X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
тваринний світ україни

Завантажити презентацію

тваринний світ україни

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Рослинний світ України Презентація 8-Б класу

Слайд 2

Загальна характеристика рослинності України Рослинний світ України багатий та різноманітний; характеризується певним флористичним складом та будовою рослинного покриву. Природна флора України налічує близько 30тисяч видів нижчих та вищих рослин.  Основними типами рослинності в нашій країні є: ліси,болота, луки, степи.

Слайд 3

В українських лісах на площі 10 млн га зростає понад 25 листяних і хвойних порід, найпоширенішими з яких є : сосна, дуб, ялина, бук, береза, вільха і граб. Різноманітними є й лісові угрупування. Найбільшу частку рівнинних лісів охоплюють соснові, сосново-дубові, дубові, дубово-грабові та вільхові угрупування

Слайд 4

В Україні болота займають понад 1 200 тис. Га . Болота поділяються на 3 типи : Низинні болота :утворюються в низинах, де збираються ґрунтові води. Верхові болота: живляться лише за рахунок опадів. Перехідні болота мають добре виражені ознаки як низинного, так і верхового боліт.

Слайд 5

Луки використовують як природні пасовища і сіножаті. В Україні лучна рослинність охоплює площю близько 7 млн га. Луки залежно від умов розміщення поділяються на заплавні, суходільні, низинні, гірські. 

Слайд 6

Степ формується на чорноземних і каштанових грунтах в умовах рівнинного рельєфу на півдні України. Степ займає майже 300 000 км² (40%) території України. За панівними рослинами розрізняють степи типові або справжні, лучні , чагарникові та пустельні.

Слайд 7

1980р. – видано Червону книгу України. Червона книга України — основний документ, в якому узагальнено матеріали про сучасний стан рідкісних і таких, що знаходяться під загрозою зникнення, видів тварин і рослин, До Червоної книги України заносяться види тварин і рослин, які постійно або тимчасово перебувають чи зростають у природних умовах на території України.

Слайд 8

У Червоній книзі є різні сторінки: чорні, червоні, жовті, білі, сірі, зелені. Рослини яких ми вже ніколи не побачимо.. Рідкісні рослини . Їх можна ще побачити, але дуже мало. Рослини , кількість яких швидко зменшується. Численність цих рослин невелика. Рослини маловивчені, місця їх життя малодоступні. Рослини яких вдалося зберегти, врятувати від вимирання.

Слайд 9

Вид з диз’юнктивним ареалом, єдиний дикорослий вид роду Lilium L. в Україні, який скорочує своє поширення. Популяції містять від декількох одиниць до декількох десятків особин різного віку, які зростають групами. Інколи трапляються популяції з декількох сотень особин, зазвичай на освітлених місцях у рівнинних лісах. 

Слайд 10

Чисельність скорочується через вирубування лісів, господарську діяльність людини, збирання на букети і викопування рослин, витоптування худобою. Треба пам’ятати, що зацвітає ця чарівна орхідея лише на 16-17-й рік, і як буває прикро, коли її квітку зриває байдужа рука. Охороняється в природних заповідниках: Кримському і Медобори, у Шацькому та Карпатському національних природних парках, у заказнику Совий Яр. Вирощується у Національному ботанічному саду.

Слайд 11

Горицвіт – важлива лікарська рослина, чудова декоративна рослина і гарний медонос. Поновлюється дуже поволі. З насіння розвивається протягом десяти і більше років! Потреба у сировині цієї лікарської рослини величезна, а природні запаси її, внаслідок надмірної заготівлі, значно зменшилися. Тому горицвіт розводять на спеціальних плантаціях.

Слайд 12

Чисельність вовчих ягід пахучих скорочується через надмірну кількість відпочиваючих, вирубування лісів, зривання на букети для продажу. Ця рослина охороняється в Русько-Полянському заказнику (Черкаська обл.) та на деяких інших територіях природно-заповідного фонду. Вирощується в ботанічних садах.

Слайд 13

Занесено до Червоної книги Української РСР (1980). Охороняється у заказниках загальнодержавного значення. Слід вивчити стан популяцій, створити заказники в місцях зростання та збільшити площі насаджень виду у ботанічних садах.

Слайд 14

Багаторічна трав`яниста рослина заввишки 40-70 см, з бульбовидним коренем. Занесено до Червоної книги Української РСР (1980). Охороняється у природних заповідниках . Вирощують у ботанічних садах. Рекомендується дослідити динаміку популяцій. Росте поодинці або невеликими групами, кількість рослин зменшується.

Слайд 15

Підсніжник білосніжний – найбільш поширений в Україні вид роду Підсніжник. Основними причинами зменшення чисельності виду є масове зривання на букети, викопування цибулин, рекреаційне навантаження. ІІ категорія охорони у Червоній книзі України. Бережіть природу України! Не знищуйте даремно її красу і неповторність! Світ такий чарівний і загадковий. Залиште його таким для майбутніх поколінь.

Слайд 16

Топ 8 найкрасивіших квітів України

Слайд 17

 Магнолия Суланжа  Глоксиния Гардения Орхідея

Слайд 18

й   Церцис китайский  Настурция Барвінок Шафран

Слайд 19

Лікарські рослини України Лікарські рослини - найбільше диво природи, царство краси і наше цілюще багатство.  З незапам'ятних часів людина використовувала лікарські рослини в народній медицині для лікування самих різних захворювань.

Слайд 20

Валеріана лікарська ЗВІРОБІЙ ЗВИЧАЙНИЙ Препарати валеріани часто призначають у поєднанні з бромом та іншими заспокійливими засобами.  Це лікарська рослина. Препарати з них використовують у медицині як в'яжучий, антибактеріальний, протизапальний і тонізуючий засіб.

Слайд 21

Ромашка. Та її використання у косметиці та медицині

Слайд 22

М’ята, материнка, чабрець, звіробій -назбирай рослини ці і чай цілющий пий!

Слайд 23

Символ України – червона калина, лікує хвороби дорослого й дитини

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія