X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Заповідники Сумської області"

Завантажити презентацію

"Заповідники Сумської області"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготували учениці 11-Б класу Крамарева Анастасія Островська Каріна Тищенко Анна Заповідники Сумської області

Слайд 2

Михайлівська цілина Степовий природний заповідник, розташований на заході Лебединського району. Створений у 1928 році. Площа — 882,9 гектари. Охороняється єдина в Україні цінна ділянка лучного степу в лісостеповій зоні. Входить до списку семи чудес Сумщини. На території Михайлівського степу є озерця, болота, які під час злив заповнюються водою. Рослинний світ: головне місце займають різнотравно-тирсові і різнотравно-типчакові угрупування. Всього тут зареєстровано 493 вида рослин. Тваринний світ: заєць сірий, лисиця руда, лось, кабан, вовк. Все частіше з'являються сарни («дикі кози»). Дуже багато дрібних гризунів і птахів.

Слайд 3

Слайд 4

Нескучанський заповідник Парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва державного значення, розташований в місті Тростянець. Займає територію в 253 га. Основу Нескучного складає дібровий масив лісу природнього походження. Композиційну вісь його складають три озера, які знаходяться в руслі колишньої річки Тростинки. У заповіднику знаходяться такі визначні пам'ятки як «ґрот Німф» і Краснотростянецька лісова науково-дослідна станція. Рослинний світ: дуб, ясен, липа, ільмові породи, сосна, ялина, модрина. Загалом росте більше 100 видів рослин.

Слайд 5

Слайд 6

«Литовський бір» Заповідне урочище Охтирського району. Площа — 914.2 га. Ділянка соснового лісу природного походження близько 200-річного віку. Тваринний світ: є рідкісні види з Червоної книги України — гадюка Нікольського, або лісостепова, кажани: вухань бурий, нетопир лісовий, лилик пізній, а також маленький хижак горностай. Низка видів ссавців та птахів знаходяться під охороною Бернської конвенції.

Слайд 7

Слайд 8

«Липова алея» Заповідне урочище, розташоване у Лебединському районі, затверджено у 1970 році. Займає площу у 5,5 га. Ліс природного походження, де зустрічаються дуби, яким більше 235 років.

Слайд 9

Слайд 10

Гетьманський національний природний парк Він розташований на території Великописарівського, Охтирського та Тростянецького райо-нів Сумської області. Площа становить 23360,1 га, в тому числі 11673,2 га земель, що надаються парку у постійне користування, та 11686,9 га земель, що включаються до його складу без вилучення у землекористувачів. Парк створений 27 квітня 2009 року з метою збереження, відтворення і раціонального використання типових та унікальних природних комплексів Лівобережноголісостепу, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.

Слайд 11

Слайд 12

Заказник Великий Бір Розташований у межах Шостинського району Сумської області, на південний захід від села Собича, що на захід від міста Шостки. Площа – 1231 га. У ньому росте сосна з різних географічних регіонів колишньої Російської імперії (понад 200 географічних варіантів сосни звичайної). Заготовка насіння велася від Польщі (на заході) до Узбекистану (на сході) і Вологди (на півночі). Тут зростають сосна тамбовська і волинська,чернігівська і орловська. Є сосна з Прибалтики — курляндська та інші. У заказнику зростає сосна-велетень, названа на честь професора Огієвського.

Слайд 13

Слайд 14

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Географія