X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Словаччина"

Завантажити презентацію

"Словаччина"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Словаччина

Слайд 2

Візитна картка Площа:49 тис. Км2 Населення:5 463 000 (2010) Столиця: Братислава Офіційна назва: Словацька Республіка Державна мова: словацька Державний устрій : республіка Законодавчій орган: Національна рада Глава держави: президент Адміністративний устрій: унітарна країна (8 областей) Поширені релігії:християнство (католики) Член ООН НАТО (2004), ЄС (2004) Державне свято:день створення словацької республіки (1 січня), річниця словацького національного повстання (29 серпня), День конституції (1 вересня)

Слайд 3

ЕГП та природно-ресурсний потенціал. Словаччина: - типова внутрішньоконтинентальна країна Центральної Європи; - не має виходу в море; - cухопутні кордони вона має з Україною, Польщею, Чехією, Австрією та Угорщиною; -переважно гірська(велика частина території якої знаходиться в межах Західних Карпат (Герлаховські-Штіт у масиві Високих Татр висотою 2655 м). На південному заході та сході країни Піддунайська та Потіська низовини, що мають придатні для обробки родючі землі).

Слайд 4

Природні умови По південно-західній частині Словаччини протікає Дунай; Третина території Словаччини – це гірські райони, покриті широколистяними та змішаними (на південних схилах) і хвойними (на північних схилах) лісами; Клімат – м’який, помірно континентальний; Середні температури січня від -1-3 °С на рівнинах до -12 °С у горах; липня від 19-21 °С до 8 °С; Опади – 500-700 мм в рік, в горах – до 1000 мм. Мінеральні ресурси: нафта, природний газ, буре вугілля, лігніти, залізна й марганцева руди, мідь, свинець, цинк, сурма, золото, магнезит, мінеральні джерела. Гідроенергоресурси використовуються недостатньо. Природні ресурси

Слайд 5

Населення Чисельність населення в країні збільшується дуже повільно через низький природний приріст; найбільш заселеними є рівнинні райони країни, середня щільність населення складає 110 чол. на км2; близько 60 % населення мешкає в містах. Віковий склад: зменшення так званої першої категорії "від 0 до 14 років"; зростання середньої категорії у віці від 15 до 64 років; збільшення кількості старшого населення у віці від 65 років.

Слайд 6

Слайд 7

Господарство

Слайд 8

Промисловість Галузі промисловості: деревообробна, текстильна й харчова (м’ясна, молочна, виноробна, пивоварна). Також чорна й кольорова металургія, машинобудування, нафтопереробка, нафтохімія, хімія, лісова промисловість... Головні центри промисловості — міста Братислава і Кошице.  Найбільші промислові підприємства: комбінат «Словафта», хімічний комбінат «Шала», хімічні заводи Братислави, заводи важкого машинобудування в Мартині та Дубниці-над-Вагом, алюмінієвий комбінат у Ж'ярі-над-Гроном. 

Слайд 9

Сільське господарство В аграрному секторі переважає рослинництво. Вирощують зернові, фрукти, цукрові буряки тощо. Розвинені садівництво, виноградарство та овочівництво. Тваринництво має, в основному, м’ясо-молочне спрямування, розводять також свійську птицю. В горах пасуть овець і кіз.

Слайд 10

Транспорт Довжина залізниць — понад 3,5 тис. Км; Довжина автошляхів — близько 18 тис. Км; На Дунаї — судноплавство (головні порти — Братислава й Комарно); Міжнародний аеропорт — у столиці.

Слайд 11

Зовнішньоекономічні зв’язки Експорт: транспортні засоби, машини й електроапаратуру, неблагородні метали, продукцію хімічної промисловості, мінерали, пластмаси, продукцію деревообробки та сільського господарства. Основні споживачі словацького експорту: Німеччина, Чехія, Франція, Італія, Польща, Угорщина, Австрія, Велика Британія. Імпорт: машини й транспортне устаткування, проміжні промислові товари, паливо, хімікати, промислові товари широкого вжитку з Німеччини, Чехії, Росії, Угорщини, Австрії, Польщі, Південної Кореї.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія