X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Країни Європи"

Завантажити презентацію

"Країни Європи"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Країни Європи Підготувала учениця 10-С класу Русак Світлана

Слайд 2

Франция

Слайд 3

Официальныйязык Французский Столица Париж Крупнейшиегорода Париж, Марсель, Леон, Тулуза, Бордо,Лилль,Страсбург,Ницца, Нант Формаправления Президентско-парламентскаяреспублика Президент Премьер-министр ФрансуаОлланд Жан-МаркЭро Территория •Всего • %воднойповерхн. 48-я вмире 674 685  км²/547 030 км² 0,26 % Население •Оценка(2013) • Плотность ▲65 951 611 /63 460 000 чел. (21-е) 116чел./км² ВВП   •Итого(2011)   • На душунаселения 2,216 трлн. $ (9-й) 33,832  $ Этнохороним француз, француженка, французи Валюта Евро (EUR, код 978) Часовыепояса +1 Религия католицизм

Слайд 4

Географічне положення Більша частина Франції розташована в Західній Європі, її материкова частина на північному сході межує з Бельгією, Люксембургом і Німеччиною, на сході - зі Швейцарією, на південному сході – з Монако та Італією, на південному заході – з Іспанією та Андоррою.

Слайд 5

Рельєф На півночі і на заході країни розташовані рівнинні території і низькогір'я. Рівнини становлять 2/3 загальної території. Основними гірськими масивами є: Альпи, Піренеї, Юра, Арденни, Центральний масив і Вогези.

Слайд 6

 

Слайд 7

Клімат Клімат на європейській території Франції помірно морський, переходить на сході в помірно-континентальний, на південному узбережжі в субтропічний. Всього можна виділити три типи клімату: океанічний (на заході), середземноморський (на півдні), континентальний (в центрі і на сході). Літо досить жарке і сухе - середня температура в липні досягає + 23-25 градусів, у той час як для зимових місяців характерні дощі при температурі повітря +7-8 °С.

Слайд 8

Населення Густота населення у Франції - 116 осіб/км2. За цим показником країна займає 14-е місце серед країн Евросоюза.Суммарный коефіцієнт народжуваності у Франції один з найвищих у Європі - 2,01 дитини на одну жінку репродуктивного віку. У Франції налічується 57 міських поселень з населенням більше 100 000 осіб. Найбільш великі з них (на 2005 рік): Париж - 9.6 млн.чел.; Ліон - 1.7 млн.чел.; Марсель - 1.3 млн.чел.; Тулуза - 1 млн чол. На 2006 рік 10,1 % населення мають іноземне походження (тобто не були громадянами Франції на момент народження), з них 4,3 % отримали французьке громадянство.

Слайд 9

Сільське господарство Франція - один з найбільших в Європі виробників сільськогосподарської продукції, посідає одне з провідних місць у світі за поголів'ям великої рогатої худоби, свиней, птиці та виробництва молока, яєць, м'яса. На частку сільського господарства припадає приблизно 4 % ВВП і 6 % працездатного населення країни.

Слайд 10

Транспорт Залізничний транспорт Метрополітен Автомобільний транспорт Авіаційний транспорт Морський транспорт

Слайд 11

Скандинавські країни , Нордичні країни — загальна назва країн, розташованих на Скандинавському півострові —Норвегії, Швеції та Фінляндії а також Данії, Ісландії та Ґренландії, що зумовлено спільною історією і мовами північної германської групи мов, якими говорять в Данії, Норвегії, Швеції, Ісландії.

Слайд 12

Скандинавський півострів —  півострів, розміщений в північно-західній частині Європи, що складається з Норвегії, Швеції і частини Фінляндії.

Слайд 13

Найвища точка Гальхепігген в Норвегії — 2469 м. Ці гори також мають найбільший льодовик материкової Європи, Йостедалсбрин. Приблизно чверть півострова лежить на північ від Полярного кола, найпівнічнішою точкою є мис Нордкин. Клімат півострова варіюється від субарктичного до помірного морського на півдні і південному заході.

Слайд 14

Цей регіон багатий на деревину, залізо та мідь на півдні Швеції. Великі поклади нафти та природного газу, були знайдені від узбережжя Норвегії на шельфі Північного моря і Атлантичного океану. Велика частина населення зосереджена в південній частині півострова;  Стокгольм та Гетеборг в Швеції, і Осло, в Норвегії, є найбільшими містами.

Слайд 15

 Норвегія, Королівство Норвегія — держава у Північній Європі, в західній частині Скандинавського півострова. Межує зі Швецією, Фінляндією та Російською Федерацією. Столиця Норвегії — Осло (605 тис. жителів в 2011 р.). Найбільші міста —Берґен,Трондхейм, Ставангер, Крістіансанн. Норвегія — найпівнічніша країна Європи. Слово «Норвегія» в перекладі означає «шлях на північ». 1/3 країни лежить на північ від Північного полярного кола, де сонце з травня по липень майже не заходить за обрій. У середині зими на крайній півночі майже всю добу триває полярна ніч, а на півдні світловий день триває усього декілька годин.

Слайд 16

Швеція, офіційна назва Королівство Швеція  — країна у Північній Європі, у східній частині Скандинавського півострова (між Скандинавськими горами та Балтійським морем). Межує на заході з Норвегією і на північному сході — з Фінляндією на півдні по морю — з Данією, з'єднана з нею мостом.

Слайд 17

Фінляндія ,офіційно Фінляндська Республіка  — держава у Північній Європі. Член Північної Ради (з 1956 року), Європейського Союзу (з 1995 року) і Шенгенської угоди (з 1996 року). За версією журналу Newsweek, країна займає 1 місце в списку «Найкращі країни світу»

Слайд 18

Королівство Данія  — маленька європейська країна — найменше і найпівденніше королівство із скандинавських країн. Данія є конституційною монархією у північно-західній частині Європи. Країна займає півострів Ютландія і 406 островів в протоках і морях Північного і Балтійського морів. З 406-ти островів, населені лише 97. Із цих островів найбільш крупними і населеними є Зеландія, де знаходиться столиця країни Копенгаген, Фюн, острови-близнюки Лолланн і Фальстер, а також віддалений майже на 200 км на схід у Балтійському морі острів Борнгольм. До складу Королівства Данія входять також на правах автономії Фарерські острови і найбільший у світі острів Гренландія.

Слайд 19

Ісландія — європейська острівна держава, що розташована у північній частині Атлантичног океану на Серединно-Атлантичному хребті. Вона налічує близько 320 тис. населення і має загальну площу 103 000 км². Столиця і найбільше місто — Рейк'явік

Слайд 20

Гренландія(дослівно — «зелена країна»)  — найбільший острів Землі(його площа становить 2 130 800 км²). Належить Данії і є автономною провінцією цієї країни. Розташований між Північною Атлантикою і Північним Льодовитим океаном на північний схід від Північної Америки. Уся внутрішня частина острова вкрита товстим шаром криги (залишки останнього льодовикового періоду)

Слайд 21

Столиця – Мадрид Територія – 504.8 тис.км,17 автономних республік Релігія – християнська (римо-католицька) Форма правління – конституційна монархія , глава держави – королева , глава уряду – прем’єр-міністр , законодавчий орган – парламент ВНП – 532 млрд. дол. Іспанія

Слайд 22

Австрія – держава в Центральній Європі. Межує з Чехією, Словаччиною, ФРН, Угорщиною, Словенією, Італією, Швейцарією та Ліхтенштейном. Площа – 84 тис. км2, населення – 8,15 млн (липень 2001).Столиця – Відень. Складається з 9 земель. Офіц. мова – німецька. Грошова одиниця – євро, до впровадження євро -австрійський шилінг.

Слайд 23

КРАЇНИ-ЗАСНОВНИКИ ЄС 1957 Франція Німеччина Люксембург Італія Нідерланди Бельгія

Слайд 24

КРАЇНИ-СУСІДИ УКРАЇНИ ЧЛЕНИ ЄС Польща Словаччина Угорщина Румунія Болгарія

Слайд 25

Дякуємо За Увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія