеологізмів на українську мову Генералізація - When it comes to rules, I have a memory like a sieve. – «Коли діло доходить до правил, мої мізки наче решето». Антонімічний переклад - The boy keeps me alive, he thought. I must not deceive myself too much – «Хлопчик не вбьє мене, подумав він. Я не повинен обманювати себе, як я це роблю.» Калькування - Police is going to arrest his friends for the deal with black money.- «Поліція збирається заарештувати його друзів за угоду з чорними грошима.»

Слайд 12

Граматичні заміни - He thinks a lot of castles in the air as a kid. – «Він багато думає про повітряні замки неначе дитина». Синтаксична схожість - And then she closed her eyes, hugged herself as goose skin raised the hairs all over her body. «А потім вона закрила очі, обхопила себе руками, коли гусяча шкіра підняла волосся на всьому тілі.» Конкретизація - He was a cowboy in grain. «Він був ковбоєм за вдачею.»

Слайд 13

Висновок Фразеологізми є невід`ємною частиною нашого життя та існують в будь-якій культурі світу Кожній країні притаманні окремі фразеологізми, значення котрих на іншу мову може бути передано лише за допомогою професіональної перекладацької діяльності. У результаті дослідження у курсовій роботі, ми, слідом за видатним науковцем О. В. Куніним, виділили основні види та способи перекладу фразеологічних одиниць, а саме – повний еквівалент, частковий граматичний еквівалент, описовий переклад, дослівний переклад, а також були використані приклади таких перекладних трансформацій, як генералізація, конкретизація, калькування, синтаксична схожість, граматичні заміни та антонімічний переклад. Особливості перекладу фразеологічних одиниць з англійської мови на українську налічують дуже багато моментів, котрі перекладач повинен врахувати при перекладі, щоб результат перекладацької діяльності був максимально точним та подібно стилістично забарвленим

Слайд 14

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика