X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Озоновий шар"

Завантажити презентацію

"Озоновий шар"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Озоновий шар Утворення, руйнування, наслідки Ярова М. 10-б

Слайд 2

Найважливішою складовою частиною атмосфери, що впливає на клімат і захищає все живе на Землі від випромінювання Сонця, є озоносфера. Усього в стратосфері втримується 3,3 трильйони тон озону (О3). У шарі озоносфери озон перебуває в дуже розрідженому стані.

Слайд 3

Властивості озону: - здатність поглинати біологічно небезпечне УФ випромінювання Сонця; - озон – найсильніший окислювач, тому приземний озон небезпечний; - здатність поглинати інфрачервоне випромінювання земної поверхні; - здатність прямим і непрямим чином впливати на хімічний склад атмосфери

Слайд 4

Причини ослаблення озонового щита: Викиди висотних літаків і ракет Хлорофторовуглеці (ХФВ), або фреони ( вивільнений, під дією ультрафіолету хлор є каталізатором для озону) Руйнування озонового шару 1) активне функціонування хімічної промисловості, яка випускає речовини, що містять хлор і бром, спричинює накопичення в атмосфері озоноруйнівних газів (ОРГ); 2) ОРГ піднімаються на висоту 20-50 км над поверхнею Землі, де розташований озоновий шар (особливо сприятливі умови для цього в приполярних районах); 3) сонячні промені діють на техногенні гази, з яких виділяється хлор; 4) хлор руйнує озон, відбираючи один із трьох атомів Окисгену й перетворюючи його на 02; при цьому кожний атом Хлору здатен відокремити атом Оксигену майже 100 тис. разів.

Слайд 5

Наслідки Якщо озоновий шар зменшиться на 10 %, це спричинить розвиток раку шкіри ще в 300 тис. осіб, катаракти — в 1 млн 750 тис. осіб. Постане серйозна загроза здоров'ю всього населення Землі, оскільки знизиться опірність людського організму.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія