X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Житомир"

Завантажити презентацію

"Житомир"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Житомир належить до найдавніших історичних і культурних міст нашої держави і є центром Житомирської області України. Його населення сягає майже 310 тисяч чоловік, а територія – 6,5 тисяч гектарів. Місто відіграє важливу економічну та науково-культурну роль в усьому поліському регіоні Волині і є в ньому найбільшим.Ще з часів середньовіччя і до сьогодні Житомир був і є адміністративним центром регіону, а в 1918 році тут кілька тижнів працював уряд Української Народної Республіки. Унікальний природний ландшафт місцевості, в якій розташований Житомир, надає йому неповторності. Майже з усіх боків Житомир оточують старовинні лісові масиви, крізь місто протікають річки Тетерів, Кам’янка лісова і Кам’янка Польова, Ярошенка, Путятинка. В місті багато парків, скверів. На західній околиці на берегах Тетерівського водоймища розкинувся чудовий гідропарк. В місті та приміській лісопарковій зоні розміщуються санаторії.

Слайд 3

Сакральні споруди Пам'ятники архітектури Музеї Мальовничі куточки Архітектура вдень та вночі Місця відпочинку

Слайд 4

Слайд 5

У 1851 році почалося спорудження кафедрального собору з включенням в його стіни залишків старої уніатської василіанської церкви (1771 р.). Висота дзвіниці собору – 53 метри. За ясної погоди дзвони було чутно на відстані 20 кілометрів. Кафедральний Преображенський собор в Житомирі є одним з найбільший і найвеличніших храмів України. Одночасно в ньому можуть брати участь в службі близько 4 тисяч віруючих. В соборі є також храм Св. Анастасії Римлянки – покровитель ниці Житомира.

Слайд 6

У середині 19 ст. житомирський купець Михайло Хаботін взявся за власні кошти збудувати для православних прихожан православний храм. За задумом Хаботіна, нова церква не повинна була підпорядковуватися як місцевій духовній, так і світській владі. У 1856 році Свято-Михайлівська церква була освячена. У соборі служать 8 священників в неділю відправляється три божественних літургії. У храмі діє недільна школа, де зараз навчаються близько 500 дітей. При церкві функціонує бібліотека.

Слайд 7

У 1746 році з’явився кафедральний костел св. Софії, найстаріша пам’ятка архітектури Житомира, що збереглася до сьогодні. Будівля костелу вирішена у стилі пізнього ренесансу та бароко. Його головний фасад, чітко розділений на два яруси, завершується двома симетричними вежами. Стіни першого поверху декоровані приставними парними колонами та пілястрами доричного ордеру, а другого ярусу – пілястрами та декоративною рустовкою.

Слайд 8

Так званий "семінарський костел", він же костел Яна з Дуклі, знаходиться в самісінькому центрі міста. При ньому діє бернардинський монастир. Храм було відреставровано у 1990-х. З 1993 р. це - садиба відтвореної Кустодії св. Михайла Архангела. 25 листопада 1997 р. костел було освячено житомирським єпископом Яном Пурвінським.

Слайд 9

Німецька євангелічно - лютеранська кірха минулого року відзначила десятиліття свого повторного — після радянських часів — заснування. Сьогодні до складу НЄЛЦУ входить 40 громад — це, приблизно, чотири тисячі віруючих; усі вони — громадяни України німецького походження. Тут служать 10 пасторів; у деяких громадах богослужіння проводять жінки, які виконують функції керівників громад і членів Синоду церкви. Мовами богослужіння є німецька (з перекладами — більшість парафіян не знає мови своїх предків), а також російська й українська (рідко).

Слайд 10

Високий храм у візантійському стилі був побудований в XIX ст на Замковій горі. У 1930-е рр. був закритий радянськими властями, пізніше переданий обласному краєзнавчому музею. З 1987 р. в нім розміщується експозиція музею природи, геологічна колекція якого була заснована волинським губернатором М. Чертковим ще в XIX ст Ведуться дискусії про повернення храму православним віруючим.

Слайд 11

Споконвіку для здійснення релігійних обрядів люди спеціальні споруди – храми (церкви, собори, костели, дзвіниці, кірхи, мечеті, синагоги, пагоди). Зовнішній вигляд таких споруд істотно відрізняєтся від інших будівель. Так, над православним храмом підноситься баня (купол), що символізує небо. Баня закінчується вгорі главою, на якій височіє хрест. Над входом до храму часто споруджають дзвіницю, тобто вежу, на якій закріплені дзвони. Дзвони скликають віруючих на молитву та сповіщають про найважливіші моменти богослужіння. При вході до храму ззовні влаштовується паперть (майданчик, ганок). У середині храм ділиться на три частини: 1) притвор, 2) Власне храм, 3) вівтар, де священики проводять богослужіння і де знаходиться найголовніше місце в храмі – святий престол. Вівтар відокремлений від середньої частини храму іконостасом, що складається з декількох рядів ікон і має троє врат.

Слайд 12

З минулого ми отримали безцінні пам`ятки історії та культури.

Слайд 13

Пам'ятний знак "Жертвам фашизму" в районі Богунії, в Житомирі. Напис на пам'ятній плиті: "На цьому місці поховано прах наших земляків замордованих у гітлерівському концентраційному таборі "Майданек". Вічна Пам'ять.

Слайд 14

Слайд 15

Сергій Павлович Корольов - радянський вчений, конструктор і організатор виробництва ракетно-космічної техніки та ракетної зброї СРСР. Засновник практичної космонавтики. З виведенням на орбіту першого штучного супутника Землі в 1957 році поклав початок нової епохи в історії людства, космічної ери. Сергій Корольов народився 12 січня 1907 року в Житомирі у сім'ї вчителя гімназії. У Житомирі, в Москві, на Байконурі, в інших містах споруджено пам'ятники вченому, створені меморіальні будинки-музеї.

Слайд 16

Відкритий 9 травня 1979 року в честь воїнів-визволителів Житомира. Він встановлений на одній з найвищих точок міста і його видно здалеку. Монумент являє собою високу масивну колону циліндричної форми, висічений з житомирського лабрадориту, на якій встановлена скульптурна композиція - воїн Радянської Армії, партизанів і жінка-патріотка. Над ними майорить прапор. Скульптурна композиція відлита з бронзи. На гранітному постаменті висічені найменування частин Радянської Армії, партизанських з'єднань і загонів, підпільних організацій, прізвища воєначальників, партизанських командирів, керівників партійного підпілля. Біля монумента горить Вічний вогонь. Від підніжжя монумента відкривається прекрасний вид на місто, що його оточують ліси, греблю, яка утворює Житомирське водосховище. Автори монумента - скульптори М. А. Коломієць та Г. Я. Хусід, архітектори А. Ф. Ігнащенко та І. А. Іванов.

Слайд 17

Пам'ятник "Плачу Ангел" на площі Путятинський в Житомирі. Встановлено 23-го серпня 2006 року, в пам'ять про жертви Голодомору в Україні 1932-1933 років. Автори проекту пам'ятника у вигляді ангела, що плаче над хлібом, стали архітектор Петро Перевозник і скульптор Олександр Костюк. Як зауважив автор проекту, звичайно ангели не плачуть, але споглядаючи жахи Голодомору, він не втримався. Напис на пам'ятнику «Світлій пам'яті жертв Голодомору»

Слайд 18

Пам'ятник Ларіосику (персонажу Білої гвардії Михайла Булгакова) в Житомирі, на вулиці Київській. Виготовлений з бронзи вагою 500 кг. і встановлений 8 вересня 2007 року, в день міста Житомира.

Слайд 19

Пам'ятник загиблим війнам-інтернаціоналістам в Афганістані

Слайд 20

"

Слайд 21

Пам'ятний знак (Камінь) встановлений в сквері на замковій горі в Житомирі, з нагоди відзначення 1100 років Житомиру. На камені напис: "Року 884 тут було засновано місто Житомир"

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

В цій старій будівлі XIX століття, побудованого в стилі архітектурної еклектики на розі вулиць Старовільськой і Ольжіча, до 1970 року знаходився Житомирський Краєзнавчий музей, створений ще в 1865 році при міській публічній бібліотеці. Разом з пам'ятниками матеріальної культури, в музеї був відділ природи з багатою колекцією чучел птахів і тварин і картинна галерея. 18 квітня 1970 р. Відбулося відкриття нової експозиції відділу історії та картинної галереї у двоповерховому приміщенні колишнього католицького єпископа та його управи, збудованому в 1909 р.

Слайд 25

Виставка - музей цивільного захисту населення м.Житомир, вул. 1-го Травня 33-г тел.:34-25-09 Часи роботи: 9.00 - 17.00 Обідня перерва: 13.00 - 14.00 екскурсії безкоштовні Перше відділення знаходилось на базі розформованих полкових команд ( до 1895 р.).  Друге пожежне відділення було розташоване між вул. Єлларіонівською ( вул.Котовського) і Пташиним базаром (вул. Театральна). В 1924 р. в зв'язку з непридатністю будівлі друге відділення влилось в перше по вул. Базарній. Нині тут розташовується СДПЧ-2 по охороні Корольовського району м.Житомира та пожежно-технічна виставка.

Слайд 26

Музей пропонує відвідувачам для огляду: Меморіальний будинок-музей академіка С.П.Корольова, експозицію „Космос” та виставковий зал. Тут, на тихій зеленій вулиці Житомира, відвідувача чекає захоплююча подорож у далекі простори Всесвіту і у глибини людської душі. Музей створений у 1970 році у будинку академіка Сергія Павловича Корольова. Меморіальна частина експозиції розповідає про життя та творчість відомого вченого, засновника практичної космонавтики, конструктора у галузі ракетобудування та космонавтики.

Слайд 27

27 липня 1853 року в Житомирі, в сім'ї повітового судді Галактіона Короленко народився хлопчик, якого назвали Володею. Через 120 років у місті було відкрито будинок-музей видатного письменника-гуманіста Володимира Короленка. Це був перший літературний музей Житомира. Кожна кімната музею знайомить нас з окремими періодами життя письменника.

Слайд 28

м. Житомир вул. КИЇВСЬКА 45 Житомирський обласний літературний музей засновано завдяки ініціативі культурної громадськості міста  4 грудня  1990 року. Цей  елегантний будинок  в стилі “модерн” був побудований на початку 20 століття відомою оперною співачкою Кларою Брун.  Музей став своєрідним вогнищем живого поетичного слова.

Слайд 29

старий будиночок на замковій вулиці

Слайд 30

СТАРА БУДІВЛЯ , ГАРНІШЕ БАГАТЬОХ СУЧАСНИХ Стара будівля навпроти заводу "Електровимірювач", зараз дитяча стоматологічна поліклініка.

Слайд 31

Стара башта на старій вулиці гуманітарна гімназія № 23 вул. Кафедральна Старі будівлі, як вони прикрашають місто будинок по вулиці Шодуаровской

Слайд 32

Поділ площа Корольова. Червона площа Фонтан на вулиці Вітрука. Пам'ятник космонавтам, Польова площа Площадь Соборная

Слайд 33

вулиця В. Бердичівська площа Соборна вулиця Київська Вулиця Московська Площа Корольова вулиця Михайлівська Сучасний Житомир.

Слайд 34

День міста

Слайд 35

Своєрідною візитною карткою Житомира є пам'ятник Пушкіну на Старому бульварі. Він був відкритий 26 травня 1899. Бюст був встановлений з приводу 100 річного ювілею поета. Житомирський міський фонтан в парку ім. Юрія Гагаріна.

Слайд 36

Ботанічний сад парк ім. Гагаріна Гідропарк в Житомирі Люби природу не як символ Душі своєї, Люби природу не для себе, Люби для неї.

Слайд 37

Слайд 38

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія