КОМП'ЮТЕРНІ МЕРЕЖІ.
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Для з'єднання комп'ютерів між собою потрібні: мережеві плати для кожного комп'ютера; сполучні кабелі; мережеве програмне забезпечення. Призначення: передача інформації між комп'ютерами; спільний доступ до програм і даних; спільне використання обладнання. - це з'єднання 3-х і більше комп'ютерів один з одним на невеликій відстані за допомогою кабелів.
Основні поняття: Сервер (обслуговуючий пристрій) - це центральний комп'ютер, на якому встановлено мережеве програмне забезпечення, цей комп'ютер надає послуги іншим комп'ютерам мережі, які називаються робочими станціями або абонентами мережі. Однорангова мережа - мережа, в якій немає спеціально виділеного сервера. Адміністратор - людина, яка відповідає за роботу мережі, її справність, за права доступу користувача. Мережева операційна система є основою програмного забезпечення локальної мережі. ЇЇ основне завдання - використання загальних ресурсів мережі
Послідовне кільцем. Кожен комп'ютер, з'єднаний один з одним, сигнал, що несе інформацію йде по колу.
З'єднання зіркою. Використовується окремий кабель для кожного комп'ютера, прокладений від центрального пристрою
Деревоподібне з'єднання. Є один центральний сервер для всієї мережі і кілька файлових серверів для різних робочих груп.
Якщо мережа існує в межах певного регіону, то вона називається регіональної. Мережі, обслуговуючі яку - то галузь держави (освіту, науку, оборону і т.п.) називаються галузевими (корпоративними) мережами. Кожна регіональна або галузева комп'ютерна мережа зазвичай має зв'язок з іншими мережами.
Глобальна комп'ютерна мережа-це об'єднання двох і більше мереж між собою. В даний час в світі зареєстровано більше 200 глобальних мереж, що об'єднані між собою за допомогою Internet. Internet - це єдиний інформаційний простір, мережа мереж.
Основні поняття Internet являє собою сукупність вузлів, об'єднаних каналами зв'язку. Кожен вузол (хост) містить один або кілька потужних комп'ютерів - серверів, що працюють під управлінням операційної системи. Управляє вузлом його власник - організація (провайдер). Internet об'єднує мережі, що працюють за різними протоколами. Мережевий протокол - це програма, яка містить набір правил, що встановлюють тип використовуваних даних, стандартні зв'язки, правила обробки помилок. Коли відбувається об'єднання мереж, що працюють по різних протоколах, виникає необхідність для перекладу даних із формату, прийнятого в одній мережі у формат, прийнятий в інший. Комп'ютери і програми, що виконують цю функцію називаються шлюзами Якщо об'єднуються дві мережі, які використовують однакові протоколи, то обладнання стоїть між ними називають мостами.
1 2 Серйозною проблемою при роботі в мережі є захист інформації від несанкціонованого доступу. Для цих цілей використовується брандмауер (1) Брандмауер - апаратно - програмний засіб (міжмережевий екран), яке запобігає несанкціонований доступ в мережу, що захищається. В якості ліній зв'язку використовуються виділені канали (телефонні, кабельні, супутникові) або комутовані телефонні лінії, в цьому випадку використовується модем (2). Модем перетворює двійковий код комп'ютера в аналоговий електричний сигнал телефонної мережі при передачі інформації (модуляція) і виробляє зворотне перетворення (демодуляція) під час прийому інформації. Основною характеристикою модему є швидкість передачі - прийому інформації, яка вимірюється в бітах в секунду-біт/с
Сімейство протоколів TCP / IP Існує два типи протоколів: базовий (TCP / IP), відповідальний за фізичну пересилання електронних повідомлень; прикладні: http-протокол передачі гіпертекстових повідомлень; ftp - протокол передачі файлів; telnet-протокол віддаленого доступу. TCP (Transmission Control Protocol) - транспортний протокол (управляє передачею даних). IP (Internet Protocol) - протокол маршрутизації (доставляє інформацію за призначенням).
Адресація в мережі IP-адреса-унікальний ідентифікатор комп'ютера в мережі Internet, він складається з 4 байтів. Адреса читається справа наліво Приклад IP - адреси: 116.210.54.71 IP - адреса людині важко запам'ятати, тому в кожного комп'ютера є доменне (символьне) ім'я. Домен-область мережі. Домени в імені відокремлюються крапками. Ім'я читається зліва направо. fadr.msu.ua Домен верхнього рівня ua означає, що комп'ютер з цим ім'ям знаходиться в Україні. Організаційні домени верхнього рівня (США) com-комерційні організації edu-освітні організації org-некомерційні організації gov-урядові організації mil-військові організації (США) int-міжнародні організації net-організації, що надають мережні послуги Деякі географічні домени верхнього рівня fr-Франція de-Німеччина ru-Росія se-Швеція tm-Туркменістан
Схожі презентації
Категорії