X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Японський театр НО"

Завантажити презентацію

"Японський театр НО"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Виконала: ліцеїстка ІІІ-І курсу Гринюк Ольга

Слайд 2

Життя скінчиться, мистецтво Но -НІКОЛИ. Дзеамі

Слайд 3

Но (яп. 能, のう, «ефектність», «майстерність») — традиційний театр в Японії. Розвинувся з середньовічного мистецтва співу й танцю саруґаку.

Слайд 4

На основі стародавніх традицій зусиллями двох видатних театральних діячів Японії того часу, Каньамі й Дзеамі (батько і син), був створений театр Но.

Слайд 5

Основні джерела тематики п’єс Но: прадавні казки, відомі історичні події, твори класичної японської літератури, епізоди з життя знаменитих поетес і поетів, китайські легенди, японські легенди.

Слайд 6

Вистави Но відбуваються на квадратних сценах. Світле поліроване дерево сцени створює враження простоти, чистоти, строгості. Над сценою, на чотирьох стовпах, піднімається дах.

Слайд 7

Сцена відкрита з трьох боків, четвертий бік – стіна-задник, на золотому тлі якого зображена зелена розлога стилізована сосна (символ довголіття й доброзичливе привітання глядачам).

Слайд 8

Оркестр у театрі Но складається з 4-х музикантів, які розташовуються вздовж задника. Разом з оркестром біля задньої стіни ліворуч сидить кокен людина, що допомагає акторам на сцені. Він умовно вважається невидимим і може під час дії поправити акторові костюм, перуку або маску, подати щось із реквізиту.

Слайд 9

сіте головна дійова особа; вакі другорядна дійова особа, партнер головної; кьоган комічний персонаж.

Слайд 10

Актори театру Но не застосовують грим та міміку. Головний засіб виразності маски. Навіть коли актор виступає без маски, його обличчя нерухоме й виглядає немов маска. Існує близько 200 різних типів масок Но, які розрізняються за віком, характером, виглядом.

Слайд 11

Театральна маска «Юнака»

Слайд 12

Театральна маска «Відьми»

Слайд 13

Театральна маска «Баби»

Слайд 14

Театральна маска «Жінки»

Слайд 15

У виставі кожній но бере участь декілька осіб: актори (таті-ката), співаки (дзіута-ката) та музики (хаясі-ката).

Слайд 16

На початок 21 століття збереглося 5 шкіл, в яких навчають виконанню ролей сіте, 3 школи, в яких опановують мистецтво другорядних акторів вакі, 2 школи інтермедій та 14 шкіл, де навчають традиційній музиці для театру но.

Слайд 17

У театрі Но надається великого значення натякам і півтонам. Актор лише намічає контур руху й вираз, даючи волю уяві глядача.

Слайд 18

Словом «танець» (маї) у театрі Но називається всякий рух актора на сцені. Танець у театрі Но складається з ряду поз. Зараз у мистецтві Но застосовується більш ніж 200 таких поз. Їх комбінація дозволяє виразити будь-яке почуття або ситуацію.

Слайд 19

Інтерес до театру але не ослаб і в наш час , хоча в сучасному театрі збереглося тільки близько 250 п'єс цього жанру.

Слайд 20

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство