X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Спектральний аналіз

Завантажити презентацію

Спектральний аналіз

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: “Спектральний аналіз” Підготувала учениця 11 класу Махновська Вікторія

Слайд 2

Що таке спектральний аналіз? Спектральний аналіз – це фізичний метод кількісного і якісного визначення складу речовини, оснований на отриманні і дослідженні його спектрів електромагнітного випромінювання.

Слайд 3

Традиційно розмежовують спектральний аналіз на: атомарний та молекулярний спектральний аналіз; «емісійний» — за спектром випромінення та «абсорбційний» — за спектром поглинання; «мас-спектрометричний» — за спектром мас атомарних чи молекулярних іонів.

Слайд 4

Історія За допомогою спектрального аналізу гелій (He) був відкритий на Сонці раніше ніж на Землі. Ще у 1854 році доктор Девід Альтер, науковець з міста Фріпорт, штату Пенсильванія (США) надрукував наукову працю, що описувала спектральні властивості 12 металів .

Слайд 5

Ідентифікація хімічних елементів за оптичними спектрами атомів була запропонована у 1859 році Г. Кірхгофом та Бунзеном.

Слайд 6

Для одержання спектрів застосовують спектроскоп та спектрограф. У першому спектр розглядають, а у другому його фотографують. Спектрограма — фотографія спектра.

Слайд 7

Існують такі види спектрів земних джерел і небесних тіл: Суцільний, або неперервний спектр у вигляді райдужної смужки дають непрозорі розжарені тіла (вугілля, нитка електро лампи) і досить протяжні густі маси газів. Лінійчастий спектр випромінювання дають розріджені гази й пара при сильному нагріванні. Кожний газ випромінює світло строго визначених довжин хвиль і дає характерний для даного хімічного елемента лінійчастий спектр. Значні зміни стану газу або умов його світіння, наприклад нагрівання чи іонізація, спри чиняють певні зміни в спектрі цього газу. Лінійчастий спектр поглинання дають гази й пара, якщо за ними міститься яскраве джерело, що дає неперервний спектр — це неперервний спектр, перерізаний темни ми лініями саме в тих місцях, де мають бути яскраві лінії, власти ві даному газові. Наприклад, дві темні лінії поглинання пари натрію (Na) містяться в жовтій частині спектра.

Слайд 8

Вивчення спектрів дає змогу аналізувати хімічний склад газів, що випромінюють або поглинають світло. Кількість атомів або молекул, які випромінюють чи поглинають енергію, визначається інтенсивністю ліній. Чим помітніша лінія певного елемента у спектрі випромінювання або поглинання, тим більше таких атомів на шляху променя світла.

Слайд 9

Сонце і зорі оточені газовими атмосферами. Неперервний спектр їхньої видимої поверхні перетинається темними лініями поглинання, які виникають, коли проміння проходить через атмосферу зірок. Тому їхні спектри — це спектри поглинання.

Слайд 10

За спектром можна знайти й температуру світного об'єкта. Коли тіло розжарене до червоного коліру, у його суцільному спектрі найяскравіша червона частина. Якщо його нагрівати далі, ділянка найбільшої яскравості у спектрі змішується в жовту, потім у зелену частину і так далі до фіолетового. Це явище описується законом Віна, який показує залежність положення максимуму у спектрі випро мінювання від температури тіла.

Слайд 11

Переваги спектрального аналізу: висока чутливість швидкість отримання результатів. Визначення марки сталі методом спектрального аналізу може бути виконано за декілька десятків секунд.

Слайд 12

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика