X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
тканини рослин

Завантажити презентацію

тканини рослин

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тканини рослин

Слайд 2

Ткани на— сукупність клітин одинакових за будовою і походженням і які виконують одинакові функції. Виділяють такі типи тканин: твірна, основна, провідна, покривна,механічна

Слайд 3

Твірні тканини (меристеми) складаються з дрібних щільно прилеглих одна до одної клітин із тонкою оболонкою та великими ядрами. Вони поділяються за походженням на первинні та вторинні. Забезпечують первинний ріст у довжину пагона, появу листків і пазушних бруньок та ріст у довжину кореня. Також при поділі забезпечують ріст стебла і кореня в товщину. Меристеми дають початок усім іншим тканинам.

Слайд 4

Твірні тканини дають початок усім іншим тканинам.

Слайд 5

Покривні тканини захищають рослини від впливу несприятливих умов, зовнішніх чинників та ушкоджень і забезпечують зв’язок із довкіллям. Покривна тканина, яка складається з живих клітин без міжклітинників, називається шкіркою. У деревних рослин замість шкірки утворюється корок, що складається з мертвих клітин. Продихи та сочевички, які розташовані в покривній тканині, забезпечують зв’язок із навколишнім середовищем. Продихи — вузькі отвори між двома особливими зеленими клітинками (серед живих клітин шкірки). Сочевички — багатоклітинні утворення корка у вигляді горбочків (мерт ві клітини).

Слайд 6

Покривні тканини однодольних та дводольних рослин

Слайд 7

Основна тканина — найважливіша в організмі рослини, так як вона є основою всіх органів. Тканини даного типу забезпечують всі життєво необхідні процеси, в тому числі фотосинтез і газообмін. Також основні тканини відповідають за створення запасів органічних речовин (в найбільшій кількості це крохмаль) у самих рослинах, а також в їх насінні. Крім поживних органічних сполук, у паренхімі може запасатися повітря і вода. Повітроносні і водоносними тканинами володіють не всі рослини. Перші присутні лише у пустельних, а другі — у болотних різновидів.

Слайд 8

Слайд 9

Механічні тканини забезпечують міцність органів рослин. Вони складають каркас, що підтримує усі органи рослин, протидіючи їх зламу, стискуванню, розриву. Основними характеристиками будови механічних тканин, що забезпечують їх міцність і пружність, є потужне потовщення і одеревіння їх оболонок, тісне зімкнення між клітинами, відсутність перфорацій в клітинних стінках. Механічні тканини найбільш розвинені в стеблі, де вони представлені лубовими і деревинними волокнами.

Слайд 10

Слайд 11

Провідна тканина Провідна тканина складається з живих або мертвих видовжених клітин, які мають вигляд трубок. В стеблі і листках рослин розташовані пучки провідної тканини. У провідної тканини виділяють судини і ситовидні трубки. Судини — послідовно з'єднані мертві порожні клітини, поперечні перегородки між якими зникають. По судинах вода і розчинені в ній мінеральні речовини з коренів надходять у стебло й листя. Ситовидні трубки — видовжені без'ядерні живі клітини, послідовно з'єднані між собою. По них органічні речовини з листя (де вони утворилися) переміщуються до інших органів рослини. древесина.

Слайд 12

На спилі стовбура дерева, серед інших верств, можна виділити 2 шару, по яких переміщаються речовини: деревина і луб. До складу деревини входять судини, по яких водаі мінеральні речовини з грунту піднімаютьсявгору. До складу лубу входять ситовидные трубки, по яких органічні речовини переміщуються з листків (де вони утворюються) вниз.

Слайд 13

Якщо помістити білі квіти гвоздики в посудини з розчинами харчових барвників, то вода з барвниками з провідної тканини стебла піднімається вгору і забарвлює квіти у відповідний барвнику колір

Слайд 14

Навесні березовий сік з накопиченими запасами цукру починає надходити з провідної тканини (деревині) з коренів вгору. Це використовують люди, які свердлять отвір у стовбурі берези, поміщають в нього трубку і отримують березовий сік.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика