X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Євразія

Завантажити презентацію

Євразія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сучасна політична карта Євразії

Слайд 2

  Політична карта Євразії почала складатися дуже давно. В Європі ще в античні часи існували такі високорозвинуті держави, як Стародавня Греція і Стародавній Рим. Політична карта Євразії змінюється з часом: розпадаються великі держави, виникають нові. Так, у 1991 р. отримала незалежність й Україна – найбільша держава Європи. Нині в Євразії розташовано більше держав, ніж на будь-якому іншому материку. Країни відрізняються одна від одної своїм географічним положенням, величиною території, природними умовами, народами, які їх населяють, рівнем економічного розвитку.

Слайд 3

Найбільшими за площею в Євразії є Росія, Китай, Індія. Разом з тим, в Європі існують держави-«карлики», які мають крихітну територію, а кількість їх населення можна порівняти з кількістю жителів міста. Наприклад, Ватикан займає 0,44 км2, Монако – 2 км2, Сан-Марино – 60,6 км2. Багато країн розміщуються на островах – Велика Британія, Ірландія, Ісландія, Японія, Філіппіни, Індонезія та ін. Найбільшими за кількістю населення є країни Азії: Китай, Індія, Індонезія. Із семи держав світу, що досягли найвищого рівня економічного розвитку, п’ять розташовані в Євразії: Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, Японія. Ці країни є світовими лідерами в багатьох галузях господарства. В Азії більшість держав відносять до групи країн, що розвиваються. 

Слайд 4

Загальна характеристика країн материка Сучасні народи живуть у межах багатьох країн, яких нараховується 90. Виділяються країни, великі за площею і чисельністю населення (Китай, Індія, Росія, Індонезія та ін.) і дуже маленькі держави - «карлики» (Ватикан, Сан-Марино, Сінгапур та ін.). За рівнем господарського розвитку країни Євразії теж неоднорідні. Тут є: економічно розвинені країни — західноєвропейські і Японія, серед яких виділяються країни т. зв. «великої сімки» (Німеччина, Франція, Великобританія, Італія, Японія); країни, що розвиваються (більшість країн Азії), і колишні соціалістичні країни, або, як Їх називають, «країни з перехідною економікою» (майже три десятки країн Центральної і Східної Європи та колишнього СРСР). Збереглося єдине колоніальне володіння — Ґібралтар (належить Великобританії).

Слайд 5

Країни Північної Європи Швеція, Норвегія, Фінляндія, Данія й Ісландія мають приморське географічне положення. На природу цих країн значно впливає Атлантичний океан і його моря. Скандинавські гори і прилеглі до них рівнини складені давніми кристалічними породами; надра їх багаті рудними копалинами. Ріки, що течуть із гір, багаті енергією. Значна кількість озер і лісів — характерна риса природи Швеції і Фінляндії. Ісландія розташована в субарктичному поясі, але природа «подарувала» їй багато теплої води у вигляді гейзерів, і мешканці острова навчилися використовувати її для обігріву жител.

Слайд 6

Стокгольм Швеція  

Слайд 7

Ісландія Норвегія

Слайд 8

Народи, що населяють країни Північної Європи, говорять мовами германської мовної групи, а мова фінів близька до естонської. Населення цих країн зайняте у промисловості (добувають нафту на шельфі, руди металів, будують судна, виготовляють папір і т. п.), у сільському господарстві (розводять велику рогату худобу), займаються рибальством, перевезенням морських вантажів. Після розпаду СРСР до Північної Європи часто відносять також Естонію, Латвію і Литву, які мають ряд подібних рис природи, населення і господарства як із названою групою країн, так і з сусідніми Білоруссю та європейською частиною Росії.

Слайд 9

Країни Західної Європи У цій частині регіону розташовані держави з числа найбільш розвинених країн світу — Франція, Німеччина, Великобританія. У масштабах Європи — це великі за площею і населенням країни, за цими показниками їм поступаються Ірландія, Австрія, Швейцарія, Бельгія, Нідерланди, хоча рівень економічного розвитку останніх дуже високий.

Слайд 10

Країни Центральної Європи Ця група країн розташована на території від Балтійського моря на півночі до Чорного моря і ріки Дунай на півдні, на схід від Німеччини й Австрії і на захід від Росії. У межах даної території розташовані Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина, Румунія, а також країни, що недавно вийшли зі складу СРСР, — Білорусь, Україна і Молдова. Природа цих країн має як подібні, так і відмінні риси. У північній частині регіону переважають рівнини, а в південній — гори. Одні країни багаті мінеральними ресурсами (Польща, Україна, Румунія), а інші — бідні (Словаччина, Молдова).

Слайд 11

Прага ПольЩа

Слайд 12

Країни Південної Європи Вони розташовані на трьох великих півостровах, що омиваються Середземним морем. Найбільші держави тут — Іспанія, Італія, Португалія, Греція, Болгарія. У природі, населенні і господарстві цих країн багато спільного. Найбільш розвинена з них — Італія. Вона порівняно бідна корисними копалинами, але має сучасну економіку. Значна частина населення працює на заводах і фабриках; тут випускають різноманітні машини, хімічні продукти, будують сучасні судна. Добре розвинуте і сільське господарство; в країні вирощують пшеницю, рис, овочі, фрукти. Недарма країну називають «головним садом» Європи. Давні пам'ятки культури і прекрасні курорти ваблять багатьох людей до туризму та відпочинку.

Слайд 13

Греція Італія

Слайд 14

Країни Східної Європи та Північної Азії У Східній Європі і Північній Азії знаходиться найбільша країну світу — Росія, яка займає третину всієї території Євразії і є одночасно найбільшою за площею країною і в Європі, і в Азії.  Росія — багатонаціональна держава (понад 100 народів) з різноманітними природними ресурсами. В європейській частині материка лежить лише 1/4 території країни, проте тут проживає 4/5 населення, зосереджена основна частка промислового і сільськогосподарського виробництва. У той же час більшість запасів природних ресурсів (мінеральних, лісових, водних, енергетичних) знаходиться в азіатській частині, де дуже суворі умови проживання і господарювання (різкоконтинентальний клімат, заболоченість, багаторічна мерзлота, гірський рельєф).

Слайд 15

Росія

Слайд 16

Країни Південно-Західної Азії Найбільші країни цієї частини Азії — Туреччина, Іран, Ірак, Афганістан, Саудівська Аравія. Багато невеликих за площею країн: Сирія, Ліван, Ізраїль, Кувейт та ін. Сюди ж тепер відносять Грузію, Вірменію й Азербайджан.

Слайд 17

Туретчина Азербайджан

Слайд 18

У рельєфі країн Південно-Західної Азії переважають нагір'я, гори і плоскогір'я, низовин мало. Горотворення ще продовжується, часто бувають землетруси. У передгірних прогинах і на платформі зосереджені величезні запаси нафти. Переважає субтропічний і сухий тропічний клімат. Опадів випадає мало, виняток складає західна частина Грузії. Поверхневих вод мало. Найбільші ріки -— Тигр і Євфрат. Серед природних зон панують зони напівпустель і пустель, сухих степів; лісів надзвичайно мало. Національний склад населення Близького і Середнього Сходу, як ще називають цю територію, різноманітний. Тут живуть араби, євреї, турки, перси, грузини, вірмени й інші народи. Даний регіон — місце виникнення однієї з найдавніших релігій — юдаїзму і двох світових релігій — християнства та ісламу. Більшість населення живе в сільській місцевості, у долинах річок і в оазах Деякі країни — найбільші постачальники нафти на світовий ринок. Нафтопроводами її подають до портових міст, звідки в танкерах перевозять у різні країни.

Слайд 19

Країни Центральної Азії Цей великий регіон материка відрізняється одноманітністю природи, сухістю, різкою континентальністю клімату, переважанням сухих степів, напівпустель і пустель. Рівнини й улоговини чергуються тут із горами і нагір'ями, що ізолюють територію від вологих вітрів з океанів. У цій частині Євразії розташовані Казахстан, Туркменистан, Киргизстан, Таджикистан, Узбекистан, Монголія і велика частина Китаю.

Слайд 20

Країни Східної Азії Ця частина материка розташована вздовж узбережжя Тихого океану і витягнута з півночі на південь — від помірного поясу до субекваторіального. Тут розташовані найбільш заселена частина Китаю, Японія, КНДР і Республіка Корея. Природа цих країн розмаїта; переважають рівнини, але е і гірські території. В Японії багато вулканів, часто бувають землетруси. Мусонний клімат у цілому сприятливий для розвитку сільського господарства. Всі зручні землі оброблені, основна культура — рис.

Слайд 21

Китай — величезна країна, природа її надзвичайно різноманітна. Це багатонаціональна держава (більше 50 народів), найлюдніша на Земній кулі (1/5 населення планети). Велика його частина населення живе в сільській місцевості, однак швидкий розвиток промисловості сприяє зростанню частки міського населення, яке складає вже 30%.

Слайд 22

Японія — одна з найбільш економічно розвинених країн світу. Природа країни дуже мальовнича, однак бідна мінеральними ресурсами. Країна ввозить багато сировини, випускає найсучаснішу техніку, автомобілі, судна, хімічні продукти, тканини та ін. Дві третини території країни покриті лісом. Японці дуже дбайливо ставляться до природи. У житті населення велику роль відіграють моря, які омивають країну. Рис і риба — основні продукти харчування японців.

Слайд 23

Країни Південної Азії Серед країн цієї частини континенту найбільші — Індія і Пакистан, а найменші — королівства Непал і Бутан у Гімалаях. Індія розташована в центрі Південної Азії. Виділяються великі природні комплекси: Гімалаї, Індо-Гангська низовина і плоскогір'я Декан на півострові Індостан. Країна багата на мінеральні ресурси. Майже вся територія розташована в субекваторіальному кліматичному поясі. Літній мусон з океану приносить багато вологи. Індія — в основному сільськогосподарська країна, однак в останні десятиліття успішно розвивається промисловість. Вирощують рис, пшеницю, бавовник, цукрову тростину, чайний кущ; на заводах і фабриках виплавляють метали, виготовляють різні машини й устаткування, ліки, тканини.

Слайд 24

Індія

Слайд 25

Країни Південно-Східної Азії  Країни Південно-Східної Азії розташовані на півострові Індокитай і на островах, що складають Малайський архіпелаг. Найбільші за площею і населенням країни: Індонезія, Таїланд, В'єтнам, Філіппіни.У Малайській протоці на острові розташована найменша країна регіону — Сінгапур.

Слайд 26

Таїланд

Слайд 27

Площею території і чисельністю населення виділяється Індонезія. На природу країни значно впливають океани. Часто бувають землетруси і виверження вулканів. Тут багато корисних копалин. Добрий клімат і родючі ґрунти сприяють розвитку землеробства. Селяни працюють на полях цілий рік, збираючи по декілька врожаїв. Головна культура — рис; вирощують також маніок, кокосову пальму. Більше половини площі країни покрито лісами, багатими різноманітними видами рослин. Промисловість розвинена слабко. Індонезію населяє більше як 150 народів, деякі з них, що заселили окремі острови, ведуть замкнутий спосіб життя. Найбільш населений і освоєний з островів — Ява.

Слайд 28

Отже, Євразія — найбільший за розмірами континент, що омивається всіма океанами. Рельєф його дуже різноманітний; половину площі займають гори з різким коливанням висот, на великих рівнинах чітко виражена зональність; максимальну площу (порівняно з іншими материками) займають безстічні області і області внутрішнього стоку, райони багаторічної мерзлоти; є всі природні зони, Найбільш населений материк Землі; на окремих територіях природа його сильно змінена в результаті господарської діяльності.

Слайд 29

А ви знали, що ...? Найбільше суцвіття у таллінотової пальми, що росте у вологих тропічних лісах Індії та острова Шрі-Ланка. Це суцвіття має діаметр 12 м і 6-14 м завдовжки. Пальма зацвітає один раз на 25-35 році життя і після дозрівання плодів (через рік) гине. Дерево, що витримує найбільші морози, - даурська модрина. Воно росте навіть у Якуті (Саха), де температура повітря взимку опускається до -65 С. Не шкодить модрині і спека до +35С. Найвища трава в світі - бамбук. У тропіках Євразії за два місяці він сягає висоти 20-30 м, а в особливо сприятливих умовах за добу може вирости до 1 м.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія