X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
База данних

Завантажити презентацію

База данних

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

База данних

Слайд 2

База даних (скорочено — БД) — впорядкований набір логічно взаємопов'язаних даних, що використовуються спільно та призначені для задоволення інформаційних потреб користувачів. У технічному розумінні включно й система керування БД. Головне завдання БД — гарантоване збереження значних обсягів інформації (так звані записи даних) та надання доступу до неї користувачеві або ж прикладній програмі. Таким чином, БД складається з двох частин: збереженої інформації та системи керування нею.

Слайд 3

Історія розвитку 1960-ті рр. розроблення перших БД. CODASYL — мережева модель даних та одночасно незалежне розроблення ієрархічної БД фірмою North American Rockwell, яка пізніше взята за основу IMS — власної розробки IBM. 1970-ті рр. наукове обґрунтування Едгаром Ф. Коддом основ реляційної моделі, котра на початку зацікавила лише наукові кола. Уперше цю модель було використано у БД Ingres (Берклі) та System R (IBM), що були лише дослідними прототипами, анонсованими протягом 1976 року.

Слайд 4

1980-ті рр. поява перших комерційних версій реляційних БД Oracle та DB2. Реляційні БД починають успішно витісняти мережеві та ієрархічні. Дослідження децентралізованих (розподілених) систем БД, проте вони не відіграють особливої ролі на ринку БД. 1990-ті рр. увага науковців спрямовується на об'єктно-орієнтовані БД, які знайшли застосування в першу чергу в тих галузях, де використовуються комплексні дані: інженерні, мультимедійні БД. 2000-ні рр. головним нововведенням є підтримка та застосування XML у БД. Розробники комерційних БД, які панували на ринку у 1990-их рр., отримують все більшу конкуренцію з боку руху відкритого програмного забезпечення. Реакцією на це стає поява безкоштовних версій комерційних БД.

Слайд 5

Види Оперативна БД Ретроспектива БД

Слайд 6

Структуровані та неструктуровані БД Структуровані БД використовують структури даних, тобто структурований опис типу фактів за допомогою схеми даних, більш відомої як модель даних. Модель даних описує об'єкти та взаємовідношення між ними. Існує декілька моделей (чи типів) баз даних, основні: плоска, ієрархічна, мережна та реляційна. Приблизно з 2000 року більше половини БД використовують реляційну модель. До неструктурованих БД належать повнотекстові бази даних, які містять неструктуровані тексти статей чи книг у формі, що дозволяє здійснювати швидкий пошук (наприклад, як Вікіпедія).

Слайд 7

Слайд 8

Характеристика БД значна кількість даних; незалежність даних; відкритий доступ до даних; підтримка транзакцій з гарантією відповідних властивостей; гарантована відсутність збоїв; одночасна робота з багатьма користувачами.

Слайд 9

Реалізації Комерційні З відкритим кодом DB2 Informix Oracle SQL Server Дінай MySQL Firebird PostgreSQL

Слайд 10

Основні характеристики СКБД Контроль за надлишковістю даних Несуперечливість даних Підтримка цілісності бази даних (коректність та несуперечливість) Цілісність описується за допомогою обмежень Незалежність прикладних програм від даних Спільне використання даних Підвищений рівень безпеки

Слайд 11

Основні компоненти середовища СКБД апаратне забезпечення програмне забезпечення дані процедури — інструкції та правила, які повинні враховуватись при проектуванні та використанні БД користувачі : адміністратори даних (керування даними, проектування БД, розробка алгоритмів, процедур) та БД (фізичне проектування, відповідальність за безпеку та цілісність даних) розробники БД прикладні програмісти кінцеві користувачі

Слайд 12

The End! © Копірайт 2014

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика