Дельтоїд
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Дельтоїд - це чотирикутник, що володіє двома парами сусідніх сторін однакової довжини. На відміну від паралелограма, рівними є не протилежні, а саме дві пари сусідніх сторін. Дельтоїд має форму, схожу на повітряного змія.
Властивості дельтоїда 1. У дельтоїда внутрішні кути між сторонами нерівної довжини рівні. 2. Діагональ дельтоїда, що з'єднує дві вершини нерівних кутів лежить на бісектрисах нерівних кутів. 3. Діагональ дельтоїда, що з'єднує дві вершини рівних кутів, являється основою двох рівнобедрених трикутників, на які вона розділяє дельтоїд. 4. Діагональ дельтоїда, що з'єднує дві вершини рівних кутів, утворює зі рівними сторонами дельтоїда рівні кути. 5. Діагоналі дельтоїда перетинаються під прямим кутом і розділяють його на дві пари рівних прямокутних трикутників.
Δδ Дельта – буква грецького алфавіту За формою цієї букви отримали назву дельтоїд, дельтовидний м’яз, дельтаплан
Дельтаплан – літальний апарат важчий за повітря, виконаний за схемою безхвостка зі стріловидним крилом, управління польотом якого виконується зміщенням центра маси за рахунок переміщення пілота відносно точки підвіски (балансиру планера). Характерна особливість – старт з ноги і посадка на ноги.
Раніше запуск повітряних зміїв був однією з улюблених дитячих розваг. На жаль, зараз повітряні змії не так популярні – а даремно! Може, варто відродити цю розвагу?
Говорячи науковою мовою, повітряний змій являється прив’язним літальним апаратом важче за повітря. Він тримається в повітрі за рахунок сили вітру. Перші повітряні змії з’явилися в Китаї ще в II столітті до н.е. Довгий час вони служили просто для розваги, але потім знайшли своє застосування і в наукових дослідженнях.
Перші згадки про повітряні змії зустрічаються ще в II столітті до н.е., в Китаї (так званий змій-дракон). Довгий час змії не знаходили практичного застосування. З другої половини XVIII ст. їх починають широко використовувати при проведенні наукових досліджень атмосфери. У 1749 р. А. Вільсон за допомогою повітряного змія виробляв вимір температури повітря на висоті. У 1752 р. Б. Франклінпровів експеримент, в якому за допомогою змія виявив електричну природу блискавки і згодом завдяки отриманим результатам винайшовгромовідвід. М.В.Ломоносов проводив аналогічні експерименти і незалежно від Франкліна прийшов до тих же результатів. Проводилися досліди по дослідженню атмосферного електрики були надзвичайно небезпечними. 26 червня 1753 при запуску змія в грозу загинув колега Ломоносова, академік Г.В.Ріхман. У XIX столітті змії також широко застосовувалися для метеорологічних спостережень.
На початку XX століття повітряні змії внесли свою лепту у створення радіо. А.С.Попов використовував змії для підйому антен на значну висоту. Важливо відзначити використання повітряних зміїв при розробці перших літаків. Зокрема, А.Ф.Можайський, перш ніж почати будівництво свого літака, провів серію випробувань з повітряними зміями, які тягнула упряжка коней. На підставі результатів цих випробувань були вибрані розміри літака, які повинні були забезпечити йому достатню підйомну силу. Практичні можливості повітряного змія привертали увагу військових. У 1848 р. К.І. Константинов розробив систему порятунку суден, що терплять лихо поблизу берега, за допомогою повітряних зміїв. Під час першої світової війни війська різних країн застосовували змії для підйому на висоту спостерігачів-коректувальників артилерійського вогню, розвідки ворожих позицій.
Друга неділя жовтня - Всесвітній день повітряних зміїв (World Kite Day), в цей день любителі повітряних зміїв у всьому світі запускають своїх літаючих "вихованців".
Побачити український прапор на французькій землі випадає не часто. Як і почути про численні українські перемоги в міжнародних змаганнях. Але й на українську вулицю часом приходить свято. На Міжнародному фестивалі повітряних зміїв у Дьєппі родина Тарасенків, яка офіційно представляє Україну, виборола не одну призову позицію.
У прес-службі заходу розповіли, що українці — єдина повністю сімейна команда, тому їх знають добре. Хоч наголошують, що в принципі змієнафтика — родинне хоббі. Олена розповіла, що відправною точкою української пристуності на фестивалі в Дьєппі було дитяче захоплення її чоловіка. “Сергій усіх нас залучив до свого хоббі. Отже, команда складається з нас обидвох, трьох наших дітей — Петра, Павла та Поліни, а також моєї 70-річної мами Меланії.” На фестиваль до Дьєппа учасники приїздять за свій рахунок, організатори лише допомагають з житлом та харчуванням. “Це — зовсім не заробіток, радше витрати,- уточнює Олена Тарасенко. - Проте це творчість, мандри, здійснені мрії... Це — стиль життя.”
Ось така вона - українська успішність. Без помпи, пихи та олігархічних жестів з барського столу. Українська успішність — це люди, котрі вміють йти за своєю мрією.
Схожі презентації
Категорії