X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Гірські системи України: Карпати та Кримські гори

Завантажити презентацію

Гірські системи України: Карпати та Кримські гори

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Дослідники Венк Вікторія Радько Саша Могиліна Яна Нестеренко Ілля

Слайд 2

Ми вивчали гірські системи України: Карпати та Кримські гори

Слайд 3

Українські Карпати ще називають Лісистими або Східними, оскільки вони є частиною великої Карпатської системи, яка простяглася за межі України в Словаччину та Румунію. Це молоді середньовисотні гори, що утворилися у результаті альпійської складчастості. Їх середні висоти становлять 1200-1600 м.

Слайд 4

Пн.- Зх. Пд.- Сх.

Слайд 5

Найвищою частиною Українських Карпат є масив Чорногора з горами: Говерла, Петрос, Ребра, Гутин-Томнатик, Бребенескул, Піп-Іван та ін. Вони здіймаються більше, ніж на 2 000 м, і виділяються на тлі смерекових і букових лісів та мальовничих полонин. Найвищою точкою України є гора Говерла – 2061 м. З неї відкривається чудова панорама – краєвиди навколишніх гірських хребтівЗа гарної сонячної погоди Карпати з Говерли здаються синіми.

Слайд 6

Знак на вершині г.Говерли

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Буковель

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Полони на — безліса ділянка верхнього поясу Українських Карпат, що використовується як пасовисько та для сінокосу. Деякі полонини простягаються на десятки кілометрів. Тут ростуть едельвейси, фіалки, айстри, жовтець, мак, перстач, ломикамінь. Полонини вкрити густим й соковитими луговими травами.

Слайд 18

Полонина

Слайд 19

Кримські гори займають крайній південь Кримського півострова. Вони простягаються із заходу на схід на 180 км трьома гірськими пасмами: Головним (з висотами 1200-1500 м), Внутрішнім (400-600 м) Зовнішнім (250-350 м).

Слайд 20

Пд.-Зх. Пн.- Сх.

Слайд 21

Схили пасом асиметричні: південні – стрімкі та урвисті, північні – пологі. Це зумовлено розмиванням м'яких порід мергелю та глини у гірських нашаруваннях різної твердості. Такі асиметричні форми рельєфу називають куестами.

Слайд 22

Головне пасмо Кримських гір є найвищим. Це суцільний ланцюг столоподібних плоских безлісих масивів, що називають яйлами. Із заходу на схід простягаються такі масиви-яйли: Байдарська, Ай-Петринська, Ялтинська, Нікітська, Демерджі, Бабуган та Карабі. Ялтинська Яйла

Слайд 23

Бабуган Яйла

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Великий Каньйон Криму — найглибший каньйон в Україні. Знаходиться у Криму, неподалік гірського автошляху Ялта-Бахчисарай. Розділяє два гірських масиви — Бойка і Ай-Петрі, довжина — 3 км, максимальна глибина — 320 м, мінімальна ширина 3-5 м. На дні каньйону — р. Аузун-Узень з великою кількістю порогів, водоспадів, валунів, западин у дні.

Слайд 27

Великий Каньйон Криму Ерозійний котел з джерельними водами — «Ванна молодості» глибиною до 5-6 м. Температура води в ній навіть улітку не вище 13 °C.

Слайд 28

«Доли на при видів» — місце на південно-західному схилі гірського масиву Демерджі в Криму. Химерні фігури, що нагадують людські, створені вивітрюванням. Своїми формами кам'яні фігури нагадують таємничі фігури людей, тварин, загадкових істот, предметів і, залежно від часу доби та освітлення.

Слайд 29

Слайд 30

Висновок: гори України молоді, утворені в альпійську епоху горотворення. Гори високі та середні. Гори схожі, але й мають багато відмінностей. Дуже інтенсивно використовуються в туристичному бізнесі за мальовничі краєвиди. Збираючи матеріал до проекту, ми щоразу погоджувалися зі словами пісні В.Висоцького, що «….краще гір можуть буть лише гори, на яких я іще не бував…..» Гори руйнуються не стільки під дією сонця, води та вітру, стільки самою людиною. Вирубування Карпатських лісів задля деревини веде до повеней, обвалів, снігових лавин, селів. Черезмірна забудова Кримських гір під місця відпочинку веде до руйнування природи та до поширення обвалів, зсувів.

Слайд 31

Інтернет посилання: http://uk.wikipedia. http://www.geograf.com.ua http://www.carpathians.eu http://geoknigi.com http://geoswit.ucoz.ru http://www.odnoklassniki.ru/

Слайд 32

Пн.- Зх. Пд.- Сх.

Слайд 33

Пд.-Зх. Пн.- Сх.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія