X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Електроенергетика України

Завантажити презентацію

Електроенергетика України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Електроенергетика України

Слайд 2

Електроенергетика Електроенерге тика провідна галузь енергетики, що охоплює генерацію, передавання й використання електричної енергії. Основну частину електроенергії виробляють атомні (АЕС), теплові (ТЕС) та гідравлічні (ГЕС) електростанції. В економічно розвинених країнах технічні засоби електроенергетики об'єднуються в автоматизовані і централізовані керовані електроенергетичні системи.

Слайд 3

Структура електроенергетики

Слайд 4

Динаміка та структура виробництва електроенергії У квітні 2010р. обсяг виробництва електричної енергії електростанціями,які входять до об’єднаної енергетичної системи України становив 12 727млн кВт/год.Електростанціями, що належать до сфери управління Мінпаливенерго,за вказаний період вироблено 12 159млн. кВт/год. електроенергії. При цьому ТЕС та теплоелектроцентралями вироблено 4 608млн.кВт/год електроенергії. Обсяги виробництва електроенергії АЕС становлять 6 369 млн.кВт/год електроенергії. Виробництво електроенергії ГЕС та ГАЕС становить 4377,6 млн.кВт/год електроенергії.

Слайд 5

Міжгалузеві звязки електроенергетики

Слайд 6

Стан електроенергетики України Виробництво електроенергії в об'єднаній енергосистемі (ОЕС) України в січні-листопаді 2010 року склало 168 млрд 900,5 млн кВт-год, що на 8,9% (на 13,842 млрд кВт-год) більше, ніж за аналогічний період 2009 року, повідомило джерело в Міністерстві палива і енергетики. Атомні електростанції (АЕС) за 11 місяців збільшили вироблення електроенергії на 7,2%, гідроелектростанції (ГЕС і ГАЕС) - на 13,2%, ТЕЦ і блок-станції - на 9,1%. Виробництво електроенергії нетрадиційними джерелами (ВЕС) в січні-листопаді 2010 року склало 4,9 млн кВт-год проти 1,8 млн кВт-год за 11 місяців 2009 року.

Слайд 7

Українські ТЕС,АЕС та ГЕС

Слайд 8

Найбільші ТЕС: Вуглегірська, Словянська, Старобешівська, Курахівська(Донецька область), Луганська, Зміївська (Харківська область), Трипільська (Київська область), Бурштинська (Івано-Франківська область), Ладижинська (Вінницька область), Добротвірська (Львівська область), Криворізька (Дніпропетровська область). ГЕС: На Дніпрі:Київська, Канівська, Кременчуцька, Дніпродзержинська, Дніпрогес, Каховська; на Дністрі: Дністровська; Теребле-Ріцька (р.Теребля та т.Ріка в Закарпатській обл.). Крім ГЕС на річках працюють і ГАЕС ( гідроакумулятивні електростанції), які використовують воду в години піку. До них відносяться Київська ГАЕС та Дністровська ГАЕС. АЕС: Рівненьська(м. Кузнєцовськ), Хмельницька (м. Нетішин), Запорізька (м. Енергодар), Південноукраїнська (м. Південноукраїнськ)

Слайд 9

Екологічні проблеми ТЕС Найбільшим джерелом багатокомпонентних забруднень є теплоенергетика.На її частьку в загальному техногенному забрудненні повітря припадаєблизько 75% викинутого діоксиду сірки, близько 50% оксидів азоту і 20%твердих домішок. Нафта і продукти її переробки, що спалюються в топкахелектростанцій, майже на 60% визначають рівень забруднення повітря вЗахідній Європі. Вичерпання природних запасів корисних копалин іприродних компонентів пов’язане з загальними тенденціями промислового розвитку людства.

Слайд 10

Екологічні проблеми ГЕС Гідроелектростанції (ГЕС) на перший погляд є екологічно чистими підприємствами, що не завдають шкоди природі. Тепер стало ясно, що будівництво дамб на великих рівнинних річках приводить до затоплення величезних територій під водосховища. Це пов’язано з переселенням великого числа людей і втратою пасовищних угідь. Перегороджує річку, дамба створює непереборні перешкоди на шляхах міграцій прохідних і напівпрохідних риб, що піднімаються на нерест у верхів’я річок. Вода в сховищах застоюється, її проточність сповільнюється, що позначається на житті всіх живих істот, що мешкають в річці і біля річки. Підвищення води впливає на грунтові води, приводить до підтоплення, заболочування, до ерозії берегів і обвалі.

Слайд 11

Екологічні проблеми АЕС Однак у сучасної атомної енергетики є й істотні недоліки. Вона дає значно менше відходів, ніж інші енергогенеруючі технології (а потім ще й ізолює їх), але відходи все ж такі існують. Безпека поховання великої кількості радіоактивних відходів (РАВ[3]) на десятки і сотні тисяч років викликає сумнів через надійність таких довготривалих фізично-геологічних прогнозів. Невідомо також, яку роль ці штучні поклади небезпечних речовин відіграють у життєдіяльницьких процесах наступних земних цивілізацій .

Слайд 12

Канівська ГЕС Ка нівська ГЕС — 2-й ступінь каскаду гідроелектростанцій на р. Дніпро. Гребля ГЕС утворює Канівське водосховище. Канівська ГЕС експлуатується з 1972 року, коли був введений в дію 1-ий агрегат гідроелектростанції. Останній, 24-й, агрегат Канівської ГЕС розпочав роботу в травні 1975 р. До складу споруд Канівського гідровузла належать: будівля ГЕС (з 24-ма водозливами), земляні греблі лівого і правого узбережжя, судноплавний шлюз. Загальна довжина напірного фронту споруд Канівського гідровузла — 16,7 км, пропускна здатність — 19300 м3/сек. при напорі 7,2 м.

Слайд 13

Експорт електроенергії За даними Мінпаливенерго України,Україна протягом січня-липня 2010 року експортувала 2 млдр 323,4млн кВт.год електроенергії,що на 507,2 кВт.год більше відповідного показника 2009 року.Але в серпні 2010 Україна скоротила експорт електроенергії на 103,2 кВт.год відносно серпня 2009 року. Зокрема експорт до Білорусії зріс до 2,117млрд кВт.год з 577,9млн кВт.год. Постачання до Словатчини знизилися на 76,9%, до Угорщини на 73,5%.Румунія збільшила закупівлю української електроенергії на 98,1%, Молдавія в 2,4рази.Україна і РФ з 31 серпня 2010року торгують піковими потужностями в нічний період. Позитивний баланс на користь України досяг 57,1млн кВт.год .Польща в 2010 не купує українську електроенергію,тоді як в січні-вересні 2009року імпортувала з України 73,6 млн кВт.год.

Слайд 14

Перспективи розвитку електроенергетики Україна планує в четвертому кварталі 2010р.-першому кварталі 2011р. збільшити виробництво електроенергії на 3,7% порівняно з аналогічним періодом 2009-2010рр.-до 104,12млрд кВт/год Зростання виробництва міністерство пов’язує з очікуваним збільшенням споживання електроенергії металургійною машинобудівною галузями. За перший квартал 2011 року планується задовольнити попит за рахунок виробництва електроенергії АЕС в обсязі 47,562млрд кВт/год, ТЕС- 40,529млрд кВт/год, ТЕЦ – 6,772 млрд кВт/год, ГЕС-4,699млрд кВт/год. Як повідомлялося, виробництво електроенергії в об’єднаній енергосистемі України в січні-вересні 2010року становило 135млрд. 941,6млн кВт/год ,що на 9,7% більше,ніж за аналогічний період 2009року

Слайд 15

Україна займає 5-те місце за виробництво електроенергії в Європі. А також 6-те місце за виробництвом електроенергії на АЕС серез 31 країни світу.

Слайд 16

Нетрадиційні джерела енергії 1.Енергія вітру 2.Енергія сонця-нині на території Криму вже діє 36 геліостанцій 3.Енергія термальний вод-вже діє 10 геотермальних станцій у Криму 4.Мала гідроенергетика 5.Використання біомаси 6.Паливо з олії ріпаку

Слайд 17

Структура потужності енергосистеми України

Слайд 18

Оскільки енергетичні ресурси України обмежені впровадження альтернативний видів енергії недостатнє, а долати енергетичну кризу необхідно, тому пропоную: 1)заощаджувати енергію скрізь. Памятайте, що одна 100-ватна лампочка дає на 20% більше світла, ніж дві 60-ти ватні; 2)не забувайте мити шибки, особливо восени. Забруднене пилом скло затримує від 10-30% сонячного світла; 3)обов’язково утепліть вікна і двері на зимовий період; 4)підтримуйте порядок і чистоту житла. Памятайте, що тільки від вас залежить кількість вмикань пилососа; 5)заощаджуйте енергоресурси шляхом використання нетрадиційних видів енергії. 

Слайд 19

Джерела інформації 1) Садкіна В.І. Гончаренко О.В. Гоеграфія 9 клас – Х.:Оберіг,2009 р. 2) http://ua.textreferat.com/referat-5470.html 3)http://mpe.kmu.gov.ua/fuel/control/uk/publish/article?art_id=154125&cat_id=35109 4)http://www.ukrenergo.energy.gov.ua/ukrenergo/control/uk/publish/article?art_id-19118&cat_id=25440

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія