Створення і використання форм та звітів у Access 2003
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Створення і використання форм та звітів у Access 2003 План Поняття про форму Створення нової форми. Створення форми за допомогою майстра Поняття про звіт Створення звіту за допомогою майстра
Поняття форми Форма являє собою електронний бланк, в якому є поля для введення даних. При заповненні форми дані автоматично заносяться в таблиці даних. Як і інші об'єкти Access, форми можна створювати автоматично, вручну або за допомогою Майстра. Форми можуть бути виведені на екран у трьох видах: режим конструктора, режим форми і режим таблиці.
Створення нової форми Як і для інших об'єктів баз даних, Access забезпечує декілька способів створення форм. Якщо у вікні бази даних натиснути на кнопці Формы, а потім кнопку Создать, то Access відкриє діалогове вікно Новая форма. Діалогове вікно включає також три опції засобу Автоформа, які дозволяють створити визначену за умовчанням форму за допомогою єдиного натискання.
Алгоритм створення автоформи активізувати закладку об’єкту Форми (Формы); натиснути кнопку Створити (Создать); вибирати варіант автоформи (у стовпчик, стрічкову, табличну); задати джерело даних; натиснути ОК. Access автоматично створить обраний варіант форми для заданого джерела даних.
Звіт — це об’єкт бази даних, призначений для перегляду та підготовки інформації з бази даних до виведення на друк Звіт може бути створений на основі таблиці, запиту або звіту. Для створення звіту використовуються такі самі засоби, що і для створення інших об’єктів бази даних. Робота над створенням звітів подібна до роботи з формами. Відмінністю є те, що для підготовки інформації до друку використовуються параметри сторінки зі стандартним розміром (наприклад, А4).
Алгоритм створення звіту за допомогою майстра: активізувати закладку об’єкту Звіти (Отчеты); обрати засіб створення - Майстер звітів (Мастеротчетов); вибрати джерело даних – таблицю або запит; вибрати поля, дані з яких мають бути представлені у звіті; вибрати вигляд представлення даних; додати рівні групування даних (у разі потреби); задати порядок сортування даних; обчислити, у разі потреби, підсумки; вибрати макет для звіту; вибрати стиль оформлення звіту; задати ім’я звіту; натиснути Готово.
Контрольні запитання Що таке форма? Як здійснюється робота з елементами управління? Охарактеризуйте дії під час створення нової форми. Як проводиться позиціонування елементів управління в формі? Що таке звіт? Як здійснюється робота в режимі конструктора? Як створити базовий звіт ? Які дії потрібно виконати під час створення діаграми? Які операції можливі в звіті?
Схожі презентації
Категорії