X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Водні ресурси України"

Завантажити презентацію

"Водні ресурси України"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Водні ресурси України Алмакаева 8-Б

Слайд 2

План: 1)Загальні відомості 2)Світязь 3)Дніпро 4)Південний Буг

Слайд 3

Водні ресурси — це поверхневі і підземні води, придатні для вико ристання в народному господарстві. Частина користувачів (промисловість, сільське і комунальне господарства) безповоротно забирають воду з рік, озер, водосховищ, водоносних горизонтів. Інші використовують не саму воду, а її енергію, водну поверхню або водоймище загалом 

Слайд 4

Слайд 5

Озер у країні понад 20 тисяч, 43 з них мають площу, яка перевищує 10 км2. Великі озера розташовані в плавнях Дунаю і на узбережжі Чор ного моря (Ялпуг, Сасик та інші). Найбільше озеро Полісся — Світязь. Синевир — найбільше озеро Карпат. Загальна площа боліт становить 12 тис. км2. Розташовані вони переважно в Поліссі..

Слайд 6

Озеро Світязь Це озеро в Україні, в межах Шацького району Волинської області. Належить до групи Шацьких озер, розташованих на території Шацького Національного природного парку на Волинському Поліссі.

Слайд 7

Слайд 8

Берегова лінія протяжністю понад 30 км заросла комишами, очеретом  та осокою. Поблизу берегів вода частково вкрита  ряскою й латтям. Самі береги окреслені нечітко — піски, крейдяний  мегель і  вапняки  надають їм своєрідності й неповторності. Сосни з березами, грабами, дубами подекуди підступають до самої води. Вздовж берегів іноді трапляються галька і валуни, окремі ділянки заболочені. 

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Озеро багате  бентосом, рибою (вугор, лящ, окунь, щука, сом), водоплавними птахами; умови сприяють розведенню хутрового звіра.

Слайд 12

Дніпро Від витоку до гирла Дніпро протікає територією трьох держав: Росії, Білорусі таУкраїни. Річка та її притоки на окремих ділянках слугують природним кордоном між країнами. Вони також зрошують 12 густо заселених областей.

Слайд 13

Слайд 14

У Дніпрі і його водосховищах   мешкали представники 8 систематичних відділів водоростей: синьо-зелені, діатомові, зелені,динофітові, евгленові, жовтозелені, золотисті, криптофітові. Особливо різноманітні — зелені. Серед них інтенсивно розвивалися вольвоксові, протококові, улотриксові, зігнемові, десмідієві водорості.

Слайд 15

Слайд 16

У Дніпрі водяться майже всі з відомих в Україні понад 70 видів риб. Нижня частина річки багатша на рибу — там водиться 60—65 видів, тоді як біля Києва — лише 40. Найпоширеніші — коропові, прохідні й напівпрохідні риби (оселедці, осетрові, тараня та інші), які раніше заходили високо по течії, але після спорудження водосховищ затримуються на греблі, а то й взагалі не виходять із нижньої течії.

Слайд 17

Слайд 18

Дніпро Басейн Південного Бугу розташований в межах трьох геоструктурних районів: верхня частина басейну розміщена на Волино-Подільській височині, середня його частина знаходиться в межах Придніпровської височини, нижня течія належить до Причорноморської низовини.

Слайд 19

Слайд 20

У місті Вінниця на річці Південний Буг встановлено найбільший в Європі плавучий світло-музичний фонтан.

Слайд 21

Слайд 22

В формуванні клімату  басейну Південного Бугу важливу роль відіграє циркуляція атмосфери, з якою пов’язані переміщення повітряних мас з Атлантики,Арктики іСередземномор’я. У верхів’ї та в середній частині басейну клімат помірно континентальний. Клімат південних районів перебуває під впливом Чорного моря і в нижній течії річки повільно переходить в посушливий.

Слайд 23

Слайд 24

Адресси сайтів 1) http://rybalka.co.ua/forum/index.php?topic=106.0 2) http://geoknigi.com/book_view.php?id=798 3) http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B2%D1%96%D1%82%D1%8F%D0%B7%D1%8C

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія