X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Географія сиру країн світу

Завантажити презентацію

Географія сиру країн світу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Географія виробництва сиру

Слайд 2

Географія виробництва сиру характеризується постійно високою часткою Західної Європи. Роль цього регіону як продуцента сиру змінюється, але він залишається лідером світового сироваріння: в 2005 р. дав 44% продукції у світі. Північна Америка —друге за значенням регіон (2005 р. — 26%). Отже, на обидва регіону доводиться 70% отримання у світі. Частка Східної Європи знижується (1990 р. — 16%, 2005 р. 12%). Сир — переважно продукт споживання населення розвинених країн світу на північ півкулі. Його калорійність забезпечує досягнення раціонального харчування за умов помірного кліматичного пояса. Найбільший продуцент сиру — США (близько 25% світового виробництва), вдвічі нижча частка Франції (11%), ФРН — третя (9%). Росія виробляє майже 5 кг сиру на душу в рік, поступаючись навіть Єгипту (6 кг). Розмаїття сортів сиру (понад 700) зумовило широку участь цієї категорії продукції у зовнішній торгівлі Тому багато країн навіть у Західної Європи традиційно ввозять сири з цілого ряду держав регіону та інших регіонів (Новій Зеландії). Деякі сорти придбали світові стандарти (голландський сир, швейцарський сир та інших.), вони виробляються у багатьох країн світу.

Слайд 3

Нідерланди Як би це не було дивно, але якщо ви попросите в нідерландському магазині «голандський сир», вас навряд чи зрозуміють. Справа в тому, що в Голандії такого сорту сиру просто не існує. А сири носять назви того міста чи місцевості, де вони виробляються.

Слайд 4

Один з найпопулярніших сортів - Гауда, виготовляється в однойменному місті. Конкуренцію йому складають Маасдам, названий на честь маленького голандського містечка, і Едам в провінції Північна Голандія. Не менш популярний і Леердам, який промислово виробляється з 1976 року. З 2002 року право на виробництво сиру марки Леердам належить французькій фірмі-виробнику сирів Fromageries Bel Для виготовлення сиру «Гауда» використовують пастеризоване  коров'яче молоко напівтвердий сир швейцар - ського стилю, в основному з коров’ячого та іноді з козячого молока. Для сиру «Маасдам» характерні великі дірки та солодкаво- горіховий смак. Напівтвердий дозріваючий сир з коров’ячого та козячого молока. Має легкий кислувато-горіховий смак. Світло-жовту серцевину. У XIV – XVIII ст. був найпопулярнішим сиром світу. Едам.

Слайд 5

Англія

Слайд 6

Найпопулярніший сир в Англії - Чеддер. Названий він за місцем первісного виробництва - місцини Чеддер, в графстві Сомерсет. Загорнутий у тканину, Чеддер зріє від 60 днів до півроку, а іноді й рік. Зазвичай Чеддер випускають у формі циліндра вагою 27-35 кілограмів. У 1840 році англійські сировари вирішили зробити весільний подарунок королеві Вікторії. Вони виготовили величезний 500-кілограмовий Чеддер, на який пішло молоко від 750-ти корів. Втім, багато британців Королем англійських сирів називають блакитний сир сорту Стілтон. Він же є обов'язковим учасником Різдвяного столу. Стілтон – сир з цвіллю з коров’ячого молока.

Слайд 7

Швейцарія – королівство сиру  

Слайд 8

У Швейцарії виробляється близько 450 сортів сиру. Абсолютна більшість з них виготовляється з коров'ячого молока. Розмаїття сортів представлено сирами самого різного ступеня твердості - від дуже твердих до м'яких або зернистих. Кожен з них, як правило, має свою регіональну назву і маркується особливою міткою про місце походження.. Емменталь - один з найстаріших сирів. Перші згадки про нього відносяться до 1293. До речі, Емменталь - самий експортований швейцарський сир. Не менш відомий сорт - Грюйер. Грюйер - важливий компонент національної швейцарської кухні, адже це класичний сир для приготування знаменитого фондю. Тільзитер Раклет – розплавлений жирний сир, з якого готується одноіменна національна швейцарська страва.

Слайд 9

Франція

Слайд 10

Шарль де Голль одного разу поскаржився на те, як складно управляти країною, в якій сортів сиру більше, ніж днів у році. Насправді ж порахувати кількість сирів, вироблених в цій країні, просто неможливо! Кожен регіон Франції славиться окремим видом сиру. Один з найдавніших французьких сирів - сир Брі. Він завжди мав славу сиру королів і був королем сирів. Ще одна гордість Франції - сир Камамбер, народжений у французькій Нормандії.

Слайд 11

Французьке сироваріння неможливо уявити без ще одного шедевра - сиру Рокфор. Готують його виключно з овечого молока, а після стікання сироватки сирну масу засівають спорами гриба Penicillium roqueforti..

Слайд 12

Бльо д'Овернь  —французький блакитний сир, що виготовляється з коров'ячого молока. Мімолет – твердий сир, має особливий гіркувато-фруктовий смак. Помаранчевого кольору серцевину та сірувато - кремову шершаву поверхню.

Слайд 13

Слайд 14

Анфотіроз - непастеризований сир, який виготовляється з овечого молока із додаванням сироватки або молока кіз. Манурі - сир із сироватки молока овець.  Кефалотірі - солоний сир з овечого молока,  Фета, Фетакі. Популярний грецький сир.

Слайд 15

ГРУЗІЯ

Слайд 16

Сулугуні - солоний грузинський сир

Слайд 17

Мякий сир з козячого молока. Його прийнято запаковувати в листя каштану.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія