"Республіка Індонезія"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Республіка Індонезія Republik Indonesia Національний девіз: «Bhinneka Tunggal lka - Єдність у розмаїтті» Гімн: «Indonesia Raya (Велика Індонезія)» Дата незалежності 17 августа 1945 (проголошена) 27 декабря 1949 (проголошена) (от Нідерланди) Офіційна мова Індонезійська Столиця Джакарта Найбільше місто Джакарта Форма правління Республіка Президент Сусіло Бамбанг Юдойоно
Історичні факти Історичним ядром Індонезії являються острова Ява і Суматра, на яких вже с VII в. виникли обширні конкуруючі імперії.
До середини 18 ст. голандці захопили майже всю Яву, в 19 - поч. 20 ст. завершили підкорення Індонезії. До поч. 20 в. майже вся територія сучасної Індонезії стала зоною голландських колоній під назвою Нідерландська (Голландська) Ост-Індія.
В 1949 ООН признала незалежність Індонезії. У серпні 1950 Індонезія була оголошена унітарною республікою.
Політична система Вищий законодавчий орган - Народний консультативний конгрес (збирається один раз на п'ять років). Поточними законодавчими питаннями займається парламент - Рада народних представників (550 місць).
Географія Індонезія - найбільший у світі архіпелаг. До його складу входить більше 13 676 островів: 5 основних і 30 невеликих архіпелагів. Країна простирається на 5120 км між азіатським материком і Австралією. Екватор розділяє тут Тихий та Індійський океан.
Економіка Індонезія - індустріально-аграрна країна, з найбільшим в Азії плантаційні господарством і розвиненою гірничодобувною промисловістю.
Основа економіки - видобуток і переробка нафти і газу на Суматрі, Яві, Калімантані і в західній частині Іріан-Джая.
Важливе значення має рибальство, лов омарів, креветок, трепангів. Заготовляють деревину цінних порід.
Корисні копалини Індонезія багата на корисні копалини. Є великі родовища нафти і газу, бурого і кам'яного вугілля, руд заліза, міді, нікелю, олова; бокситів, сірки; середні і дрібні - руд марганцю, хрому, свинцю, цинку, золота, срібла, молібдену; алмазів, фосфоритів, пемзи, азбесту і ін
Население 97% індонезійців складають більш ніж 150 близьких народів, які говорять на більш ніж 1000 різних мовах і діалектів (яванци, сунданци, мадурци, батаки, малайці, балійці та ін.) Живуть також китайці, араби, вихідці з Південної Азії. Офіційна мова - індонезійська.
Індонезія - найбільша у світі ісламську державу. Більшість віруючих - мусульмани, гл. обр. суннітського толку (87,2%), є християни (9,6%), індуїсти (головним чином на острові Балі), буддисти, конфуціанці; збереглися традиційні місцеві вірування.
Транспорт Найбільш важливу роль у житті відіграє морське і річкове судноплавство, що забезпечує сполучення з островами архіпелагу і сусідніми країнами.
Великого значення набуває автомобільний транспорт. Сучасні автодорожні мережі зосереджені головним чином в економічно розвинених і густонаселених районах.
Залізничний транспорт розвинений слабко. Майже всі залізниці (6,450 км) прокладені на Яві, але є також гілки на Суматрі і Мадурі. 1866
Створена розгалужена мережа трубопроводів, що зв'язують основні центри видобутку нафти і газу з портовими містами.
Зовнішня політика На початку 1990-х Індонезія зіграла ключову роль у припиненні громадянської війни в Камбоджі.
У 1994 в Індонезії відбувся щорічний форум глав держав, що входять в Організацію економічного співробітництва країн Азії і Тихого океану.
На початку 1960-х Індонезія перебувала в напружених відносинах із сусідами, особливо з Сінгапуром і Малайзією. Індонезійські-малайзійські відносини були ускладнені територіальними суперечками, нелегальною міграцією робочої сили з Індонезії до Малайзії і втечею до Малайзії повстанців з суматранского особливого району Аче на початку 1990-х років.
Схожі презентації
Категорії