X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Природа Франції

Завантажити презентацію

Природа Франції

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Природа Франції

Слайд 2

Франція - одна з найбільших європейських країн; вона розташована в західній частині Європейського материка. Територія Франції – 551,6 тис. кв. км. Контури Франції нагадують правильний п'ятикутник із сторонами приблизно по 600 км кожна. Більше половини периметра складають морські межі, омивані Північним морем, протокою Ла-Манш, Атлантичним океаном і Середземним морем.

Слайд 3

½ площі - низовини:Північно-Французька, Аквітанська 1/6 площі давні гори: Вогези, Центральний масив, Арденни

Слайд 4

ГІРСЬКІ МАСИВИ Гірські масиви, що займають більше половини країни, облямовують територію Франції зі сходу і півдні. Це, передусім, Альпи (вища точка - гора Монблан; 4807 м), що відділяють країну від Італії і Швейцарії, і Піренеї (на території Франції їх найвища вершина - пік Посетс; 2371 м). На кордоні зі Швейцарією розташувалися хребти нижче - Юра (до 1718 м), північніше, уздовж кордонів з Німеччиною, Люксембургом і Бельгією - Вогези (до 1423 м) і невисокі Арденни (до 694 м). Єдині гори у внутрішніх районах Франції - великий Центральний масив (заввишки до 1886 м), сильно зруйнований за мільйони років. Гори давно б вже перетворилися на невисоке плоскогір'я, коли б не конуси тепер уже згаслих вулканів.

Слайд 5

ШАМОНі Французькі Альпи - найвищі гори Західної Європи, найбільший у світі центр зимового спорту. Популярні курорти - Шамоні і Куршевель, Валь д‘Ізер і Тинь у Валь Торансе, Ле Дез Альп, Ля Плянь, Межев, Мерибель та ін. Шамоні - найстаріший зимовий курорт світу, розташований біля підніжжя м. Монблан.

Слайд 6

Гідрографія У Франції чотири великі ріки - Сена, Луара, Гаронна і Рона, серед них найбільшою довжиною (1000 км) відрізняється Луара. Найбільші морські порти Гавр, Нант, Бордо і Марсель розташовані в гирлах цих річок. Сена дренує Паризький басейн і впадає в Атлантичний океан біля Гавра. Вона відрізняється рівномірним розподілом стоку протягом року, що сприяє судноплавству, і сполучена каналами з іншими річками. Луара бере початок в Центральному Французькому масиві, перетинає південну частину Паризького басейну і впадає в Атлантичний океан у Нанта. Рівень води в цій річці дуже коливається, тому часто бувають повені. Це характерно і для Гаронни, яка починається в Піренеях, перетинає Гароннську низовину і впадає в Атлантичний океан у Бордо. Рона бере початок у Швейцарії і, виходячи з Женевського озера, вступає на територію Франції. Вона з'єднується з Соною в Ліоні і впадає в Середземне море біля Марселя. Рона відрізняється швидкою турбулентною течією і має великий гідроенергетичний потенціал. На цій річці споруджено ряд гідроелектростанцій.

Слайд 7

Грунти Грунти Франції різноманітні. Найбільш цінні з них - бурі лісові на лесовидних суглинках, а також лесові і алювіальні. Бурі лісові, або, як їх називають у Франції, лимонні грунти, багаті перегноєм, вапном і поруч легко засвоюваних речовин, займають в країні великі простори. Особливо характерні вони для Паризького басейну. Вельми родючі і алювіальні грунти, що простягнулися смугами в долині Луари, від Орлеана до Анже, в долині Нижньої Рони, в середній течії Гаронни і в долині Сони, а також наносні грунти на місцях колишніх морських заток, заповнених в наш час наносами.

Слайд 8

В горах поблизу снігової лінії поширені оголені скельні субстрати з незначним розвитком мохів та лишайників. Далі вниз по схилах, але все-таки вище верхньої межі лісу альпійські луки використовуються для випасу овець і великої рогатої худоби. Нижче верхньої межі лісу більш високий пояс представлений хвойними лісами з сосни, модрини, ялиці та смереки, біля верхньої межі їх зростання гальмується і переважає криволісся, але зі зниженням висоти дерева стають вище і стрункіше. У передгір'ях хвойні ліси змінюються широколистяними з дуба, бука та каштана. Рослинність і тваринний світ

Слайд 9

У Франції збереглися лише незначні залишки величних лісів, які колись покривали рівнини і низькі гори. Більша частина рівнин розорана, а ділянки лісу приурочені до бідних грунтів. Однак рівнинні райони Франції аж ніяк не позбавлені дерев: уздовж доріг і каналів зазвичай тягнуться лісопосадки. Вони особливо типові для ландшафтів бокаж (bocage) Нормандії і Бретані. Найбільш своєрідна рослинність середземноморського узбережжя, де можуть існувати тільки рослини, які переносять тривалу літню посуху. Замість лісів тут ростуть ізольовані невисокі дерева і чагарники, між якими зустрічаються виходи корінних порід. Найхарактерніші дерева - маслина, корковий дуб і алеппская сосна. Фауна Франції сильно обідніла під впливом господарської діяльності людини. Проте тут дика фауна збереглася краще, ніж у сусідніх країнах.

Слайд 10

Зустрічаються середньоєвропейські, середземноморські та альпійські види тварин, особливо багато їх у заповідниках і національних парках. Наприклад, у Західно-Піренейському парку мешкають бурі ведмеді і сарни, в Національному парку Вануаз у Савойї - кам'яні козли. З хижих ссавців на території Франції поширені лисиця, борсук, видра, а на півдні - генетта. З гризунів характерні білки, щурі та миші. У південних районах багато летючих мишей. Місцями збереглися зайці, а з копитних в окремих великих лісових масивах зустрічаються благородний олень, козуля, кабан і бобер. На острові Корсика в горах водяться муфлони, чи дикі барани.

Слайд 11

Дуже багатий і різноманітний світ птахів. Наприклад, у Піренеях від передгір'їв до вершин можна послідовно спостерігати такі види: вівчарик-веснічку, снігура, пищуху, лучного карбування, співочого дрозда, глухаря, вівчарик-тріскачку, вальдшнепа, Червонокрилий стенолаза, белозобого дрозда, альпійську галку, сіру та тундрову куріпку і альпійського в'юрка. З птахів, що харчуються падаллю, виділяються бородань, білоголовий сип і стерв'ятники. У горах Франції збереглися великі пернаті хижаки, включаючи орлів і орланів. Виключно великою кількістю водоплавних та інших птахів відрізняється район Камарг в дельті Рони.

Слайд 12

Рибні ресурси Франції сильно виснажені. Більшу частину улову в річках і озерах складає форель, яку розводять штучно. У Біскайській затоці ведеться промисел сардин, камбали і оселедця, а також омарів, креветок і молюсків.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія