X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Географія Тернопільської області

Завантажити презентацію

Географія Тернопільської області

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Географія Тернопільської області

Слайд 2

Географічне положення Тернопільська область займає західну частину Подільського плато, межуючи на півночі з Рівненською, на півдні з Чернівецькою, на південному заході з Івано-Франківською, на заході з Львівською областями України, а на сході — з Хмельницькою областями. Тернопільщина знаходиться поблизу українського кордону з Польщею,Словаччиною, Угорщиною і Румунією.

Слайд 3

Знак на в'їзді в Тернопільську область - на межі Шумського та Лановецького районів Тернопільскої обл.та Білогірського р-ну Хмельниччини, поблизу с. Радошівка

Слайд 4

Територія Тернопільська область займає площу 13.8 тис. км², що становить 2,3% території України. За цим показником займає 23 місце серед інших областей України (меншими є тільки Закарпатська і Чернівецька області). За площею Тернопільщина співрозмірна з Ізраїлем. За конфігурацією території Тернопільщина нагадує трикутник з основою на сході та вершиною — на заході.

Слайд 5

Рельєф Тернопільська область займає західну частину Подільської височини. Рельєф її рівнинний. Поверхня області (на південь від Товтрів) має нахил з півночі на південь. Решта її території нахилена у північно-східному напрямку. Абсолютні висоти коливаються від 443 метрів (гора Попелиха біля села Мечищів Бережанського району) до 116 метрів (у місці впадіння Збруча у Дністер).

Слайд 6

Основні рельєфні структури На території області можна виділити кілька рельєфних структур: 1)Тернопільське плато 2) Опілля 3) Кременецькі гори 4) Товтровий кряж 5) Авратинська височина 6) Мале Полісся 7) Придністровська рівнина

Слайд 7

Кременецькі гори

Слайд 8

Товтровий кряж (Медобори)

Слайд 9

Геологія Територія Тернопільської області знаходиться на Волино-Подільській плиті Східноєвропейської платформи. На глибині 1500-3000 метрів залягає докембрійський кристалічний фундамент. Зверху він вкритий осадовими породами.Найдавнішими відкладами, які виходять на поверхню області, є породи верхнього силуру .Найбільшу площу Тернопільської області покривають породи кайнозою

Слайд 10

Клімат та гідрологія Клімат Тернопільщини помірно континентальний, проте дещо вологіший, ніж у східних областях України. Радіаційний режим залежить від висоти сонця, тривалості дня та сонячного сяйва, пов’язаних з геогра фічною широтою. Оскільки область витягнута з півночі на південь майже на 200 км, то вона нагрівається нерівномірно: північна і центральна її частини одержують менше тепла, південна – більше. Радіаційний баланс на території області додатній і змінюється у межах від 39 до 41,5 ккал/см2 за рік. У літні місяці (червні й липні) він є найвищий, а в зимові (грудні та січні) – найнижчий.

Слайд 11

Ґрунти Тернопільської області — природне тіло, що утворилося в результаті взаємодії материнської породи (підґрунтя), клімату, рослинності, мікроорганізмів. Верхній шар земної кори, на якому ростуть рослини.

Слайд 12

Фауна Окремі класи нараховують: круглороті  - 1 вид риби — 45, земноводні — 11, плазуни — 10, птахи — 283, ссавці — 62 Тваринний світ Тернопільської області представнлений лісовими та степовими видами. В області зареєстровано 412 видів хребетних, які належать до 242 родів, 97 родин, 37 рядів і 6 класів.

Слайд 13

Червона книга України Близько сотні представників рослинного світу Тернопільської області занесено до «Червоної книги України», серед них — білоцвіт весняний, зозулині черевички, сон великий, шавлія кременецька та ряд інших

Слайд 14

Природні ресурси Основу мінеральних ресурсів області становлять нерудні корисні копалини, зокрема природні будівельні матеріали, яких розвідано близько 300 родовищ.У західній частині області розвідані потужні запаси мергелю (товщина пластів 18-30 м, глибина залягання 15-20 м), який вважається високоякісною сировиною для виробництва цементу. Промислове використання мергелю в області незначне.

Слайд 15

Потенційні запаси гіпсу на території області оцінюються десятками мільйонів тон. Загалом відомо понад 20 родовищ, товщина пластів досягає 20-25 м. За умовами залягання і запасами розробка цих родовищ можлива в значних масштабах і протягом тривалого часу. Використовується гіпс в сільському господарстві для гіпсування ґрунтів, у медицині, паперовій, хімічній і цементній галузях промисловості. Однак, незважаючи на значні поклади в області, гіпс ще надто мало видобувається і використовується у виробництві. Промислове значення мають поклади торфу в Тернопільській області. Відомо близько 50 родовищ, загальні запаси торфу в яких складають близько 7,7 млн. тонн.

Слайд 16

Слайд 17

Дякую за увагу ! Учень 9 класу Дзюба денис Автор презентації

Слайд 18

Посилання на використані джерела uk.wikipedia.org/wiki/Географія_Тернопільської_області

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія