"Геоекологія"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Ландша фтна еколо гія — розділ екології та географії, який вивчає просторову різноманітність і елементи ландшафту (напри-клад поля, живоплоти, групи дерев, річки або міста) і те, як їх розташування впливає на розподіл і потік енергії та індивідуумів в навколишньому середовищі (який, у свою чергу, може безпосередньо вплинути на розподіл елементів).
Карл Тролл Термін ландшафтна екологія був запропонований Карлом Троллом, німецьким географом в 1939. Він розробляв цю термінологію і безліч ранніх понять ландшафтної екології як частину його ранньої роботи, що вивчає взаємодії між навколишнім середовищем і рослинністю.
Центральна теорія ландшафтної екології походить від «Теорії острівної біогеографії» Макартура і Вілсона
Недавнє зростання ландшафтної екології пов'язане з розвитком технології географічних інформаційних систем (ГІС) і наявності широкомасштабних даних про природне середовище (наприклад. супутникові фотографії або фотографії з повітря).
Екологічна геологія — наука геологічного циклу, що вивчає екологічну систему літосфери, закономірності її формування і просторово-часових змін під впливом природних і техногенних факторів у зв'язку з життєдіяльністю біоти та, насамперед, — людини, яка названа геологічним середовищем.
Предмет екологічної геології речовинний склад літосфери; екологічна роль геологічного середовища (частина земної кори, яка взаємодіє з елементами ландшафту, атмосферою та поверхневими водами і може зазнавати впливу техногенної діяльності); процеси, що відбуваються в літосфері і на її поверхні; екологічні функції літосфери, основними серед яких є ресурсна, геодинамічна і геохімічна. Всі ці функції літосфери найтіснішим чином пов'язані між собою.
Об'єктом дослідження є еколого-геологічні системи: «літосфера-біота» або «літосфера-біота-технічні об'єкти» глобального, регіонального або локального рівнів. Біота – стала сукупність рослин, тварин, грибів та бактерій, що об'єднані спільною територією поширення, можуть не мати екологічних звʼязків.
Екологічні аспекти Екологічні аспекти вивчають функціонування сфер Землі, зокрема атмосфери, гідросфери, літосфери, геоаномальних зон.
Схожі презентації
Категорії