Машинобудування і металообробка України
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Комунальний заклад освіти «Спеціалізована школа № 134 гуманістичного навчання та виховання» Дніпропетровської міської ради Відкритий урок з географії Виконала: вч. Руденко І.М. м. Дніпропетровськ 2014 р.
. Машинобудування — провідна галузь промисловості, яка забезпечує випуск різноманітних машин і устаткування для багатьох галузей господарства і населення. Машинобудування визначає науково-технічний прогрес у національній економіці. Металообробка – виготовляє металеві вироби, металоконструкції,займається ремонтом машин та обладнання.
Головний постачальник сировини Чорна металургія (чавун, сталь, прокат) Кольорова металургія (легко сплавні метали)
Для машинобудування характерні: Спеціалізація – виробництво деталей на спеціалізованих підприємствах , Кооперування – встановлення зв’язків між підприємствами.
Фактори розміщення підприємств машинобудування Орієнтація на науковий потенціал. Трудомісткість та висока кваліфікація працівників. Наближення до металургійних баз. Розміщення біля великих транспортних магістралей. Орієнтування на споживача
Головні центри машинобудування України Харків Київ Дніпропетровськ Львів Миколаїв Одеса Херсон Запоріжжя Луганськ
Важке машинобудування забезпечує устаткуванням енергетику, металургію, хімічну, гірничу промисловість. Воно є металомістким, тому тяжіє до металургійних баз; одночасно воно – громіздке, тому тяжіє до споживача. Продукція цієї галузі випускається невеликими партіями або навіть одиничними зразками (парові казани, турбіни, прокатні стани) і є працемісткою.
Базова галузь машинобудування. Виготовляє різну медичну техніку, верстати, станки, ковальсько-пресове, ливарне та ін. обладнання.
це галузь машинобудування, підприємства якої виробляють різні машини та устаткування для потреб сільського господарства. Сільхозбудування почалося на Україні у 1840-их pp. (1842 поміщик Д. Кандиба збудував завод Сільськогосподарського машинобудування на хуторі Дмитрівці в Чернігівській губернії), значного зростання досягло в 1870-их рр. І зокрема, в кінці 19 століття
Локомотивобудування Луганськ, Харків Суднобудування Миколаїв, Київ, Херсон Літакобудування Київ, Харків Автомобілебудування Кременчук, Запоріжжя, Львів, Одеса, Луцьк Залізничні цистерни Маріуполь Вагонобудування Стаханов, Кременчук Космічна техніка Дніпропетровськ, Харків, Запоріжжя
Залізничне машинобудування Харків Луганськ Маріуполь Кременчук Стаханов Суднобудування Іллічевськ Одеса Миколаїв Керч Севастополь Херсон
випускає продукцію для передачі, перетворення і споживання електроенергії: телевізори, радіоприймачі, обчислювальну техніку і продукцію енергетичних систем: трансформатори, генератори, електродвигуни, високовольтну апаратуру.
Електротехнічна промисловість Київ Харків Львів Запоріжжя Дніпропетровськ Сімферополь Полтава Одеса
Науково-технологічні парки та технополіси Поєднання науково-дослідницьких, технологічних та виробничих підприємств. Забезпечують найшвидше впровадження науково-дослідницьких робіт та винаходів у промисловість та бізнес. Українські технополіси: «Інститут електрозварювання ім.Є.Патона» (Київ), «Інститут монокристалів» (Харків), «Вуглемаш» (Донецьк).
Схожі презентації
Категорії