X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тканини рослин

Завантажити презентацію

Тканини рослин

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Сьогодні ми повинні розглянути різноманітність рослинних тканин, визначити їхнє місцезнаходження та значення.

Слайд 3

Давайте повторимо

Слайд 4

Тканина – це сукупність клітин, подібних за будовою, функціями та спільним походженням. У рослин зустрічаються такі тканини: твірні; покривні; основні; провідні; механічні.

Слайд 5

Назву “тканина” було запропоновано у 1671 р. англійським вченим Неємієм Грю.

Слайд 6

З тканин утворюються органи рослин. Наприклад, стебло складається з усіх названих тканин; листок має покривну тканину, основну фотосинтезуючу та провідну ткинини.

Слайд 7

Слайд 8

Твірні тканини склада- ються з молодих клітин, щільно притиснутих одна до одної, які здатні до постійного поділу. Ці клітини дрібні, мають тонкі стінки й великі ядра, чим і забезпечується їхній постійний і швидкий поділ.

Слайд 9

Твірні тканини розташовуються на верхівках кореня та пагона або всередині цих органів. Завдяки їм пагони ростуть у висоту, а корені у глибину. Вони дають початок усім іншим тканинам.

Слайд 10

Покривні тканини розташовані на поверхні рослин. Вони відмежо- вують рослину від навколишнього середовища та виконують захисні функції.

Слайд 11

Покривні тканини утворені щільно зімкнутими клітинами, які часто бувають мертвими. Зверху клітини можуть бути вкриті жироподібними або воскоподібними шарами речовин.

Слайд 12

Продихи – це особлива складова частина покривних тканин, через які здійснюється газообмін між рослиною та навколишнім середовищем. Продих складається з двох клітин бобоподібної форми та продихової щілини між ними.

Слайд 13

Основні тканини є переважаючими в рослинах. До них належать: хлорофілоносна або фотосинтезуюча, що знаходиться у листках і зелених молодих стеблах; запасаюча – у серцевині; водоносна – у кактусах.

Слайд 14

Міжклітинники – це спеціальні повітряні порожнини, які знаходяться в основних тканинах.

Слайд 15

Механічна тканина – особливий вид основної, що надає рослині пружності і міцності, тобто є для рослин опорою.

Слайд 16

Провідні тканини – це тканини, по яких переміщаються розчинені поживні речовини. Вони здійснюють зв’язок між підземною та надземною частинами рослин.

Слайд 17

Провідні тканини поділяються на два види: ксилема – судини, по яких рухається вода з розчиненими в ній речовинами від коренів до листків; флоема – ситоподібні трубочки, по яких рухаються органічні речовини, що утворюються в листках під час фотосинтезу.

Слайд 18

Висновки: - рослини мають тканинну будову; - будова, функції та різноманітність тканин зумовлені пристосуванням рослин до життя на суходолі та умов довкілля.

Слайд 19

Творче засвоєння. До якої тканини слід віднести жалкі волоски у кропиви? Що таке смола у сосни? Чи можемо запах квітів віднести до якоїсь тканини?

Слайд 20

Доповнити схему. Твірні тканини ??? тканини ??? тканини Основні тканини ??? тканини ??? тканини ??? тканини

Слайд 21

Яка назва висхідної провідної тканини?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика