X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Етнічні землі України

Завантажити презентацію

Етнічні землі України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Етнічні землі України

Слайд 2

Слайд 3

Галичина Територія Львівської, Івано-Франківської, більшої частина Тернопільської та невеликої частини Чернівецької областей. Назва походить від назви столиці Галицько-Волинського князівства – м.Галича, яке, в свою чергу,– від племені галичів, що заселяли цю землю і видобували сіль (кельтською “гал” означає “сіль”).

Слайд 4

Волинь Територія Волинської, Рівненської, західної частини Житомирської, північної частини Тернопільської областей. Назва походить від давнього міста Волинь (Велинь).

Слайд 5

Буковина Західна частина Чернівецької області. Назва походить від дерев буків, на які багата ця територія.

Слайд 6

Поділля Охоплює територію між Південним Бугом і Дністром: Вінницька, південь Хмельницької та Житомирської, північ Одеської, схід Чернівецької та Тернопільської областей. Назва походить від “країни з оселями по долинах”, бо села тут розміщувалися по долинах річок.

Слайд 7

Закарпаття Територія Закарпатської області. Назва походить від “замлі, що розташована за Карпатами”.

Слайд 8

Сіверщина Північна частина Сумської області. Назва походить від племені сіверян, що заселяли цю землю.

Слайд 9

Слобожанщина Територія Харківської, півдня Сумської, Донецької та Луганської областей. Назва походить від слова “слобода”, тобто назв поселень на цій території, що почали виникати в XVII ст.

Слайд 10

Полісся Територія Житомирської, північної частини Рівненської, Київської та Чернігівської областей. На цих землях дуже багато лісів, звідки й назва.

Слайд 11

Запоріжжя Територія Дніпропетровської, Запорізької, західної частини Донецької та Херсонської областей, що знаходиться “за порогами” Дніпра. Звідси й назва.

Слайд 12

Середня Наддніпрянщина Частина Київської, Житомирської, Дніпропетровської та Кіровоградської областей. Цю територію ще називають Центральною Україною, Подніпров'ям або Придніпров'ям.

Слайд 13

Донщина Частина Харківської та Донецької областей. Лежить у басейні середнього та нижнього Дону. Історична земля донських козаків.

Слайд 14

Таврія Територія пів-острова Крим та південь Херсонської області. Назва походить від племені таврів, що в давнину заселяли південну частину Криму.

Слайд 15

Північне Причорномор’я Південь Миколаївської, схід Херсонської та центральна частина Одеської областей.

Слайд 16

Бессарабія Територія Чернівецької, Одеської областей та частини Молдови. Назва походить від племені бессів, які посилилися тут у I ст.до н.е.

Слайд 17

Буджак Територія півдня Одеської області. Назва походить від турецького слова, що означає “кут”, бо розташована на півдні межиріччя Дунаю та Дніпра.

Слайд 18

Дякуємо за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія