X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Америка південна

Завантажити презентацію

Америка південна

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Землетрус

Слайд 2

Що таке землетрус ? Землетрус - це підземні поштовхи земної поверхні, що виникають внаслідок зміщення і розривів у земній корі, або верхній частині мантії Землі, і передаються на великі відстані у вигляді пружних коливань.

Слайд 3

Зародження землетрусів Землетруси зароджуються глибоко в надрах земної кори. Зовнішня оболонка нашої планети складається з тектонічних плит, які перебувають у постійному русі. Більшість великих землетрусів відбувається , коли ці плити змінюють своє положення не поступово, а різко, під впливом сили, яка тисне на їх краї.

Слайд 4

Слайд 5

Ознаки землетрусу, що наближається Запах газу (радону) в районах, де раніше цього не відзначали; Спалахи у вигляді розсіяного світла блискавиць; Іскри між близько розташованими електричними дротами; Тривожна поведінка домашніх тварин.

Слайд 6

Інтенсивність землетрусів Інтенсивність землетрусів оцінюється в балах міжнародної шкали Ріхтера. Землетруси силою 1 бал реєструються лише спеціальними приладами (сейсмографами); - 2-3 бали - слабкі; - 4 бали - помірні; - 5 балів - потужні; - 6 - 7 балів - досить потужні; - 8 балів - руйнівні; - 9 - 10 балів - дуже руйнівні; - 11 - 12 балів - катастрофічні.

Слайд 7

Залежно від причин і місця виникнення, землетруси поділяються на: Тектонічні Вулканічні Обвальні

Слайд 8

Тектонічні Тектонічні – обумовлені тектонічними силами земної кори. Вони і становлять переважну більшість землетрусів і характеризуються широкими площами та великою силою .

Слайд 9

Вулканічні Відбуваються такі землетруси поблизу вулканів, і трапляються під час їх виверження. Вони рідко займають великі площі, хоча і бувають руйнівними. Найсильніше відчуваються на території, що безпосередньо прилягає до вулкану.

Слайд 10

Обвальні Обвальні землетруси – викликані обвалом склепіння в підземній природній порожнині у розчинних гірських породах (вапняках, доломітах) або в порожнині, яка утворилася внаслідок виконаного вибуху.

Слайд 11

Тривалість землетрусу Більшість землетрусів триває лише кілька секунд, але в окремих випадках тривалість підземних поштовхів перевищує хвилину. У багатьох випадках слідом за головним поштовхом землетрусу йдуть наступні, їх сила поступово згасає.

Слайд 12

Хто вивчає землетруси? Сейсмологія — наука про розповсюдження сейсмічних хвиль у надрах Землі. Тільки за допомогою сейсмології вдалося скласти картину глибинної будови земної кулі (кора, мантія, зовнішнє і внутрішнє ядро). Сейсмограф - це чутливий прилад, який вловлює і реєструє підземні поштовхи, відзначає їх силу, напрям і тривалість.

Слайд 13

Наслідки землетрусу

Слайд 14

Паніка

Слайд 15

Пошкодження та руйнування будівель

Слайд 16

Пожежі

Слайд 17

Аварії та катастрофи

Слайд 18

Повені

Слайд 19

Цунамі

Слайд 20

Як поводитися під час землетрусу ? Де знайти безпечне місце ?

Слайд 21

Не піддаватися паніці. Захиститися від уламків скла, важких предметів. Перебуваючи на першому поверсі швидко залишити будинок і відійти від нього на відкрите місце. Перебуваючи на другому поверсі піднятися вище і зайняти найбільш безпечне місце .

Слайд 22

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика