X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Республіка Польща(Rzeczpospolita Polska)"

Завантажити презентацію

"Республіка Польща(Rzeczpospolita Polska)"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Республіка Польща (Rzeczpospolita Polska)

Слайд 2

Столиця: Варшава (1 900 тис. чол.) Площа: 312 685 км2 Населення: 38,1 млн. чол. Густота населення: 112 осіб/км2 Адміністративний поділ: 16 воєводств Офіційна мова: польська Національний склад: поляки 98% Основна релігія: католицизм Грощова одиниця: злотий ВНП на одну особу: $3877

Слайд 3

Польща займає 9-е місце в Європі за площею і 8-е за кількістю населення. Довжина польського кордону — 3511 км, з них 440 км припадає на морський кордон. Польща межує з такими державами: на заході з Німеччиною — 467 км на півдні з Чехією — 796 км та Словаччиною — 541 км на сході з Україною — 535 км і Білоруссю — 418 км на півночі з Литвою — 104 км і Росією — 210 км Польща — індустріально-аграрна країна. Основою польської економіки є промисловість, а саме машинобудівна, металургійна, гірнича та хімічна промисловість. Вагому роль відіграє й сільське господарство: в країні є великим виробником картоплі та пшениці, розвинене свинарство, птахівництво та скотарство. Грошовою одиницею є злотий. Польща є членом багатьох міжнародних організацій, зокрема ООН, МВФ, Європейського союзу, НАТО, ОБСЄ, Ради Європи тощо.

Слайд 4

Населення Польщі На кінець 2008 року, населення Польщі становило 38 135 876 осіб. У 2002 році відбувся Національний перепис населення, згідно з яким 96,74% опитаних ідентифікували себе як поляки. Цікавим фактом є те, що 2,03% осіб не змогли відповісти на запитання стосовно свого походження. Примітно, що тільки 1,23% осіб свою національність не вважають польською. За кількістю населення Польща посідає 32 місце серед країн світу і 6 в Європейському Союзі. З року в рік кількість міського населення меншає і, відповідно, збільшується сільське. Згідно з даними, які подає Центральний статистичний офіс Польщі, найбільша кількість людей у 2008 році переселилась до сіл в 9 воєводствах. Польща має високу густоту населення - 121,8 чол./км². У містах проживає близько 60 % населення, на території країни розміщено 9 міських агломерацій, кожна з яких має близько 2 млн. чоловік. Вплив столиці на життя країни дещо нижчий, ніж в інших країнах регіону, що пояснюється наявністю кількох розвинутих промислових центрів.

Слайд 5

Клімат Польща розташована в зоні помірного клімату теплий перехід. У верхній частині Судетів та Карпат спостерігаються ознаки гірського клімату. Влітку середня температура становить +17 °С. У зиму, приблизно від 0 °С. Середньорічна температура коливається від більш 9 °С. Річна кількість опадів становить близько 600 мм, яка пов'язана з розташуванням цій місцевості значної кількості озер, а за винятком найвищих гірських місцин. Число днів зі сніговим покривом змінюється і збільшується в міру пересування на схід країни. На Щецинській низовині, Любуських землях і Нижній Сілезії сніговий покрив лежить менш ніж 40 днів на рік, в центрі Польщі близько 60 днів, а в районі Сувалки більше 100 днів. Спекотні дні з максимальною температурою вище 25 °С спостерігаються не часто в період з квітня по вересень, іноді в жовтні.

Слайд 6

Корисні копалини і природні ресурси Імпортом є нафта і нафтопродукти, прокат чорних металів і сталь, залізняк, металообробні станки, пшениця, бавовна — $ 34,3 млрд. (г. ч. Німеччина — 19,0 %; Італія — 7,9 %; Франція — 6,5 %; Росія — 5,4 %; Великобританія — 4,7 %). Експортом є паливо, сировина і напівфабрикати, станки і машини, промислове і транспортне обладнання, одяг і господарські товари — $ 28,6 млрд. (г. ч. Німеччина — 36,0 %; Італія — 5,8 %; Росія — 5,6 %; Нідерланди — 4,7 %; Франція — 4,6 %).

Слайд 7

Річки Озера Одер, складова частина західного кордону (854 км) Вісла (довжина — 1030 км) Снярдви, найбільше у Польщі озеро (113,8 км² ) Мамри — озеро у Мазурському озерному краї (102,4 км² )

Слайд 8

Адміністративний поділ Складається із 16 воєводств Воєводства, в свою чергу, поділяються на 308 повітів , які розділено на 2489 ґмін, включно з 65 містами, що мають статус міських повітів.

Слайд 9

Промисловість Промисловість Польщі є основною галуззю господарства. Основні галузі промисловості - машинобудування, металургійна, гірнича (вугільна, сірчанева тощо), хімічна, суднобудування, харчова, текстильна та легка промисловість. Значна частка економічного потенціалу країни базується на переробці мінеральної сировини. Переважають галузі важкої промисловості. Провідну роль відіграють машинобудування, чорна та кольорова металургія, хімічна промисловість. Також добре розвинені текстильна та швейна промисловість. У паливній промисловості головною галуззю є вугільна. В електроенергетиці провідну роль відіграють теплові електростанції. Чорна металургія працює на власному коксівному вугілля та переважно імпортних рудах. Кольорова металургія з власної сировини виплавляє мідь, свинець і цинк; з імпортованої — алюміній. У Верхній Сілезії переважає металомістке важке та залізничне машинобудування. Хімічна промисловість Польщі спеціалізується на виробництві різноманітних мінеральних добрив, соди, полімерів, парфумів, ліків, фотохімії. Текстильна промисловість країни виробляє переважно бавовняні тканини. Швейна промисловість працює на експорт.

Слайд 10

Транспорт: залізничний, автомобільний, морський, трубопровідний, повітряний. Головні морські порти: Щецин, Свіноуйсьце, Гданськ, Гдиня. 2001 року було перевезено 386 млн. т вантажів, з них залізницями - 224 млн., автомобільним транспортом — 96 млн., трубопровідним — 34 млн., морським — 24 млн., річковим — 8 млн. т. Транспорт

Слайд 11

Варшава (Warszawa) — (місто 1 707 тис., агломерація 2 680 тис.) Найбільші міста

Слайд 12

Краків (Kraków) — (756,6 тис.)

Слайд 13

Лодзь (Łódź) — (753,2 тис.)

Слайд 14

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія