ЮНЕСКО
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Найвідоміші об’єкти занесні до списку природної спадщини ЮНЕСКО Повідомлення підготувала учениця 7го класу КУ Сумська загальноосвітня школа I-III ступенів №8 Міста Суми, Сумської області Охрименко Діана Вчитель: Васильківська С. М.
ГЕОГРАФІЯ Спадщина людства в 2009 році Світова спадщина ЮНЕСКО налічувала 890 об’єктів у 148 країнах планети.
1. «Драконові ворота» неподалік від китайського міста Лоян містять більше 2 300 печер, 110 000 буддійських зображень, більш ніж 80 мавзолеїв, і 2 800 надписів на скелях біля річки Ішуй довжиною 1 км.
2. Єллоустонський національний парк займає 900 тисяч га. На фоні бачимо гори Холмс (зліва) та Доум.
3. Частина археологічного об’єкта Аль-Хіджр у Саудівській Аравії. Тут міститься 111 сакральних поховань, 50 написів на скелях та стародавні гідротехнічні споруди.
5. Є припущення, що знаменитий Стоунхендж був побудований у 3000-му році до н. е. Розташований на Солсберійській рівнині в англійському графстві Вілтшир, він складається зі 150 величезних каменів.
7. Статуя Свободи, подарована США Францією, внесена до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 1984 р.
8. Остання гігантська черепаха свого виду Одинокий Джордж мешкає в Національному парку Галапагос, Еквадор. Їй близько 90 років.
10. Льодовик Перито Морено — третій за величиною після Антарктиди і Гренландії. Таким прекрасним сніговим видовищем можна помилуватися в національному парку Лос Гласіарес, в аргентинській провінції Санта-Круз.
12. Площа Святого Петра, Ватикан. У цьому місті зібрана унікальна колекція художніх та архітектурних шедеврів
13. 400 видів коралів та 1500 видів риб містяться в екосистемі Великого Бар’єрного рифу в Австралії
14. Верблюди відпочивають у стародавньому місті Петра (Йорданія). Тут перетинаються шляхи з Аравії, Сирії, Єгипту і Фінікії.
16. Всі будинки міста Шибам на сході Йємена побудовані з глиняної цегли. Шибам називають найстарішим містом хмарочосів у світі.
18. Величезні статуї з вулканічного попелу біля підніжжя вулкана Рано Рараку в Національному парку Рапа-Нуі на острові Пасхи.
19. Велика Китайська стіна, довжина якої сягає 8851,8 км, теж внесена до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
24. Тадж-Махал —в місті Ара, Індія. Величну споруду збудував імператор Шах-Джахан в пам'ять про свою померлу дружину.
25. 18-кілометровий акведук Понткисиллте, Уельс, збудований на поч. ХІХ ст, — справжній пам’ятник архітектури того часу.
26. Численні кам’яні обличчя — гордість храму Байон у Камбоджі. Величезний храм Ангкор Ват, розташований тут, вважають найбільшим релігійним пам’ятником у світі.
27. Галапагоські острови (Еквадор) .Цей об'єкт був занесений в список ЮНЕСКО 1978 році. Розташовані Галапагоси в східній частині Тихого океану
28. Єллоустоунський Національний парк (США) Об'єкт включений в список ЮНЕСКО 1978 році. Площа парку складає більше 898 гектарів.
31. Скелясті гори (Канада) Канадські Скелясті гори були внесені в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 1984 році.
32. Національний парк «Сундарбан» (Індія) Цей парк відомий своїми мангровими лісами, які покривають площу в один мільйон гектарів землі і мілководдя.
34. Острів «Фернандо-ді-Норонья» (Бразилія) Цей атлантичний острів був внесений у список ЮНЕСКО в 2001 році.
35. Острів «Якушима» (Японія) Розташований в японській префектурі Кагосіма, цей мальовничий острів був внесений у список ЮНЕСКО в 1993 році.
Список об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні в Україні станом на 2015 рік налічує 7 найменувань, що приблизно становить 0,68% від загальної кількості об'єктів Світової спадщини у світі (1034 станом на 2015 рік).
3. Дуга Струве . Дуга Струве об’єднала 10 країн, адже має протяжність 2 820 км! Серед них – і Україна, яка знаходиться на 25-градусному меридіані східної довготи, вздовж якого прокладали геодезичні точки.
6. Дерев’яні церкви карпатського регіону Польщі та України 16 церков України та Польщі поєднали гуцульський, бойківський, лемківський та галицький типи архітектури.
Інтернет джерела: http://www.kruzo.com http://pustunchik.ua http://www.uamodna.com https://uk.wikipedia.org
ЗА АКТИВНУ УЧАСТЬ , МОНТАЖ, ТЕХНІЧНУ ПІДТРИМКУ ТА ДИЗАЙН ПРЕЗЕНТАЦІЇ ВИСЛОВЛЮЄТЬСЯ ПОДЯКА УЧНЮ 7-ГО КЛАСУ КУ ЗОШ I-III СТ. №8 М. СУМИ, СУМСЬКОЇ ОБЛ. Левченку Івану
Схожі презентації
Категорії