X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
китай

Завантажити презентацію

китай

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: Машинобудування Китаю Виконала: Студентка 3 курсу Групи гб-1 Мінич марія Викладач: Воловик Л.М.

Слайд 2

Візитна картка Китаю офіційна назва – Китайська народна республіка (КНР); площа країни - 9,6 млн. км2 (III місце в світі); населення – 1,33 млрд.чол. (I місце в світі); столиця – м. Пекін; форма правління - соціалістична республіка; унітарна держава; релігія – будизм, конфуціанство, даосизм; офіційна мова – китайська; грошова одиниця – юань.

Слайд 3

Фізична карта Китаю

Слайд 4

Машинобудування - найважливіша галузь китайської індустрії. Провідне місце тут посідають підприємства, що випускають продукцію воєнного призначення. Налагоджено також виробництво машин і устаткування для різних галузей промисловості, виробництво металорізальних верстатів, автомобілів, тракторів і сільськогосподарських машин. Найбільші машинобудівні центри Китаю - Шанхай, Пекін, Тяньцзінь, Шеньян, а також Харбін, Далянь, Чанчунь, Гуанчжоу, Ухань, Нанкін, Сіань, Чунцін.

Слайд 5

В Китаї розвинене таке машинобудування: Важке; Залізничне; Верстатобудування; Автомобілебудування - Пекін (I місце в світі); суднобудування - Шанхай, Далянь; тракторобудування (Лоян); точне машинобудування (перші місця за випуском телевізорів, пральних і швейних машин…).

Слайд 6

Важке машинобудування-сукупність галузей машинобудування, які виробляють великогабаритні та металомісткі машини й устаткування для електроенергетики, металургії, добувної промисловості, а також будівельно-шляхове, підйомно-транспортне устаткування. Важке машинобудування Шеньяна й Харбіну є старішими галузями машинобудування, що базуються на потужній сировинній базі.

Слайд 7

Автомобільна промисловість Китаю Автомобільна промисловість Китаю має дещо більш ніж півстолітню історію. З початку 1990-х років вона розвивається дуже високими темпами. З 2008 року КНР є найбільшим авторинком в світі та найбільшим автовиробником в світі. З 2009 року Китай випускає автомобілів більше, ніж наступні два автовиробника (Сполучені Штати та Японія) разом узяті, або більше, ніж всі країни Європейського Союзу разом узяті. Основні центри - Чанчунь і Шиянь

Слайд 8

В Китаї будується значна кількість автозаводів, як вітчизняними, так і іноземними автовиробниками, у 2017 р. налічувалось 140 автозаводів. З десяти автовиробників з найвищою рентабельністю, сім – китайські. Майже 90% продукції китайського автопрому реалізується на внутрішньому ринку. В той же час Китай є великим експортером авто. За китайський авторинок, який є найбільшим в світі, змагаються провідні світові автогіганти та місцеві виробники. Динаміка виробництв автомобілів в Китаї

Слайд 9

Політика китайського уряду щодо розвитку автомобілебудівної промисловості характеризується виваженістю і далекоглядністю прийнятих рішень. Комплекс заходів спрямований на розвиток вітчизняного автопрому, обмеження імпорту, обмеження прав спільних підприємств з іноземним капіталом, запозичення прогресивних технологій в галузі автомобілебудування. Такі заходи дали свої результати і на сьогоднішній день автомобілебудівна промисловість Китаю характеризується найвищими обсягами виробництва і продажу.

Слайд 10

Залізничий транспорт Структура вантажних перевезень має такий вигляд: 48% припадає на залізничний транспорт, 28% — на автомобільний, 19% — на водний, більше 5% — на трубопровідний. Основний обсяг вантажопотоків зосереджений у східній частині Китаю. Довжина залізничних колій — понад 60 тис. км, автомобільних шляхів — 965 тис. км, водних шляхів — 110 тис. км. На 1 тис. км2 припадає 6 км залізничних доріг (66-й показник у світі). Залізничний транспорт продовжує відігравати головну роль у перевезенні вантажів на далекі відстані усередині країни. Незважаючи на значну протяжність залізничних колій (близько 70 тис. км), густота мережі набагато менша, ніж у таких великих країнах, як США та Індія.

Слайд 11

Основні вантажопотоки (60% перевезень) припадають на магістралі (20% довжини мережі). У структурі вантажів, що перевозяться, головно вирізняється вугілля, дещо менше значення мають будівельні матеріали, набирають ваги нафта, нафтопродукти, в основному – це експорт із Росії. Особливо інтенсивно використовуються дороги в східній частині країни: Пекін - Шеньян, Тяньцзінь - Шанхай, Пекін - Гуанчжоу, які забезпечують 34% вантажних і 30% пасажирських перевезень Китаю. Як і раніше, 80% протяжності залізниць припадає на одноколійні лінії. Довжина електрифікованих ділянок — 4,4 тис. км. Близько 70% локомотивного парку — паровози, причому третина їх випущена понад 30 років тому. Паровозною тягою здійснюється майже 60% перевезень.

Слайд 12

Морський транспорт Розвиток морського транспорту відображає швидкий ріст китайського торгового флоту та морських перевезень. Понад 40 ліній забезпечують сполучення з майже 500 портами країн світу. Велика частка вантажів перевозиться внутрішніми судноплавними шляхами, довжина яких 110 тис. км. Щорічний вантажооборот китайських портів перевищує 370 млн т. Випускають кораблі переважно в морських і річкових портах - Шанхай, Далянь, Гуанчжоу, Ціндао, Теньцзін, Ухань, Чунцін, Харбін.

Слайд 13

Міський трансорт Міський громадський транспорт розвинений слабо. В країні налічується 45 тис. автобусів, 4,5 тис. тролейбусів, в чотирьох містах є трамваї, в Пекіні і Тяньцзіні — метро (47 км). Послугами таксі можуть користуватись жителі 160 міст. 60% пасажирських перевезень здійснюється за допомогою велосипедів. Тільки в Пекіні понад 4 млн. велосипедів.

Слайд 14

Авіаційний трансорт Один із видів транспорту, що здійснює перевезення пасажирів, пошти і вантажів повітряним шляхом. Включає повітряні судна і необхідну для їх експлуатації інфраструктуру: аеропорти, диспетчерські й технічні служби. У Китаї налічується 980 ліній внутрішніх перевезень, 130 міжнародних ліній і 24 лінії регіонального масштабу. Аеродроми цивільного призначення є в 135 китайських містах. Вузловим пунктом в мережі міжнародного сполучення є Пекін. Авіамаршрути пролягають через Шанхай, Гуанчжоу, Урумчі, Далянь, Куньмін, Сямень, а далі йдуть за кордон у східному, західному і південному напрямках. Польоти здійснюються в Японію, Австралію, країни Північної Америки, Середнього Сходу, Європи, Південної та Південно-Східної Азії.

Слайд 15

Авіаційна промисловість Китаю розвивається швидкими темпами. Державний авіапромисловий гігант Aviation Industry Corporation of China (AVIC) налічує сотні тисяч співробітників. Основним напрямом роботи є створення власного пасажирського авіабудування.

Слайд 16

Уряд Китаю підтримує новітні виробництва високих технологій. Переважна більшість усіх компонентів сучасної електроніки (радіодеталі, материнські плати, відеокарти і т. п.) виробляють у Китаї. Майже всі світові бренди електроніки (Apple, Dell, HP) виготовляють, а часто й розробляють у Китаї. Створюються також власні моделі електронних пристроїв, що не поступаються за якістю популярним аналогам, але зазвичай мають проблеми з надійністю роботи. Паралельно розгорнулася велика індустрія копій, підробок під світові бренди та контрафакту.

Слайд 17

Китай став законодавцем моди на ринку смартфонів і комп’ютерів, символамияких є компанії Lenovo, Huawei, ZTE, Meizu, Xiaomi та ін. Найбільшим центром розвитку електронної та електротехнічної промисловості світу є місто Шеньчжень. Місто визнане одним з найбільш технологічних у світі.

Слайд 18

Мережа трубопроводів сполучає місця видобування сировини та її переробки. Найбільш протяжною є мережа газопроводів. Їй у 1,5 раза поступаються нафтопроводи.

Слайд 19

Верстатобудування Базова галузь машинобудування. Виготовляє метало- та деревообробні верстати, автоматичні і напівавтоматичні лінії, комплексно-автоматичні машинобудівні виробництва, ковальсько-пресове, ливарне та ін. обладнання.Найбільш розвинена галузь машинобудування - верстатобудівна. За їх парком Китай займає друге місце у світі. Основними центрами важкого машинобудування, включаючи нафтове хімічне, є Ланьчжоу, Шанхай, Гуанчжоу (Кантон).

Слайд 20

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія