Води суходолу
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Девіз: Працюй наполегливо, швидко, старанно, Щоб кожна хвилина Не втратилась марно. Девіз уроку: Працюй наполегливо, швидко, старанно, Щоб кожна хвилина Не втратилась марно.
Атмосфера – (з грецької atmos-пара та sphaira – куля, оболонка), -повітряна оболонка Землі. Вона являє собоюгазову оболонку нашої планети, оточує її і разом із нею обертається в космосі. Сила тяжіння Землі не допускає того, щоб атмосфера відірвалася від неї і поринула у Всесвіт. Метеорологія – (з грецької meteoros –піднятий угору, небесний і logos –учення) – наука про повітряну оболонку Землі, її тепловий і водний режим.
Тропосфера – найнижчий і найщільніший шар атмосфери. У ній міститься майже 80% усього атмосферного повітря й майже 95% усієї водяної пари. Над екватором становить 16-18 км, у помірних широтах – 10-12км, і над полюсами 8-10км. Температура тропосферного повітря з висотою поступово знижується. Тропосфера – кухня погоди.
Стратосфера – це розріджений шар атмосфери, який починається від верхньої межі тропосфери й сягає висоти 55 км. У ній міститься дуже мало водяної пари, з якої іноді утворюються легкі хмари, що складаються з дрібних кристаликів льоду. Температура повітря стратосфери дуже низька - -80… -40*С, але з висоти 20-25км і до верхньої межі вона поступово підвищується до 0*С. На висоті 25-30 км спостерігається найвища концентрація озону – газу, (озоновий шар) що захищає всі живі організми на Землі від згубного ультрафіолетового випромінювання Сонця. Озон утворюється з атмосферного кисню під час гроз унаслідок електричних розрядів блискавок.
Мезосфера – на висоті приблизно 50-90 км, Температура знижується до - 90*с. Лінія Кармана. Знаходиться на висоті приблизно 100км, вище межі повітря настільки розріджене, що аеронавтика тут неможлива, тільки космонавтика.
Михайло Васильович Ломоносов Термосфера. На висоті прибл.800км, під дією сонячного, космічного, ультрафіолетового випромінювання виникають полярні сяйва, температура до 1500*с і вище. М.В.Ломоносов першим досліджував і науково пояснив виникнення полярного сяйва. Екзосфера. Перехід до космічного вакууму.
Схожі презентації
Категорії