Історичні відомості про обчислювальні прилади та з історії створення моделей ЕОМ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Мета уроку: ознайомитися з історичними відомостями про обчислювальні методи та з історією створення ЕОМ.
Ще VI-V ст. до н.е. люди почали використовувати підручні засоби за допомогою яких вони рахували і могли запам'ятовувати ці підрахунки на тривалий час. Це були зарубки на дереві, мотузка з вузликами “квіпу”, абак, калькулі(саме ця рахівниця і дала назву сучасному приладу “калькулятору” ), суан-пан. Звичайно все це не дозволяло проводити великі розрахунки!
Ранні пристосування та пристрої для лічби Видатний італійський художник, скульптор і винахідник епохи Відродження Леонардо да Вінчі (1452 - 1519) Ескіз тринадцятирозрядного десятинного сумуючого пристрою на базі коліщаток з десятьма зуб цями Леонардо да Вінчі
Ранні пристосування та пристрої для лічби Пристрій, побудований за ескізами Вільгельма Шиккарда 1623 року німецький вчений Вільгельм Шиккард запропонував свою модель шестирозрядного десятинного обчислювача, який мав складатися також із зубчатих коліщаток та міг би виконувати додавання, віднімання, а також множення та ділення.
Ранні пристосування та пристрої для лічби 1642 року 19-річний французький математик Блез Паскаль сконструював першу в світі працюючу механічну обчислювальну машину, відому як підсумовуюча машина Паскаля («Паскаліна»).
Ранні пристосування та пристрої для лічби 1673 року німецький математик Готфрід Вільгельм фон Лейбніц сконструював свою обчислювальну машину. Машина Лейбніца, була значно складнішою за конструкцією. Вона була здатна виконувати не тільки додавання та віднімання, але й множення, ділення та обчислювання квадратного кореня.
Обчислювальні машини XIX сторіччя Видатний англійський математик Чарльз Беббідж Бебідж назвав свій винахід «Аналітична машина». За планом машина мала діяти завдяки: силі пару. При цьому вона була б здатна сприймати команди, виконувати обчислення та видавати необхідні результати у надрукованому вигляді.
Саме вона переконала Бебіджа у необхідності використання у його винаході двійкової системи обчислення замість десяткової. Вона також розробила принципи програмування, що передбачали повторення послідовності команд та виконання цих команд за певних умов. Ці принципи використовуються і в сучасній обчислювальній техніці. математик леді Августа Лавлейс Обчислювальні машини XIX сторіччя
У 1951 року в Києві під керівництвом С. Лебедєва незалежно було створено МЕОМ (Мала Електрична Обчислювальна Машина). У 1952 року ним же було створено ШЕОМ (Швидкодіюча Електрична Обчислювальна Машина), яка була на той час кращою в світі та могла виконувати близько 8 тисяч операцій за секунду. Сергій Олексійович Лебедєв, академік АН УРСР
І покоління – машини основними деталями котрих були електроні лампи. ІІ покоління – напівпровідникові елементи – транзистори, були основою ЕОМ. ІІІ покоління – тут основними були інтегральні схеми. ІV покоління – основані на великих інтегральних схемах. V покоління - знаходяться на етапі розвитку це нейрокомп’ютери і комп'ютери з інтелектуальним інтерфейсом.
Період Винахід Авторство 1000 р. до н.е. Абак (рахівниця) Народи Давньої Греції, Росії, Китаю, Японії 1642 р. Перша механічна обчислювальна машина Блез Паскаль 1674 р. Механічна машина для виконання операцій + - * / Вільгельм Лейбніц 1830 р. Перша аналітична машина. Чарльз Беббідж, Августа Ада Лавлейс 1951 р. Перша радянська ЕОМ С.О. Лебедєв з 1980 р. Розвиток ПК
Схожі презентації
Категорії