X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Інформаційна безпека

Завантажити презентацію

Інформаційна безпека

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Безпека інформаційних технологій. Інформація та інформаційні відносини За навчальною програмою 2018 року Урок 1 10 (11) Зразок підзаголовка

Слайд 2

Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду Розділ 1 § 1 Пропоную розповісти про свої сподівання від вивчення навчального модуля «Інформаційна безпека». 10 (11)

Слайд 3

Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду Розділ 1 § 1 Розкажіть про свій досвід забезпечення інформаційної безпеки: Мені відомо... Я вмію... Я розуміюся... 10 (11)

Слайд 4

Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду Розділ 1 § 1 Хто володіє інформацією – той володіє світом Інформаційні ресурси є сьогодні таким же багатством, як корисні копалини, виробничі і людські ресурси, і також як вони підлягає захисту від різного роду посягань, зловживань і злочинів. 10 (11)

Слайд 5

Інформаційна безпека Розділ 1 § 1 Всесвіт, що нас оточує і частиною якого є ми самі, складається з об'єктів (предметів і явищ). Але поряд із матеріальною складовою Всесвіту існує й нематеріальна його складова, — її називають інформацією. 10 (11)

Слайд 6

Інформаційна безпека Розділ 1 § 1 У філософії ідеалізму інформація вважається первинною: «...існує єдина і всеохоплююча ідея Всесвіту...» (Платон, «Тімей»). У той же час із матеріалістичних позицій первинною є матерія: «...виникнення Всесвіту є результатом ... вибуху...» (Г. Гамов, «Створення Всесвіту»). Г. Гамов Платон 10 (11)

Слайд 7

Інформаційна безпека Розділ 1 § 1 Узагальненим поняттям інформації можна вважати таке. Інформація — це відомості про об'єкти Всесвіту. 10 (11)

Слайд 8

Інформаційна безпека Розділ 1 § 1 Слід зауважити, що єдиного означення інформації не існує. Значення цього терміна залежить від контексту. На побутовому рівні У філософському розумінні На правовому рівні інформацією вважають ті відомості, які для людини є новими і корисними. це результат відображення у свідомості людини картини реального світу. за Законом України «Про інформацію» — це будь-які відомості та/або дані, що можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді. 10 (11)

Слайд 9

Що таке інформація? Розділ 1 § 1 Тлумачення поняття «інформація» залежить від: 10 (11)

Слайд 10

Інформаційні технології та системи Розділ 1 § 1 Як ви вже знаєте, технології здійснення операцій над: текстами графічними зображеннями презента-ціями числовими даними мульти-медійними та іншими даними З використанням комп'ютерів називають інформаційними технологіями. 10 (11)

Слайд 11

Інформаційні технології та системи Розділ 1 § 1 Інформаційні технології описують особливості здійснення інформаційних процесів з використанням комп’ютерної техніки. 10 (11)

Слайд 12

Інформаційні технології та системи Розділ 1 § 1 Інформаційні технології класифікують: залежно від типів даних, які опрацьовуються під час їх реалізації: за провідним інформаційним процесом, який реалізує ця технологія: за основною метою здійснення інформаційних процесів: наприклад текстові, графічні, числові, мультимедійні інформаційні технології; наприклад інформаційні технології передавання, опрацювання, зберігання даних; наприклад пошуку, стиснення, передавання, кодування, захисту даних. 10 (11)

Слайд 13

Інформаційні технології та системи Розділ 1 § 1 Мета застосування інформаційних технологій — створення та опрацювання інформаційних ресурсів, до яких належать: 10 (11)

Слайд 14

Інформаційні технології та системи Розділ 1 § 1 Для реалізації окремих інформаційних технологій, а особливо їх комплексу, створюються інформаційні системи. Сукупність взаємопов'язаних елементів, яка призначена для реалізації інформаційних процесів, називається інформаційною системою. 10 (11)

Слайд 15

Інформаційна безпека Розділ 1 § 1 У зв'язку зі зростаючою роллю інформаційно-комунікаційних технологій у сучасному суспільстві проблема захисту даних від: пошкодження втрати викрадення спотворення Потребує посиленої уваги. Вирішення цієї проблеми сприяє забезпеченню інформаційної безпеки як окремої особистості, організації, так і всієї держави. 10 (11)

Слайд 16

Інформаційна безпека Розділ 1 § 1 Інформаційна безпека — це сукупність заходів для захисту даних та інформаційної системи від випадкових або навмисних пошкоджень та несанкціонованого доступу. 10 (11)

Слайд 17

Інформаційна безпека Розділ 1 § 1 Інформаційна безпека базується на таких принципах Інформаційна безпека Доступність Конфіденційність Цілісність Забезпечення доступу до загальнодоступних даних усім користувачам, захист цих даних від спотворення та блокування зловмисниками. Забезпечення доступу до даних на основі розподілу прав доступу. Захист даних від зловмисного або випадкового видалення чи спотворення. 10 (11)

Слайд 18

Інформаційна безпека Розділ 1 § 1 Також під інформаційною безпекою розуміють комплекс заходів, спрямованих на забезпечення захищеності даних від несанкціонованого доступу, використання, оприлюднення, внесення змін чи знищення. 10 (11)

Слайд 19

Інформаційна безпека Розділ 1 § 1 Особливого значення інформаційна безпека набуває в різних сферах діяльності: 10 (11)

Слайд 20

Інформаційна безпека Розділ 1 § 1 Інформаційна безпека не зводиться винятково до захисту від несанкціонованого доступу до інформації, це ширше поняття Суб’єкт інформаційних відносин може постраждати (зазнати збитків й/або одержати моральний збиток) не тільки від несанкціонованого доступу, а й від поломки системи, що викликала перерву в роботі 10 (11)

Слайд 21

Інформаційна безпека Розділ 1 § 1 Спектр інтересів суб’єктів, пов’язаних з використанням інформаційних систем, можна розділити на такі категорії: 10 (11)

Слайд 22

Цікаво Розділ 1 § 1 У 1988 році американська Асоціація комп'ютерного обладнання оголосила 30 листопада Міжнародним днем захисту інформації (ComputerSecurityDay). Було зафіксовано першу масову епідемію хробака, якого назвали за іменем його творця — Морріса. 10 (11)

Слайд 23

Розгадайте ребус Інформація Розділ 1 § 1 ія 10 (11)

Слайд 24

Запитання для рефлексії Розділ 1 § 1 Чи можна сказати, що я розуміюся на забезпеченні безпеки інформаційних технологій? Яких знань мені ще не вистачає? Чи відчуваю я задоволення від роботи на уроці? Що мені заважало ефективніше працювати? 10 (11)

Слайд 25

Домашнє завдання Розділ 1 § 1 Завести «Щоденник особистих вражень у вивченні інформатики», зробити пост у соціальних мережах про поняття «інформаційна безпека» 10 (11)

Слайд 26

Працюємо за комп’ютером Розділ 1 § 1 10 (11)

Слайд 27

Дякую за увагу! За навчальною програмою 2018 року Урок 1 10 (11) Зразок підзаголовка

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика