"Італійська республіка"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Загальні відомості Площа . 301 тис. км. кв. Населення . 57,2 млн. чоловік. Столиця . Рим. Державна мова . Італійська. Валюта . Євро = 100 центам. Релігія. 99% — католики. Державний устрій. парламентська республіка, унітарна держава
Прапор Італії Держа вний пра пор Іта лії — один з офіційних символів Італії. Офіційно затверджений 16 червня 1946 року. Прапор є прямокутним полотнищем з трьома рівномірними вертикальними смугами зеленого, білого та червоного кольору. Прапор Королівства Італії, 1861-1946 Прапор Італійської соціальної республіки, 1943-1945 Державний прапор Італії
Герб Італії Герб Італійської республіки складається з 3-х елементів: - зірки - зубчастого колеса - віток оливи та дуба. Гілка дуба говорить про силу і гідність італійського народу. Сталеве зубчасте колесо - символ праці і воно відбиває першу статтю Конституційного закону, в якій сказано : "Італія - демократична республіка, заснована на праці". В наші дні її присутність вказує на приналежність до збройних сил Італії Гілка оливи символізує миролюбність нації, прагнення, що означає, до внутрішньої згоди в країні і інтернаціонального братерства за її межами
Гімн Італії Гімн Італії - один з головних державних символів Італії поряд з прапором і гербом. Гімном сучасної Італії є "Пісня італійців" ( італ. Il Canto degli Italiani ), також відома під іменами "Брати Італії" ( італ. Fratelli d'Italia ) за словами першого рядка і "Гімн Мамелі" ( італ. Inno di Mameli ) на ім'я автора. Текст гімну був написаний восени 1847 року Гоффредо Мамелі, музика була написана Мікеле Новара трохи пізніше. З 12 жовтня 1946 року був тимчасовим гімном країни аж до 17 листопада 2005.
Рим – столиця Італії Рим — одне з найстаріших міст світу, столиця Стародавнього Риму. Тому, Рим часто називають «вічним містом».
Фізико-географічне положення Італія — держава на півдні Європи, в Середземномор'ї. Займає Апеннінський півострів, Паданську рівнину, південні схили Альп,острови Сицилія, Сардинія.
Сухопутні кордони проходять вздовж гірського ланцюга Альп: на заході із Францією — 488 км, на півночі — зі Швейцарією — 740 км й Австрією — 430 км, на сході зі Словенією — 232 км. Крім того Італія має кордони з двома невеличкими державами — анклавами: Ватиканом — 3,2 км та Сан-Марино — 39 км. Морські кордони проходять узбережжями морів: зі сходу — Адріатичного, з півдня — Іонічного, з південного заходу — Тірренського, а з північного заходу — Ліґурійського. Південне узбережжя острова Сицилія омивають води Сицилійського моря.
Економіко-географічне положення Держава на перетині транзитних шляхів між Європою, Азією, Африкою. Широкий вихід до Середземного моря (порт Генуя). Наближена до сировинних баз Пн. Африки, Близького Сходу, Східної Європи. Проходять трансконтинентальні авіаційні лінії.
Політико-географіяне положення Італія — одна із семи головних високорозвинутих країн світу. На політичній карті Європи вона займає вигідне географічне та геополітичне положення. Італія складається з трьох частин: материкової (понад ЗО % території країни), півострівної (50 %) та острівної (понад 17 %). Середземноморське розміщення Італії і протяжний морський кордон (3/4 загальної довжини кордонів) досить позитивно впливають на її ЕГП.
Рельєф Італія— це гірська країна, більше 3/4 території якої займають гори, які мають виключне значення у формуванні клімату Італії, оскільки є природною перешкодою для проникнення вологих повітряних мас з півночі материка. Рівнини та низовини розташовані на узбережжі Апеннінського півострова та на північному сході Італії, де в басейні річки По є найбільша італійська рівнина — Паданська. Низовини найбільше освоєні людиною і найбільше заселені.
Клімат Італія розташована у помірному та субтропічному кліматичному поясах. Проте для всієї території Італії Альпи виступають бар'єром для західних і північних вітрів, що запобігає поширенню морозної погоди на позаальпійську територію країни. Середня зимова температура +7°С...+9°С, а влітку +18°С..20°С. Річна кількість опадів на північному-заході і заході 1000-2000 мм. а в центрі,на сході та північному-сході 300-500 мм. Кліматичні ресурси Італії досить сприятливі для розвитку сільського господарства. На півночі клімат помірно континентальний, а південь Італії характеризується середземноморським субтропічним кліматом із сухим літом.
Природні ресурси З паливно-енергетичних ресурсів у країні є невеликі поклади вугілля та нафти, у північно-східній частині Італії є дещо більші родовища природного газу. Італія майже не має манганових, залізних і хромітових руд, унаслідок чого її чорна металургія працює на довізній сировині. У структурі мінеральних ресурсів виділяють запаси поліметалевих (перш за все свинцю, цинку) і ртутних руд (одні з найбільших у світі). Із нерудних корисних копалин у надрах країни є великі запаси калійної та кухонної солі. На водні ресурси Італія небагата. Річки невеликі і влітку маловодні. Найбільша річка — По, яка протікає на півночі та впадає в Адріатичне море. Оскільки більшість річок країни є гірськими, то вони мають значні потенційні гідроресурси. Особливо на них багаті річки, що беруть початок з Альп.
Флора Ліси і чагарники займають 25% території країни. Для рослинності характерні дуб, каштан, ясен, клен, кипарис, пальми, ялина, ялиця, сосна. У горах — альпійські луги. У Італії багато заповідних зон і національних парків — Стельвіо, Гран-Парадізо, Абруццо, Калабрійський, Чірче
Фауна Фауна Італії вельми небагата — для неї характерні вовк, дикий кабан, сарна, дика кішка, зайці, орел, сокіл, стерв'ятник, яструб, куріпка, перепілка, сарич, багато плазунів і риб. Тварини мешкають головним чином в горах. У Центральних Апеннінах водиться бурий ведмідь.
Населення І тип відтворення; Природний приріст – 0,9 (але цей показник поступово знижується); Сальдо міграції – від'ємне еміграції до Німеччини, Франції, Великої Британії. Італія - однонаціональна країна. 98% її жителів становлять італійці. Решта 2% населення — словенці, греки, албанці, франко-провансальці, фріули, тірольці. Середня густота населення – 191,3 чол. на км. кв.; Рівень урбанізації – 67% Тривалість життя - 76(м), 83(ж)
Статево-віковий склад Вікова структура населення на 2010 рік наступна: від 0 до 14 років - 13,5%, від 15 до 64 років - 66,3%, старші за 65 років - 20,2%. У статевій структурі переважають жінки: на 100 жінок припадає 96 чоловіків. Очкувана тривалість життя при народженні становить 80,2 роки (для чоловіків 77,26 років, для жінок 83,33 роки). Для Італії характерна низька дитяча смертність: 5,5 промілле.
Трудові ресурси Загальна чисельність економічно активного населення у 2007 році становила 24,86 млн.осіб. Частка зайнятого населення найнижча в Європі-36 %, решта людей офіційно не працює. Поширена надомна праця, зайнятість у незареєстрованих підприємствах. Значна частина населення зайнята в обслуговуванні туристів. Загалом же у сільському господарстві зайнято біля 4% від усіх працюючих, у промисловості - 31%, у сфері послуг - 65%. Характерна значна частка безробітних, яка на півночі звичайно вдвічі менша за ту, що формується на півдні Італії.
Господарство Італія належить до групи найбільш високорозвинутих країн світу - "Великої сімки". Проте сучасну роль у світовому господарстві економіка Італії зайняла лише у 20-му столітті, коли відбулась інтенсивна індустріалізація півночі країни. Для Італії властиві значні територіальні диспропорції господарського розвитку. Індустріалізована північ країни створює більшу частину випуску промислової продукції, тут зосереджені надавачі фінансово-кредитних послуг країни. ВВП на душу населення в цих регіонах вдвічі перевищує цей показник у південних регіонах, які досі зберігають сільськогосподарську орієнтацію економіки.
Промисловість У галузевій структурі промисловості Італії переважають обробні галузі (76%). Провідна роль належить галузям машинобудування, хімічної промисловості, харчосмакової промисловості. Останніми роками зростає частка наукоємних галузей машинобудування. Змінюється і територіально структура промисловості: відбувається її децентралізація, переорієнтація на довізну сировину із розміщенням у припортових містах, зростання промислового потенціалу центра та півдня країни.
Енергетика. Працює переважно на імпортній сировині Потужна нафтопереробна промисловість За виробництвом електроенергії займає 11-е місце в світі Атомна енергетика згорнута ТЕС - 75% виробництва електроенергії, ГЕС - 22%, решта - 3% Металургія Чорна металургія використовує імпортну сировину За виплавкою сталі займає 8-е місце в світі, чавуну - 11-е місце У кольоровій металургії значна частка місцевої сировини Виробляються магній, цинк, алюміній, сурма Хімічна Виробляє хімічні волокна, барвники, засоби захисту рослин і мінеральні добрива Більшість підприємств тяжіють до морських портів, де розташовані нафтопереробні підприємства
Машинобудування 33% вартості всієї промислової продукції Лідер по виробництву автомобілів - концерн «ФІАТ» Розвивається електротехнічна промисловість та електроніка. Виробництво побутової техніки(холодильників,пральних машин) Легка Розвинені швейна (2-е місце в світі), взуттєва (2-е місце в світі), текстильна, трикотажна, ювелірна галузі Харчова Займає 3-е місце серед галузей обробної промисловості Провідні підгалузі: макаронна, цукрова, виноробна, олійна, консервна
Сільське господарство Тваринництво - Молочне (на півночі) і м'ясне (в центрі) скотарство - Свинарство - Вівчарство - Розведення кіз, ослів, мулів Рослинництво - Цитрусові, фрукти - Виноградарство - Зернові (пшениця, кукурудза, рис) - Цукровий буряк - Волокнисті (бавовна, льон) - Тютюнництва (1-е місце в Європі) Частка сільського господарства в економіці Італії достатньо висока - виробляється понад 8% ВВП та забезпечено робочими місцями 5% зайнятих.
Транспорт Автомобільний (75% внутрішніх вантажоперевезень і велика частина пасажироперевезень) Залізничний (10% загальних вантажоперевезень) Морський (90% зовнішньоекономічних перевезень) Повітряний (кількість аеропортів 134)
Зовнішньо-економічна діяльність Зовнішньо-економічні зв'язки життєво-важливі для економіки країни, оскільки Італія залежить від імпорту сировини, зокрема енергоносіїв. Понад 15% імпорту складає нафта. Імпортується також сировина для металургії, хімічної промисловості, лісоматеріали, папір, верстати та обладнання, різні види продовольства.
Членство в ЄС Італія – один з найголовніших членів Європейського Союзу (ЄС), країна, яка виступила ініціатором його створення. У 1951 році зі встановленням Європейського об'єднання вугілля і сталі (ЄОУС) був підписаний Паризький Договір з шістьма країнами-членами: Бельгія, Франція, Німеччина, Італія, Люксембург і Нідерланди.
Місце у світі Італійська історія сягає за 2500 років. Вона охоплює Стародавній Рим, виникнення папства і католицизму, епоху Відродження і появу торгового капіталізму. З XVI ст. Італія, порівнюючи з попереднім періодом, відігравала в світі другорядну роль. Сучасна італійська держава утворилася в 1870 р. шляхом звільнення і об'єднання до цього розрізнених територій. Зараз Італія входить до числа головних розвинених країн, займаючи серед них шосте місце.
Звичаї італійців 1) Діти У італійській сім'ї 1 або 2 дитина, дітям дозволено витворяти що завгодно, ніхто їх не лає 2) Закони Щоб жити в цій країні згідно із законом, італійський громадянин зобов'язаний вивчити 800000 всяких правил і законів, ремені безпеки обов'язкові для усіх, але ніхто і ніколи їх не пристібає (у Італії дуже популярні майки з намальованими на них ременями). 4) Податки Італія - це країна, в якій рівень податків, - один з найвищих у світі, а населення якої славиться тим, що не платить податків
Схожі презентації
Категорії