X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Комп'ютерна графіка

Завантажити презентацію

Комп'ютерна графіка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Комп’ютерна графіка – розділ інформатики, який вивчає засоби і способи створення й обробки графічних зображень за допомогою комп’ютерної техніки. Комп’ютерна графіка – галузь людської діяльності, пов'язана з використанням комп'ютерів для створення зображень і обробки візуальної інформації, отриманої з реального світу.

Слайд 2

Основні сфери застосування технологій комп’ютерної графіки: графічний інтерфейс користувача; спецефекти, кінематографія, телебачення; цифрове телебачення, Інтернет, відеоконференції; обробка цифрових фотографій; комп'ютерні ігри, системи віртуальної реальності.

Слайд 3

Комп'ютерна графіка застосовується для візуалізації даних у різних сферах людської діяльності:

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Растрова графіка У растровій графіці графічне зображення нагадує мозаїку, що складається з пікселів одного розміру, які є найменшими об'єктами растрового зображення. Чим більша кількість пікселів і чим менші їх розміри, тим краще виглядає зображення. Використовується растрова графіка в поліграфічних і електронних виданнях, в Інтернеті в тих випадках, коли потрібно якісно передати повну гаму відтінків кольорів зображення.

Слайд 7

Векторна графіка У векторній графіці зображення будується як аплікації з окремих базових об'єктів: відрізків, кривих, прямокутників, овалів тощо. Векторні графічні зображення широко використовуються тоді, коли важливим є наявність ясних і чітких контурів: у картографії, при створенні логотипів і схем, в інженерній графіці тощо.

Слайд 8

Фрактальна графіка Фрактал – це рисунок, який складається з подібних між собою елементів. Побудова фрактального малюнка відбувається за деяким алгоритмом або шляхом автоматичної генерації зображення. Фрактальну графіку часто використовують для графічного представлення даних при моделюванні деяких процесів, для автоматичної генерації абстрактних зображень, у розважальних програмах. Безперечною перевагою фрактальної графіки є те , що у файлі фрактального малюнка зберігаються тільки алгоритми і формули. Такі файли мають менший розмір, ніж файли з малюнками векторної і растрової графіки.

Слайд 9

Тривимірна графіка Останнім часом все більшої популярності набуває тривимірна графіка( 3D- графіка), що вивчає прийоми і методи створення об’ємних моделей об’єктів, які максимально наближені до реальних. Основним завданням цього виду графіки є створення не плоского зображення об’єкта, а його об’ємної моделі, які можна обертати і розглядати з усіх боків. Тривимірна графіка широко використовується в інженерному проектуванні, комп’ютерному моделюванні фізичних об’єктів і процесів, у мультиплікації, кіноматографії на комп’ютерних іграх.

Слайд 10

Порівняння растрових та векторних зображень Векторні зображення Растровізображення Складаються з об'єктів, описаних математично Складаються з масивів пікселів Менші обсяги файлів. Обсяг залежитьне від розміру зображення, а від кількості об'єктів на ньому Більші обсяги файлів. Обсяг залежить від розміру зображення Можна збільшувати без погіршення якості У разі збільшення зображення якість погіршується Не дають змогу точно передати перехід від одного кольору до іншого Дають змогу отримати зображення фотографічної якості Застосовують для зберігання креслень, ділової графіки, шрифтів, рисунків з чіткими контурами Застосовують для зберігання фотографій, творів живопису, збережень елементівінтерфейсу

Слайд 11

Переваги Реалістичність зображень; Природність кольорів Можливість отримання зображень за допомогою спеціальних пристроїв Недоліки Великий обсяг даних Пікселізація зображення при збільшенні масштабу перегляду або збільшені розміру масштабу; Складність редагування окремих елементів зображення

Слайд 12

Переваги Невеликі за розміром файли зображень; Збереження якості при масштабуванні Легкість модифікації зображень Недоліки Схематичність зображення Неприродність кольорів при відтворенні реальних об’єктів Векторне зображення

Слайд 13

Фрактальна графіка Переваги Малі обсяги данних; Простота модифікації зображень; Можливість деталізації зображень. Недоліки Абстрактність зображень Необхідність використання досить складних математичних понять і формул

Слайд 14

Тривимірна графіка Переваги Об’ємність зображення Можливість моделювання реальних об’єктів Недоліки Складність створення і редагування Підвищені вимоги до апаратної складової комп’ютера

Слайд 15

Колірні моделі Ще одною характеристикою компютерного графічного зображення є спосіб утворення різних кольорів на основі певних базових компоненті. Ця характеристика отмимала назву колірної моделі. Існує багато різних колірних моделей. Вибір тієї чи іншої з них визначається тим, де буде використовуватися дане графічне зображення, а в комп’ютерній графіці найчастіше використовуються колірні моделі RGB,GMYK,HSB.

Слайд 16

Колірна модель RGB У колірній моделі RGB будь-який колір утворюється з трьох основних компонентів : Червоного, Зеленого, Синього. Ці кольори називаються основними.

Слайд 17

Колірна модель GMYK У цій колірній моделі базовими колірними компонентами є так звані додаткові кольорі : Блакитний, пурпурний, жовтий. Додатковими їх називають тому, що вони доповнюють основні кольори до білого : блакитний доповнює червоний, пурпурний – зелений, жовтий доповнює синій.

Слайд 18

Колірна модель HSB У моделі HSB також використовуються 3 базових компонента : відтінок, контраст або насиченість і яскравість кольору. Відтінок кольору вказує номер кольору в спекторній панелі. Насиченість кольору характеризує його інтенсивність - чим вона більша, тим “ чистіший ” колір. Яскравість кольору залежить від домішки чорної фарби до даного кольору – чим більше, тим яскравість кольору менша. Таким чином, можна отримувати всі кольори, які здатне сприймати око людини.

Слайд 19

Програмні засоби комп'ютерної графіки Графічний редактор – це прикладна програма, яка дає користувачеві змогу створювати й редагувати на екрані комп'ютера зображення та зберігати їх для подальшого використання.

Слайд 20

Формати графічних файлів Від формату графічного файлу залежить спосіб зберігання даних малюнка (у растровому чи векторному вигляді), а також алгоритм їх стиснення. Розглянемо найпростіші формати графічних файлів: Застосовуються для збереження растрових зображень без стиснення, з кодуванням інформації про кожен піксел. Призначений для стиснення растрових зображень, у яких міститься багато однорідних заливок. Обмеження полягає в тому, що кольорове зображення може бути записане тільки в режимі 256 кольорів. Краще застосовувати для зберігання растрових зображень фотографічної якості, дозволяє гнучко варіювати між рівнем стиснення та якістю зображення Використовується для зображень, які розміщуються в Інтернеті, забезпечує однаковий вигляд зображення незалежно від використаного браузера та монітора Один із найпоширеніших і найнадійніших растрових форматів, найкращий вибір для сканованих малюнків, а також для імпортування растрової графіки у векторні редактори

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика