X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Росія"

Завантажити презентацію

"Росія"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сучасна Росія Виконала учениця 11-Г класу ФТЛ при ХНТУ та ДНУ Остапенко Вікторія 2014 рік

Слайд 2

Зміст Загальні відомості про Росію Державний устрій Загальні ознаки президентської республіки Законодавча влада в РФ Судова влада Президентські вибори Політичні партії Єдина Росія Економіка, сільське господарство, промисловість Військові події за участі РФ Російсько-грузинська війна Російська інтервенція в Україну Путін Володимир Володимирович Джерела

Слайд 3

Слайд 4

За площею 17 098 246 км² Росія є найбільшою за територією країною у світі, що охоплює більше однієї восьмої площі Землі, дев'ятою за чисельністю населення з 143 мільйонами (2012). Простягається по всій північній Азії, приблизно на 26,5% у Східну Європу. Охоплює дев'ять годинних поясів, включає в себе широкий спектр природних умов і рельєфу. Згідно з Конституцією в складі РФ перебувають 85 суб'єктів (включно з окупованими українськими територіями[6]: Кримом та Севастополем), 46 з яких іменуються областями, 22 — республіками, дев'ять — краями, три — містами федерального значення, чотири — автономними округами і один — автономною областю. Економіка Росії посідає 8 місце за величиною номінального ВВП, 6-те — за паритетом купівельної спроможності, 3-тє — за рівнем військового бюджету. За розвитком економіки відноситься до країн, що розвиваються. Обширні мінеральні й енергетичні ресурси зробили її одним з найбільших виробників нафти і природного газу в світі.

Слайд 5

Державний устрій: президентська федеративна республіка Президентська республіка — форма державного правління, за якої державна влада здійснюється шляхом надання президенту великого кола повноважень, що зокрема передбачає з'єднання в руках президента повноважень глави держави і глави уряду. Термін «президентська республіка» говорить сам за себе: президент грає в республіці домінуючу роль. Також його називають сильним президентом. Федеральна республіка — федерація держав з республіканською формою уряду. Федерація складається з кількох самоврядованих держав (штатів), сполучених спільним федеральним урядом. Самоврядований статус автономних регіонів встановлюється конституцією і не може бути відмінений одностороннім рішенням центрального уряду. Держави (штати) у федерації також мають повний політичний суверенітет, яким вони не поступаються федерації. Використання терміну «республіка» необов'язкове, але, як мінімум, означає державу або федерацію держав,що не має монарха у ролі глави держави.

Слайд 6

чіткий поділ законодавчої, виконавчої та судової гілок влади, а взаємини між ними будуються на базі принципу так званих «стримувань і противаг»; президент — глава держави і виконавчої влади; президент обирається непарламентським способом — непрямим голосуванням виборців, що обумовлює досить високий ступінь його незалежності від парламенту; президент не має права розпуску парламенту; принцип парламентської більшості при формуванні уряду не діє; президент самостійно, з мінімальною участю парламенту, формує «уряд», що відрізняється від звичайного уряду тим, що воно не є органом, який приймає колегіальні рішення; рішення приймає президент; політична відповідальність уряду перед парламентом відсутня; президент одноосібно керує виконавчою владою, посада прем'єр-міністра не передбачається; президент несе відповідальність тільки в порядку імпічменту і може бути усунутий з посади. уряд несе відповідальність тільки перед президентом, а не перед парламентом, тому що тільки президент може відправити його у відставку. Загальні ознаки президентської республіки

Слайд 7

Законодавча влада в РФ ФЕДЕРАЛЬНІ ЗБОРИ РАДА ФЕДЕРАЦІЇ ДЕРЖДУМА

Слайд 8

Судова влада Адміністративне Види судочинства в РФ Громадянське Кримінальне Конституційне Вищі судові органи РФ Конституційний суд Верховній суд Вищий арбітражний суд

Слайд 9

Президентські вибори

Слайд 10

НАРОД ПРЕЗИДЕНТ обирає ПРЕЗИДЕНТ, ДЕРЖДУМА призначає ПРАВЛІННЯ РФ ДЕРЖДУМА затверджує ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ РФ ПРАВИТЕЛЬСТВО РФ звітує

Слайд 11

Кандидати: Говорухин Станіслав Сергійович Джабраїлов Умар Аліевич Жириновський Володимир Вольфович Зюганов Генадій Андрійович Памфилова Елла Александрівна Подберезкін Алексій Іванович Путін Володимир Володимирович Скуратов Юрій Ілліч Титов Констянтин Алексійович Тулєєв Амангельди Молдагазієвич Явлинський Григорій Алексійович Переміг В. В. Путін. Вибори 26 березня 2000 Президент обирався на чотирирічний термін. Кандидати: Глазьєв Сергій Юрійович Малишкин Олег Олександрович Миронов Сергій Михайлович Путін Володимир Володимирович Хакамада Ірина Муцуовна Харитонов Микола Михайлович Переміг В. В. Путін. Вибори 14 березня 2004

Слайд 12

Кандидати: Богданов Андрій Володимирович Жириновський Володимир Вольфович Зюганов Генадій Андрійович Медведєв Дмитро Анатолійович Переміг Д. А. Медведєв. Вибори 2 березня 2008 Діючий на той момент президент Путін не мав права балотуватися на виборах згідно Конституції РФ. Кандидати: Жириновський Володимир Вольфович Зюганов Генадій Андрійович Миронов Сергій Михайлович Прохоров Михайло Дмитрович Путін Володимир Володимирович Переміг В. В. Путін. Вибори 4 березня 2012 Вперше Президент був обраний на 6 років.

Слайд 13

Політичні партії Згідно з інформацією з вебсайта Міністерства юстиції Російської Федерації, станом на 25 червня 2011 р., відповідно до Федерального закону «Про політичні партії», було зареєстровано 7 політичних партій. Список в алфавітному порядку: «Єдина Росія» «Комуністична партія Російської Федерації» «Ліберально-демократична партія Росії» «Патріоти Росії» «Вірна справа» «Справедлива Росія» «Російська об'єднана демократична партія Яблуко»

Слайд 14

Єдина Росія Російська консервативна політична партія, правляча партія в Російській Федерації. Була створена 2 грудня 2001 шляхом об’єднання пропрезидентського боку «Єдність» (лідер Сергій Шойгу) та лівоценристських політичних партій «Вітчизна» (лідер Юрій Лужков) і «Вся Росія» (лідер Минтимер Шаймієв). Після створення «Єдиної Росії» до партії приєдналась «проєльцинська» політична сила «Наш дім - Росія». Всеросійська політична партія «Єдина Росія» підтримує політику Президента Російської Федерації Путіна. Партію очолює діючий Голова Уряду Російськой Федерації Мєдвєдєв. Всі міністри Російської Федерації є членами «Єдиної Росії», також політична сила має конституційну більшість в Державній Думі та в Раді Федерації.

Слайд 15

На логотипі партії зображений ведмідь, через що членів партії часто називають «ведмедями». З'їзд партії 26 листопада 2005 ухвалив рішення щодо змін до партійної символіки: замість бурого ведмедя коричневого кольору — бурий ведмідь білого кольору, облямований у синє. Над ведмедем майорить російський прапор, під ним — напис «Единая Россия». Члени партії на сучасному політичному жаргоні іменуються «єдиноросами». Виборчий список партії на думських виборах 2007 року і її політичний курс очолив президент Росії Володимир Путін, який однак не член партії. У результаті думських виборів 2007 року в Росії закріпилася утворена раніше політична система з домінуючою партією за якої партія влади «Єдина Росія» має у розпорядженні кваліфіковану більшість, достатню для одностайного ухвалення будь-яких рішень без урахування думки опозиції.

Слайд 16

У РФ добувають усі види мінерального палива, а також більшість видів мінеральної сировини. Є три бази чорної металургії (Уральська, Центральна, Сибірська), різноманітні галузі кольорової металургії. Розвинені всі види транспорту, але величезні простори Сибіру практично не мають залізниць та сучасних автодоріг через відсутність населення. Натомість діють системи магістральних нафто- і газопроводів. Морський транспорт забезпечує знану частину перевезень. Найважливіші порти: Санкт-Петербург, Калінінград, Мурманськ, Архангельськ, Новоросійськ, Владивосток, Находка і інші.

Слайд 17

Залізниці, велика частина яких розташована в Європейській Росії, перевозять три чверті всіх вантажів. Річковий і автомобільний транспорт перевозять до 15 % вантажів. У багатьох районах Півночі й Далекого Сходу єдиним видом транспорту є авіація. Економічна криза кінця 1990-х років фактично ізолювала багато північних регіонів від центра, так як через погано розвинену інфраструктуру держава не спроможна оплачувати транспортування вантажів. У структурі економіки Росії переважає важка промисловість, особливо металургія, хімія, машинобудування та енергетика. Добре розвинута лісова промисловість: лісові ресурси Росії — найбільші у світі. Росія має також найбільші у світі розвідані запаси природного газу й другі за величиною запаси нафти. Росія також багата на залізну руду, боксити, нікель, олово, золото, алмази, платину, свинець і цинк.

Слайд 18

Російське сільське господарство, яке виробляє більше ніж одну п'яту валового національного продукту країни, спеціалізується по регіонах. Три п'ятих орних земель засіваються пшеницею, ячменем, вівсом і житом. Основними виробниками зерна є Поволжя, Північний Кавказ, Центрально-Чорноземний район і Західний Сибір. Вирощуються також технічні культури (особливо соняшник, цукровий буряк, льон), овочі (у середній смузі та на північному заході) і баштанні культури (на півдні).

Слайд 19

Виробка електроенергії — 1 040 млрд кВт•год (2008). На території РФ функціонують об'єднані енергетичні системи Центру, Північного-Заходу, Поволжя, Південного. Кавказу, Уралу, Сибіру, Далекого Сходу. Діють ТЕС, ГЕС, АЕС. Росія володіє найбільшими у світі запасами гідроенергії, які зосереджені переважно в Сибірі. Грандіозні гідроенергетичні проекти були здійснені на ріках Ангара і Єнісей, але вони віддалені від західних районів, де відчувається нестача енергії.

Слайд 20

Номінальний ВВП у регіонах Росії у 2008 рр., дол.

Слайд 21

Валовий регіональний продукт на душу населення

Слайд 22

Військові події за участі РФ Росі йсько-грузи нська війна 2008 року Збройний конфлікт між Грузією з одного боку та Росією і сепаратистськими угрупуваннями Південної Осетії та Абхазії з іншого. Війна розпочалася навколо збройного протистояння в Південній Осетії у серпні 2008 року. У військових діях проти Грузії, крім регулярних збройних сил Південної Осетії і Росії, брали участь ополченці з Росії і Абхазії. Сторони звинувачували одна одну у провокуванні бойових дій. У ніч на 8 серпня після обстрілів грузинських сіл, збройні сили Грузії заявили про намір «відновити конституційний лад» на території невизнаної республіки і в результаті боїв зайняли більшу частину Цхінвалі. Того ж дня Росія втрутилась у конфлікт на стороні південноосетинських сепаратистів та ввела війська, в тому числі танкові бригади, на територію Грузії, піддала бомбардуванню грузинські міста, порти та військові об'єкти.

Слайд 23

Військові дії поширилися далеко за межі Південної Осетії на інші міста Грузії та Абхазію, де з'єднання абхазьких загонів та російських «добровольців» атакували позиції грузинських військ та захопили Кодорську ущелину. Після окупації частини Грузії російськими військами та етнічних чисток грузинських сіл навколо Південної Осетії за участі міжнародних посередників було досягнуто припинення вогню. Згідно з досягнутими домовленостями, вивід російських військ з грузинської території мав закінчитись до 1 жовтня 2008 року.

Слайд 24

Слайд 25

Російська інтервенція в Україну (2014) Військова інтервенція Російської Федерації в Україну з метою встановлення контролю над територією Кримського півострову, а саме територіальними одиницями — Севастополь та АР Крим. Розпочата 20 лютого 2014 року зі вступом збройних сил Російської Федерації на територію Автономної республіки Крим як збройний етап реалізації плану керівництва Російської Федерації по встановленню контролю над Україною. Офіційно була підтримана 1 березня рішенням Ради Федерації російського парламенту на запит президента Володимира Путіна.

Слайд 26

Самопроголошений «голова Ради міністрів АР Крим» Сергій Аксьонов звернувся до Путіна з проханням посприяти у «забезпеченні миру і спокою» на території Криму. 1 березня Президент РФ Російський президент відправив до Ради Федерації пропозицію про введення російських військ у Крим. Обидві палати Державної думи 1 березня 2014 р. об 17:20 проголосували за введення російських військ на територію України, і в Крим зокрема. Легітимність рішення піддається сумніву. Етнічні росіяни і російськомовні громадяни України звернулися до президента Росії Володимира Путіна з проханням не втручатися у внутрішні справи України:

Слайд 27

Російські кулеметники на підступах до будівлі кримського парламенту. 1 березня 2014 року Російські «Тигри» біля української військової частини в Перевальному Військовий без знаків розрізнення біля української військової частини в Перевальному, 9 березня

Слайд 28

Слайд 29

Путін Володимир Володимирович Російський державний і політичний діяч, другий (2000–2008) та четвертий (від 7 травня 2012 року) президент Російської Федерації.

Слайд 30

Сім'я Путіних жила в комунальній квартирі в Ленінграді. Вже ставши президентом, Путін розповідав, що ще з дитинства він захоплювався радянськими фільмами про розвідників і мріяв працювати в органах державної безпеки. У 1970–1975 вчився на міжнародному відділенні юридичного факультету Ленінградського державного університету імені Жданова. В університеті вступив в КПРС і залишався її членом до заборони партії в 1991 (формально не виходив з КПРС). Під час навчання вперше зустрів Анатолія Собчака, у той час доцента університету. Тема диплома — «Принцип найбільшого сприяння нації».

Слайд 31

Після закінчення ЛДУ Путін був за розподілом направлений в Комітет державної безпеки СРСР. У 1975–1984 — співробітник Першого (кадрового) відділу Ленінградського управління КДБ. У 1976 році закінчив «Курси перепідготовки оперативного складу» в Охті («401-а школа»). У 1979 році закінчив навчання на річних курсах перепідготовки у Вищій школі КДБ в Москві. У 1985 році закінчив Червонопрапорний інститут КДБ СРСР ім. Ю. Андропова. У 1985–1990 роках працював в НДР, в Дрездені. Офіційно посідав посаду директора Будинку дружби СРСР — НДР. Путін у формі капітана КДБ Служба в КДБ

Слайд 32

Після відставки першого президента Бориса Єльцина виконував його обов'язки від 31 грудня 1999 до 7 травня 2000 року. Від 16 серпня до 31 грудня 1999 року та від 8 травня 2008 року до 7 травня 2012 року — голова Уряду Російської Федерації. Має юридичну освіту. Кандидат економічних наук. Дитинство і юність Батько Путіна, Володимир Спиридонович Путін (1911 — 02.08.1999) — учасник Другої Світової війни (воював в НКВД), робітник на заводі. Мати, Марія Іванівна Шеломова (1911–1998), також працювала на заводі, пережила блокаду Ленінграда. Володимир був третім сином в сім'ї — двоє старших братів, що народилися ще в тридцяті роки, померли в дитинстві.

Слайд 33

З 1990 року — помічник ректора Ленінградського державного університету з міжнародних питань, потім — радник голови Ленінградської міської ради. З 12 червня 1991 року, після обрання А. Собчака на посаду мера, — голова Комітету із зовнішніх зв'язків мерії Санкт-Петербурга. На початку 1992 року був переведений в «діючий резерв» КДБ (у званні підполковника запасу), в Ленінградському державному університеті. З березня 1994 — перший заступник голови уряду Санкт-Петербурга. Робота в Петербурзі і звинувачення в корупції

Слайд 34

Збільшив бюджет Росії в 22 рази, військові витрати - в 30 разів , ВВП - в 12 разів (Росія перестрибнула з 36- го місця в світі за рівнем ВВП на 6-е місце). Збільшив золотовалютні резерви в 48 разів. Повернув 256 родовищ корисних копалин в Російську юрисдикцію (залишилося повернути 3) Розірвав «ліберальні » кабальні в історії угоди про розподіл продукції . Націоналізував 65 % нафтової промисловості і 95% газової та багато інших галузей . Підняв промисловість і сільське господарство (Росія вже 5 років поспіль займає 2-3 місце у світі з експорту зерна , обігнавши США , які зараз на 4 -му місці). Зовнішня та внутрішня політика Путіна за 12 років правління РФ

Слайд 35

Збільшив середні зарплати в бюджетній сфері у 18,5 разів за 12 років , а середні пенсії - у 14 разів. Знизив вимирання населення Росії з 1,5 мільйонів чоловік в рік у 1999 році до 21 тисячі у 2011 році , тобто в 71,5 разів. Скасував Хасав'юртівського угоду - чим відстояв цілісність Росії , проголосив НКО - 5-ої колони і заборонив депутатам мати рахунки за кордоном . Відстояв Сирію. Припинив війну в Чечні.

Слайд 36

А взагалі…

Слайд 37

Він почав війну проти України. Війну підлу, нишком: «Вони цього прагнули – вони це отримали». Володимир Володимирович Путін – найагресивніший політик сучасності. Він непередбачуваний, впливовий і дуже небезпечний. І, нажаль, він – наш сусід. Повальна підтримка зазомбованого народу, як знятий перед пострілом запобіжник. Сьогодні Путін прицілився в нашу сторону і його палець вже на курку.

Слайд 38

Джерела: http://ru.wikipedia.org/wiki/Выборы_президента_Российской_Федерации http://uk.wikipedia.org/wiki/Президентська_республіка http://uk.wikipedia.org/wiki/Росія_й_Україна http://espreso.tv/article/2014/03/03/hanba_dlya_rosiyi http://nabat-alarm.narod.ru/RUSSIA21.htm http://vgolos.com.ua/blogs/putin__gitler_21_stolittya_140747.html http://lurkmore.to/Путин https://www.youtube.com/watch?v=jSjRkRwLxDE

Слайд 39

Слайд 40

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія