X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Клімат та води суходолу Австралії"

Завантажити презентацію

"Клімат та води суходолу Австралії"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Клімат та води суходолу Австралії

Слайд 2

Загальні риси клімату Цей материк найсухіший в світі. Це спричинено тим , що над материком переважає континентальна тропічна повітряна маса й низхідні рухи повітря.

Слайд 3

Австралія зволожується вкрай нерівномірно. Близько 40% материка дістає менше 250мм опадів на рік і тільки 10% - понад 1000мм.

Слайд 4

Слайд 5

Кожні 10 – 15 років в Австралії трапляються великі посухи, що тривають інколи по 2 – 3 роки. У цей період 2/3 материка дістає менше 25мм опадів на рік.

Слайд 6

Кліматичні пояси й типи клімату Австралію перетинають три кліматичні пояси: субекваторіальний, тропічний, субтропічний та помірний.

Слайд 7

Слайд 8

Субекваторіальний кліматичний пояс Тут упродовж усього року тримаються постійно високі температури (близько +25С°) і випадає велика кількість опадів(близько 1500мм). Чітко простежуються сезонні відміни щодо випадання опадів – дуже вологе літо, з грозами та зливами й суха зима.

Слайд 9

Слайд 10

Тропічний кліматичний пояс У тропічному поясі на тлі високих температур повітря (влітку +30°С, взимку + 16°С) за характером зволоження розрізняють два типи клімату: - пустельний - вологий тропічний

Слайд 11

Слайд 12

Субтропічний кліматичний пояс Охоплює південну частину материка. На південному заході Австралії клімат середземноморський, що характеризується сухим літом і вологою зимою. Центральній частині поясу притаманний континентальний субтропічний тип клімату із сухим жарким літом і холодною зимою.

Слайд 13

Слайд 14

Помірний кліматичний пояс У цьому поясі розташований лише острів Тасманія. Зима тут порівняно тепла, з нестійкою погодою, сильними вітрами і нежарким літом. На острові випадає понад 1000мм опадів на рік.

Слайд 15

Слайд 16

Води суходолу Через сухість клімату в Австралії мало великих річок. Муррей з притокою Дарлінг – найбільші річки Австралії. Річки басейну Муррею є важливим джерелом водопостачання для господарських цілей. Більша частина материка не має стоку в океан. Тут переважають тимчасові водотоки- кріки.

Слайд 17

Річка Муррей Річка Дарлінг

Слайд 18

Озера Австралії Озера Австралії переважно безстічні та засолені. Таким є й найбільше озеро материка – Ейр. Воно розташоване на 12м нижче рівня моря і збирає воду з величезної території за допомогою кріків.

Слайд 19

Озеро Ейр

Слайд 20

Практична робота № 8 Позначення на контурній карті основних географічних об’єктів материка

Слайд 21

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія