Материки і океани
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Мета: продовжувати формувати в учнів уявлення про особливості материків; учити встановлювати причинно-наслідкові зв’язки; удосконалювати вміння працювати з різними засобами інформації, розвивати інтерес до предмета, уяву учнів, життєві навички пов’язані з роботою в команді, навички роботи з додатковою літературою; розширювати кругозір учнів; Виховувати в дітей повагу, відповідальність і небайдужість до всього, що діється навколо; виховувати свідоме ставлення до навчання, культуру поведінки.
Вулкан на Апенінському півострові? В якому морі ловлять рибу жителі трьох частин світу? Де винайшли арабські цифри? Піца – це страва запечена з сиром, зеленню, ковбасою, овочами, помідорами. Звідки вона прийшла до нас? Де жили вікінги? Найбільші гори Європи? Велика за площею й різноманітна за природними умовами держава. Новий рік тут можна зустріти декілька разів? Найвищі гори світу? Яка протока розділяє Євразію та Пн.Америку? Крайня пд. точка Євразії. І «Експрес»
Яка річка найстрашніша? Найбільша річка Євразії, яка не впадає у Світовий океан? Символ Парижу? Найвищий вулкан Євразії? Найбільша частина світу? У якій країні бере початок річка Дніпро? Найбільше озеро за площею водної поверхні? Яка наукова назва жовтої раси? В яких горах розміщена найвища точка Євразії г. Монблан? Крайня пн. точка Євразії?
Назвати та показати на карті кольорові річки Назвати та показати на карті кольорові моря ІІ конкурс «Кольоровий дивосвіт»
ІІІ «Цікава географія» Шановні знавці! Наша експедиція висадилася на пустельний берег невідомого материка на 25 пд.ш. Ми вирушили у глиб материка, щоб досліджувати місцевість. Серед пісків побачили дивну рослину: вона мала невисоке стебло розміром 50 см. А від нього відходили 2 довгих листки по 3 м кожне. Ботаніки нашої експедиції сказали, що живе ця рослина дуже довго – 150 років -0 і зустрічається….. Стоп! Ви повинні за 1 хвилину назвати цю рослину, де й на якому материку вона зустрічається.
Засперечалися якось Кавказ і Східноєвропейська рівнина про те, хто з них мудріше. Кавказ і каже: «Прожиті роки дають мудрість». Голова моя побілена сивинами. Та й люди називали мене здавна «сивий непорушний Кавказ. А ти вся в кучерявій зелені і квітах, виходить, я старше й мудріше» Шанорвні знавці! Чи правий Кавказ? Коли я приходжу влітку, стає холодніше та дощовитіше. Коли я приходжу взимку, стає тепліше. Хто я? Нашу зіпсовану повітряну кулю вітром віднесло в найвіддаленіший і ненаселений район материка Знаючи, що це не найзручніше на Землі місце для житла, ми зустріли тут «синіх примар» і від них почули висловлювання «сухий дощ». Де могли це чути і від кого?
Відгадайте географічну назву. Країна Європи Я Р У П Т І О Л А Г Діючий вулкан Д А Ф І Я З У М Протока О Н І Б Е Р А Г В Півострів КЬЙСИРКМИ Річка СЄЙЕНІ ІV конкурс «Конверт із сюрпризом»
О. Гумбольт Вогняна Земля Анаконда Цунамі Сахара Проміле Мурей Гренландія Пампа Тітікака Дінго Ваді Гілеї Еребус Атакама Конкурс «Що таке? Хто такий?»
Визначте місцевий час у Харкові (36 сх.д), якщо на нульовому меридіані місцевий час становить 13 годин Визначте місцевий час у Сіднеї (151 сх.д), якщо на нульовому меридіані місцевий час становить 13 годин Конкурс «Географічні задачі»
Конкурс «Придбання туристичної путівки» Географічна широта Географічна довгота Назва об’єкта 20пд.ш 45 сх.д 36пн.ш 15сх.д 45 пд.ш 145сх.д Географічна широта Географічна довгота Назва об’єкта 55пд.ш 65 зх.д 18пн.ш 70зх.д 65пн.ш 20зх.д
У воді родиться А води боїться Підносить вітер пил та попіл, В землі гуркоче бог вогню Що ж це гори, Етна, Гекла? Вгадай загадочку мою? Конкурс “Географічні загадки!”
Таке велике Що увесь світ займає Таке маленьке Що в будь-яку щілину пролазить Невидимкою біжу по земній кулі На сході сонце зустрічаю А на заході проводжаю Під склом сиджу, На пн. і на пд. дивлюся Зі мною підеш – Шлях знайдеш
Море є – плавати не можна Шляхи є – їхати не можна, Земля є – орати не можна Луги є – косити не можна Є один полярний острів У середині, як самовар З розщелин у скалах гострих Зі свистом вилітає пар. У той не всунешся поток Водичка там, як кип’яток Ми знаємо цю лінію То чорна, то синя На карті ця лінія Нам дуже потрібна Щоб не сплутати ураз Де північ, де південь Є у нас
Схожі презентації
Категорії