X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Структура інформаційної системи. Клавіатура

Завантажити презентацію

Структура інформаційної системи. Клавіатура

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку: “ Структура інформаційної системи. Клавіатура ”. Завдання: - ознайомитися з структурою інформаційної системи, зовнішньою та внутрішньою архітектурою комп’ютера, поняттям магістралі та контролера; - визначити основні характеристиками ПК та основні принципи його роботи; - вивчити призначення основних клавіш клавіатури.

Слайд 2

Актуалізація опорних знань Що потрібно виконати перед початком роботи? Що заборонено робити в кабінеті комп’ютерної техніки? Що потрібно робити під час роботи на комп’ютері?

Слайд 3

Інформаційна система – це сукупність апаратних і програмних засобів, що забезпечують автоматизацію інформаційних процесів.

Слайд 4

Зовнішня архітектура комп’ютера – це ті пристрої, які бачать люди, котрі використовують комп’ютери для своїх цілей.

Слайд 5

Внутрішня архітектура комп’ютера – це ті пристрої, що забезпечують процеси накопичення, обробки, зберігання, подання й подачі інформації всередині машини.

Слайд 6

Магістраль – це провідники, що зв’язують між собою всі пристрої комп’ютера.

Слайд 7

Контролер – це електронна схема, що забезпечує керування пристроями комп’ютера.

Слайд 8

Основними характеристиками ПК є: Тип процесора і його характеристики. Обсяг оперативної пам’яті. Наявність і обсяг кеш-пам’яті. Тип системної шини та її пропускна здатність. Тип і ємність вінчестера. Тип відео контролера й обсяг відеопам’яті. Тип монітора і його характеристики. Наявність мультимедіа-компонентів (звукова карта, колонки, CD-ROM). Потужність енергоспоживання. Габаритні розміри.

Слайд 9

Джон фон Нейман Cформулював основні принципи роботи і компоненти сучасного програмно-керованого комп’ютера: арифметико-логічний пристрій і керуючий пристрій (об’єднані пізніше в процесор), пам’ять, пристрій введення, пристрій виведення інформації.

Слайд 10

Структурна схема і робота комп’ютера базується на таких принципах: принцип двійкового кодування даних; принцип програмного управління; магістрально-модульний принцип; принцип адресності пам’яті; принцип неперервності пам’яті.

Слайд 11

Принцип програмного управління Kомп’ютер працює під управлінням програми, яка зберігається в ОЗП.

Слайд 12

Модульний принцип Дозволяє змінювати склад пристроїв ПК.

Слайд 13

Принципи пам'яті Принцип адресності пам’яті означає те, що будь-яка інформація заноситься в пам’ять і видобувається з неї за адресами. Принцип неперервності пам’яті означає, що зазвичай програма займає певний блок пам’яті, а її команди розташовуються в байтах із послідовними адресами.

Слайд 14

Функціональна схема комп’ютера Функціональна схема комп’ютера – це певна абстрактна модель, що описує сервісні можливості обчислювальної машини, які задовольняють вимоги користувача для вирішення його завдань. Функціональна схема: пристрої введення, пристрої обробки інформації, пристрої виведення і пристрої зберігання даних.

Слайд 15

Системний блок Основним функціональним вузлом ПК є системний блок. У ньому розміщені: системна плата, блок живлення, дисковод на ГМД, ЖМД, дисковод CD-ROM.

Слайд 16

Клавіатура – це основний пристрій ручного введення інформації – команд і даних. Стандартна клавіатура IBM PC має не менше 101 клавіші.

Слайд 17

Як упорядковані клавіші

Слайд 18

Закріплення вивченого: Дайте визначення інформаційної моделі. Що таке зовнішня та внутрішня архітектура ПК? Дайте визначення магістралі та контролера. Які основні характеристики ПК знаєте? Перечисліть принципи на яких базується структурна схема та робота комп’ютера. З чого складається функціональна схема ПК? Що таке клавіатура та які групи клавіш вона має?

Слайд 19

Домашнє завдання Вивчити тему: „ Структура інформаційної системи. Клавіатура ”. (Інформатика: Підручник для 10-11 кл./ І.Т. Зарецька, А.М. Гуржій, О.Ю. Соколов Частина 1, §2)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика