X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Подорож Амазонкою

Завантажити презентацію

Подорож Амазонкою

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Подорож Амазонкою

Слайд 2

Загальні відомості про Амазонку Води Амазонки складають 1/5 частину всього світового водного запасу прісної води. У воді цієї ріки майже 2000 різних видів риб(більше, ніж в Атлантичному океані). Площа басейну ріки Амазонка складає понад 2.7 мільйонів квадратних миль, що відповідає 1/12 суші всієї Земної кулі. Тут росте 1/3 всіх лісів нашої планети, які виробляють половину кисню, що міститься в атмосфері. Загальна довжина водної системи Амазонки складає 7000 км, тому ця ріка є найдовшою у світі.

Слайд 3

Тваринний світ Амазонки Серед тваринного світу джунглів Амазонки також багато рекордсменів. Це і гігантська капібара – тварина розміром з велику собаку, яку однак відносять до гризунів. І маленькі ігрунки – найменші мавпочки вагою менше ніж 100 г. І мавпи-ревуни з таким гучним голосом, що їм заздрять леви. Але Амазонку неможливо уявити без малесеньких колібрі з різнобарвним пір’ячком, які нагадують дорогоцінне каміння, що виблискує у променях сонця на траві.

Слайд 4

Водний світ Амазонки Іхтіологи нараховують у водах Амазонки близько 2000 видів риб, що становить третину рибного царства нашої планети. Тут можна побачити двометрового електричного вугра, здатного збити людину з ніг електричним розрядом у 300 В, велетенських річних скатів із смертоносним шипом на хвості, небезпечних річних акул та дуже кумедних рожевих дельфінів, знаменитих маленьких піраній з гострими зубами, здатних за лічені хвилини почути здобич та залишити від неї лише скелет. Але найвідоміший мешканець амазонських вод – велетенський водяний удав анаконда, що іноді досягає дванадцятиметрової довжини.

Слайд 5

Корінні мешканці Амазонії Досліджуючи тваринний та рослинний світ Амазонки, не треба забувати і про людей – племена індіанців, що ведуть боротьбу за виживання понад 10 000 років. Індіанці, що мешкають на південному заході Бразилії (Матіс), показали нам, як вони виготовляють спеціальні повітряні трубки і як з їхньою допомогою полюють на тапірів

Слайд 6

На берегах річки Ману ми зустріли трьох жінок, які, можливо, буди останніми на нашій планеті представницями свого племені. Вони розмовляли незрозумілою мовою, добре володіли луком та стрілами й намагалися прогнати наш гідроплан.

Слайд 7

У племені Ашанінкас індіанці показали нам, як вони рибалять. Для цього вони глушать рибу за допомогою отрутного соку рослини барбаско, а потім полюють на неї, використовуючи лук та стріли. Ще індіанці цього племені вправно збирають комах та корінці рослин і вживають в їжу. Місцеві індіанські племена мешкають у гармонії з лісом, використовують його багатство, не наносячи шкоди рослинам.

Слайд 8

Колумбійський уряд визнав індіанців кращими охоронцями лісу. У 1989 році був створений національний парк Чірібікете площею 10 000 км2, у якому заборонили будь-яке зовнішнє використання амазонського лісу, а керувати ним доручили індіанцям. Хоча цей парк досить великий, він охоплює лише 0,17 % території вологого тропічного лісу. Традиційно індіанці очищують невелику ділянку (чаргу), на якій вирощують юку, перець, манго та інші культури.

Слайд 9

Після невеликого періоду високого врожаю плем’я переходить на нове місце, розчищаючи нову чаргу, а попередню ділянку повертає лісу. На її відновлення тропічний ліс витрачає близько 200 років.

Слайд 10

Кінець

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія