Довгi лiнiї
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Визначення та приклади Довга лінія – система провідників, геометричні розміри яких співвимірні з довжиною хвилі, що поширюється вздовж лінії. Принципова схема довгої лінії ZН = RН + iXН – комплексний опір навантаження
Особливості поширення сигналів по довгих лініях Особливістю поширення сигналів по довгій лінії є те, що миттєві значення струмів та напруг залежать не тільки від миттєвого значення напруги на виході генератора, а від відстані від генератора до точки виміру. Характерною особливістю довгих ліній являється виникнення інтерференції двох хвиль. Які поширюються на зустріч одна одній. Одна з них створюється генератором електромагнітних коливань і називається падаючою, а інша виникає із-за відбиття падаючої хвилі від навантаження, яка підключена до другого кінця і називаеться відбитою.
Первинні параметри Погонний опір – характеризує геометричні розміри та матеріал. Вимірюється в [Ом/од.довжини]. Погонна ємність – характеризує здатність діелектрика ізоляції до накопичування заряду. Вимірюється у [Ф/од.довжини]. Погонна індуктивність – характеризує складність конфігурації провідника. Вимірюється у [Гн/од.довжини]. Погонна провідність – характеризує якість діелектрика ізоляції. Вимірюється у [См/од.довжини].
Вторинні параметри Коефіцієнт поширення – показує як зміниться рівень та фаза сигналу при проходженні однієї одиниці довжини довгої лінії. β – коефіцієнт фази α – коефіцієнт згасання Характеристичний опір Z = √(R + iωL) / (G + iωC)
Схожі презентації
Категорії