X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЯПОНСЬКИЙ САД

Завантажити презентацію

ЯПОНСЬКИЙ САД

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЯПОНСЬКИЙ САД

Слайд 2

ПЛАН Вступ; Японський стиль; Поняття японського саду; Короткі відомості; Японський сад каміння; Японські стилі садів; Мініатюрний Символічний Абстрактний Проект японського саду; Декоративні елементи саду; Компоненти саду Висновки

Слайд 3

ВСТУП Японія - країна-загадка, країна сходу сонця, країна, що для багатьох європейців так і залишиться нерозгаданою таємницею, незрозумілою й не оціненою. І не дивно, адже крім кардинальної різниці менталітетів, протягом майже двох тисячоліть вона була ізольована від навколишнього світу й тільки в середині XIX в. відкрила свої двері. І до однієї з цікавих особливостей цієї країни, що тепер є візитною карткою японської культури, належить унікальний утвір рук людських - японський сад каміння.

Слайд 4

ЯПОНСЬКИЙ СТИЛЬ Японський стиль бере початок у садах Китаю, вплив якого в Японію принесли священнослужбовці, які повертались звідти після вивчення дзен-будизма. Японці, як і китайці, поклонялись перед природою, однак їх стиль виявився більш витонченим завдяки використанню символів, а також формуванню композицій з каменю та посадок рослин.

Слайд 5

Замість того, щоб копіювати в своїх садах природу, японці намагались ухватити її суть. Вода і камінь мали однаково важливе значення, тому вони створювали острови та водойми з водоспадами чи струмками, які рушились зі скель. Водоспади були істинно прекрасними і в багатьох великих ландшафтних садах відігравали першочергову роль. Зазвичай вони були віддалені від будинку, і вода спадала з ущелини між каміння, що знаходились в густому лісі. Там, де вода була не доступна, створювали ложе з каміння, як імітацію русла пересохлої ріки.

Слайд 6

Японський сад — різновид саду або приватного парку, принципи організації якого були розроблені у Японії протягом 8 — 18 століття.

Слайд 7

КОРОТКІ ВІДОМОСТІ Пейзаж саду формується за допомогою дерев, кущів, бамбуку, трав, квітів і моху, які покликані передавати відчуття змін пір року. На території саду можуть також розміщуватися кам'яні ліхтарі, альтанки чи чайні. Японський сад символізує досконалий світ земної природи, а інколи виступає уособленням всесвіту. Характерними елементами його композиції є штучні гори і пагорби, ставки і острови, струмки і водоспади, доріжки і ділянки піску чи гравію, прикрашені камінням незвичайних обрисів.

Слайд 8

Формування засад японського садівництва відбувалося під впливом еволюції японської архітектури, а також релігійно-філософських уявлень японської знаті. Початково сад був складовою резиденцій аристократів, але згодом був запозичений буддистськими монастирями і знатними самураями. З ХІХ століття він набув поширення серед японських простолюдинів, ставши невід'ємною частиною багатьох приватних будинків. У ХХ столітті спорудження садів у японському стилі стало популярним серед іноземців.

Слайд 9

Слайд 10

ЯПОНСЬКИЙ САД КАМІННЯ Японський сад каміння - унікальний витвір. Основна площа його засипана піском або дрібною галькою, а на ній ніби безладно розкидані групи необтесаних каменів. Однак їхня безладність несправжня. Розміщення каміння на площадці - вид мистецтва, одне з головних умінь садівника. Суть цього мистецтва в тім, щоб зуміти в кожному камені побачити своє "обличчя" і свою "позу", і наділити певною роллю в композиції: він буде лежати, притулятися, бігти.

Слайд 11

За ступінню декоративного й значеннєвого навантаження групи каменів розставляють зліва на право, так звичайно рухається погляд по картині, так само організований рух по саду. Камені й валуни означають силу й стійкість. Будучи нерухомими, вони випромінюють спокій, а розташовані асиметрично, вони найбільш співзвучні із природою. Згодом вони покриваються павутиною, обростають мохами й лишайником, що робить їх ще більш органічними. Сади каменів функціонально призначені для медитацій, відсторонення від мирської суєти й повсякденних проблем. Конструкція подібних споруджень, підкоряючись нормам дзен-будизму, підсилює тягу японців до милування природою, міркуванню, самоті.

Слайд 12

Використовуючи камені, можна створити гірський пейзаж з водоспадом, струмком, або навіть ціле озеро з островами. При цьому великий камінь зображує гору, вертикально поставлений - круту гору, маленькі камінчики - водоспад або стежки, гравій - море й озеро, а річкова галька - річку. Композиція складається частіше з непарного числа каменів. Розміщують їх поодиноко або по 3-5, щоб створити картину гори, що обрушилася.Вода в японських садах означає життя й очищення, а її дзюркіт нагадує про швидкоплинність часу. Перекинений через ставок або струмочок горбатий місток, як і стежка, - це подорож по життя, перехід від одного миру до іншого.

Слайд 13

МІНІАТЮРНИЙ САД У мініатюрних садах застосовується прийом штучно створюваної перспективи: на передньому плані висаджують більші рослини з великими листками, розташовуються великі камені. На другому й третьому плані елементи композицій стають меншими. Це створює ілюзію, що вони перебувають дальше, ніж у реальності. Мініатюрні сади - це спроба показати неосяжність світу на досить обмеженій території, адже в пейзаж японського саду, як уже згадувалося, входить і весь навколишній ландшафт.

Слайд 14

СИМВОЛІЧНИЙ САД Незважаючи на велику любов японців до рослин, саме в японському садівництві відбулося явище, що не має аналогів у садовому мистецтві інших країн. У Японії появилися сади, де рослин може й не бути зовсім. Справа в тому, що для японського саду не так важливий вигляд використаних рослин, скільки вкладена в ньому символіка, традиції та обряди. Тому рослини поряд з каменем, гравієм, архітектурними елементами (пагоди, ліхтарі, огорожі) - це лише матеріал, яким користується садівник, як художник фарбами, залежно від майстерності, заміняючи одне на інше. Чим вища майстерність, тим менше матеріалів потрібно художникові для створення потрібного вигляду.

Слайд 15

АБСТРАКТНИЙ САД Символічні й абстрактні сади дуже близькі як по вигляду, так і по способах створення, але прийнято вважати, що абстрактні сади не мають аналога в природі. Тому, приходячи в такий сад, відвідувач може побачити його таким, яким підказує в цей момент його уява, виходячи з пори року, погоди, стану душі. Це можуть бути й камені у воді, і острова в океані, і планети в космосі - все, що захоче бачити й до чого буде готовий відвідувач.

Слайд 16

ПРОЕКТ САДУ Після прийнятого рішення оформляти сад в японському стилі, першим кроком до здійснення бажання повинен стати проект саду. При цьому беруться до уваги місце розташування, форма і функції ділянки і, звичайно ж, стиль композиції. Проект саду можна скласти таким чином: для початку намалювати ескіз, на який будуть нанесені всі найважливіші елементи на ділянці і навколо нього. Всі елементи розміщують на рельєфному макеті, покритому шаром пластиліну, що дає можливість у міру необхідності переміщати моделі. Подібний спосіб моделювання зручний тим, що можна легко аналізувати правильність композиційного рішення. Потім, знайшовши найбільш вірний варіант, можна приступати до зображення проекту на папері

Слайд 17

ДЕКОРАТИВНІ ЕЛЕМЕНТИ Кам'яні ліхтарі є невід'ємним атрибутом японського саду, його гордістю і безперечною прикрасою. Зазвичай їх розміщують на краю водойми або струмочка, біля повороту стежки, біля тсукубаї або містка. У групі з невеликими камінням ліхтар частіше за все є головним елементом, позаду нього може розміщуватися дерево. Кам'яні башти (пагоди) – традиційний декоративний елемент японського саду. Вони складаються з непарного числа ярусів з пластинками найчастіше чотирикутної, іноді шести або восьмикутної форми.

Слайд 18

ДЕКОРАТИВНІ ЕЛЕМЕНТИ Альтанки є неодмінним атрибутом японського саду. Вони повністю вписуються й у його архітектурний ансамбль, і в загальний стиль. Альтанки розташовують до споглядальному настрою, заспокоюють, навіюють спокій і умиротворення. Найчастіше з них відкривається мальовничий вид на сам сад з його екзотичними рослинами, красивими фонтанами і доглянутим доріжками.

Слайд 19

КОМПОНЕНТИ САДУ Будь-який японський сад містить у собі п'ять компонентів: духовну ідею, камені, воду, рослини й архітектурні елементи. Розглядати їх можна й окремо, але забрати хоча б один компонент не можна, інакше сад втратить те, з чим ототожнюється саме поняття «японський сад».

Слайд 20

ВИСНОВКИ Японці - люди особливі. Вони довіряють своє життя і долю - правилам геометрії, природним стихіям. Вони свято вірять, що згода з традиціями привнесе в їхнє життя добробут і красу. А правильно розташовані елементи композиції допоможуть досягти гармонії людини з природою і самим собою. Схожих поглядів дотримується всі хто поважає і хоче бути поєднаним з природою та японським світоглядом. Завжди не очікувано та приємно бачити прибудинкову територію у вигляді невеликого японського куточка – який гармонічно та природно вписується в ландшафт .

Слайд 21

З кожним роком ландшафтний дизайн набирає популярність у власників земельних ділянок – як у місті, так і за містом. Кожен прагне, щоб прилегла до оселі територія, була впорядкованою і доглянутою. Але звичайними клумбами і квітниками сьогодні вже нікого не здивуєш. Куди цікавіше виглядає такий елемент ландшафтного дизайну, як кам’янистий сад.

Слайд 22

У нас у країні вже починають переймати досвід східних майстрів в облаштованості житла (мініатюрні фонтани в офісах, дзвіночки - «співаючі вітри» на вікнах, принципи фен-шуй). Усе частіше фірми, що займаються ландшафтним дизайном, пропонують послуги по розбивці японських садів різних стилів. Можна і самому спробувати себе в дизайнерській роботі, головне тут мати бажання і гарний смак. І, звичайно, важливо відчути філософію саду.

Слайд 23

ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія