X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Географічне положення"

Завантажити презентацію

"Географічне положення"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Європи Географічне положення

Слайд 2

(фізико-географічне положення) ФГП

Слайд 3

Європа – одна з шести частин світу, вона розташована на заході материка Євразія і займає приблизно п’яту його частину. Кордон між Європою й Азією часто проводять по-різному. За одним з найпоширеніших варіантів, умовний кордон між цими двома частинами світу проходить по східному схилу Уралу, приєднуючи цю гірську систему до Європи, по річці Ембі, північному і північно-східному узбережжю Каспійського моря-озера, Кумо-Маницькій западині, нижній течії Дону.

Слайд 4

Європа знаходиться в центрі материкової – Північної півкулі, її площа – близько 10 млн. км2, це приблизно відповідає 15 територіям України. Гринвіцький меридіан “відтинає” крайню західну частину Європи, основна територія знаходиться в межах помірних широт.

Слайд 5

– північна – південна мис Нордкин на Скандинавському півострові (Норвегія), координати – 71 градус 10 минут північної широти, 25 градусів 47 минут східної довготи; мис Марроки (розташований на острові Тарифа, з’єднаному дамбою з Піренейським півостровом, Іспанія), координати – 37 градусів північної широти, 8 градусів західної довготи; Крайні точки Європи:

Слайд 6

– західна – східна мис Рока на Піренейському півострові (Португалія), координати – 9 градусів 31 минута західної довготи, 38 градусів 48 минут північної широти; Європа простяглася приблизно до 67 градуса східної довготи(російський Полярний Урал). Крайні точки Європи:

Слайд 7

Географічний центр Європи знаходиться в Україні - відмітка біля села Ділове недалеко від Рахова (Рахівський район Закарпатської області). Найближчим до Європи материком є Африка, у районі Гібралтарської протоки вони зближаються на відстань до 15-20 км.

Слайд 8

Європа лише з трьох боків оточенаморями. Вона омивається Атлантичним і Північним Льодовитим океанами та їхніми морями. На північному сході, півночі і північному заході європейські береги омивають холодні води Карського, Баренцева, Білого і Норвезького морів. На заході – Балтійське і Північне моря. На півдні Європу ніжать теплі води Середземного моря, а також Мармурового, Чорного, Азовського морів – вони глибоко врізаються в територію материка Євразія. На південному-сході Європа “підбирається” до безстічного Каспійського моря-озера. У західній частині Європи максимальна віддаленість від моря – 600 км, у східній – 1600 км.

Слайд 9

(Економіко-географічне і політико-географічне положення) ЕГП і ПГП

Слайд 10

Територія Європи витягнута в широтному напрямку, і це дещо ускладнює економічні зв’язки і транспортне сполучення всередині регіону; Усередині регіону існують незначні природні бар’єри (гори південної та південно-східної частини), але їх легко подолати; Європа має надзвичайно сприятливе морське положення (крім окремих районів її східної частини); Європа має розгалуджену транспортну мережу, особливо інтенсивним є рух транспорту в її західній та центральній частині;

Слайд 11

Основними позитивними компонентами ЕГП і ПГП сучасної Європи є: її компактність; відсутність природних та штучних перешкод із сусідніми регіонами і між країнами усередині даної території; наявність виходу до моря; присутність довгої і досить порізаної берегової лінії; розташування на перехресті міжнародних шляхів сполучення; добросусідські відносини із сусідніми країнами; високий рівень розвитку економіки цих країн; Тісні економічні і політичні зв’язки між країнами даної території; Наявність могутніх союзників за її межами.

Слайд 12

– у найближчому європейському “оточенні” ситуація є напруженою - конфлікти і війни в Африці та Південно-Західній Азії; – регіон можна назвати “проатлантичним”: 18 країн входять до складу НАТО, більшість інших прагнуть вступити до цієї військово-політичної організації і тісно співпрацюють із нею; – найбільшими економічними і військово-політичними союзниками Європи є розвинуті країни. у першу чергу – США та Канада, щоправда, воєнні дії в Іраку призвели до деяких розходжень у позиціях союзників; – сусідні регіони мають відносно низький рівень економічного розвитку, але володіють значними природними ресурсами.

Слайд 13

Висновки: Завдяки особливостям фізико-географічного положення, Європа має в своєму розпорядженні більш сприятливі природні умови, порівняно з регіоном Азії, котрий відповідає їй за широтним розташуванням. Європа має зручне економіко-географічне і політико-географічне положення. Регіон розташований на перехресті міжнародних шляхів сполучення, має сприятливе приморське положення, найбільшими стратегічними союзниками європейців є розвинуті країни, у першу чергу – США та Канада; сусідні регіони мають відносно низький рівень економічного розвитку, але володіють значними природними ресурсами. Останніми роками відбулися якісні зміни всередині регіону, пов’язані із закінченням протистояння між Сходом і Заходом. Відбувається розширення ЄС на схід.

Слайд 14

Підготувала: Матвєєва Вероніка (303 група)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія