Екваторіальна Гвінея
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Основні відомості про країну: Колу мбія (офіційно Респу бліка Колу мбія) — країна в Південній Америці. Площа становить 1 141 748 км². Населення: 42 090 502 осіб. Густота становить 40/км². Столиця: Богота (є найбільшим містом) Державний устрій – унітарна республіка. Тип країни – країна, що розвивається. Мова: іспанська (державна) Валюта: Колумбійське песо = 100 сентаво. Релігія: Гнітюче число колумбійців належить до Римсько-католицької Церкви. Протестантські групи нечисленні. Індійські племена, що живуть в ізоляції від іншого світу, зберігають язичеську обрядовість.
Раніше Колумбія була іспанською колонією,та зараз це незалежна держава. Незалежність була проголошена 20 липня 1886р. Нинішнім президентом Колумбії є Хуан Мануель Сантос.
рельєф Природні умови Колумбії дуже різноманітні. Західну частину країни, що становить приблизно 2/5 її площі, займає високогірна область Колумбійських Анд з Прикарибською і Тихоокеанською низовинами. Інші 3/5 території на схід від Анд займають степи, або льянос, басейну Оріноко і дощові ліси, або сельва, басейну Амазонки. Східна частина країни — плоскогір'я, обрамоване Орінокською і Амазонською низовинами. Річкова мережа дуже густа, річки порожисті, г.ч. дощового живлення. Головні річки: Магдалена з Каукою, Атрато (впадають у Карибське море), притоки Оріноко — Ґуав'яре і Мета, притоки Амазонки — Путумайо і Какета. З них тільки Магдалена придатна для судноплавства.
клімат Колумбія майже цілком розташована в тропічній зоні. Однак клімат країни неоднорідний і міняється в залежності від висоти над рівнем моря. У прибережних районах і долині ріки Магдалена клімат тропічний із середньорічною температурою від 24°С до 27°С; на висоті від 500 до 2300 м над рівнем моря клімат субтропічний, а від 2300 до 3000 м - помірний. Вище 3000 м над рівнем моря знаходиться холодна кліматична зона, де температура опускається до оцінки -13°С. Середня температура січня і липня в Боготі не відрізняються - 14°С. У Барранкільє відповідно 27°С и 28°С. У Боготі два сухих періоди: грудень-березень і липень-серпень.
Природа Відповідно до результатів дослідження по своєму біологічному багатству Колумбія займає третє місце у світі після Бразилії й Індонезії. У світовому рейтингу Колумбії приділяється перше місце по різноманіттю птахів, яких нараховується 1750 видів (20% з 8000 існуючих на землі), перше чи друге місце по кількості різновидів земноводних - 407, третє місце по кількості рептилій - 520 видів, і четверте по ссавцях - 456 видів. Підраховано, що в Колумбії існує близько 590 видів мешканців водяного середовища. Крім того, ця країна займає третє місце по приматах і по метеликах, яких нараховується відповідно 27 і 58 різновидів. У Колумбії виявлено 180 видів ящірок.Ця країна є другий у світі по розмаїтості флори. У Колумбії нараховується більш 2.500 видів дерев і багато тисяч рослин, що захищають ґрунт, мають медичні чи властивості використовуються в промисловому виробництві.
Економічне положення Колумбія межує з Панамою на північному заході, Венесуелою на сході і північному сході, Бразилією на південному сході, Перу і Еквадором на південному заході, з півночі та заходу омивається Карибським морем і Тихим океаном. Колумбія — єдина південноамериканська країна, що має вихід як до Атлантичного (через Карибське море), так і до Тихого океану.
Демографічний потенціал країни Населення країни (по оцінці на 2003 рік) складає близько 35101000 чоловік, у найбільших містах: Богота (4921000 чоловік). Розжарюй (1625000 чоловік), Медельин (1581000 чоловік), Барранкилья (1019000 чоловік), Картахена (688000 чоловік). Середня щільність населення близько 31 чоловік на кв. км. Етнічні групи: метиси - 58%, білі - 20%, мулати - 14%, негри, індіанці. Середня тривалість життя (на 1998 рік): 66 років - чоловіка, 72 року - жінки. Рівень народжуваності (на 1000 чоловік) - 24,9. Рівень смертності (на 1000 чоловік) - 5,7.
Промисловість аграрно-індустріальна країна. Основні галузі промисловості: текстильна, харчова, нафтова, хімічна, цементна, гірнича. Транспорт: залізничний, автомобільний, морський, повітряний. Найбільші порти: Картахена, Барранкілья, Буенавентура, Тумако, Ковеньяс і Мамональ (останні два – нафтові). Обсяг повітряних перевезень вантажів в кінці XX ст. різко зріс і склав у 1996 бл. 60 тис. т. ВВП – $ 97,5 млрд. Темп зростання ВВП – 0,6%. ВВП на душу населення – $ 2392. Прямі закордонні інвестиції – $ 1,5 млрд. Імпорт – $ 18 млрд (г.ч. США – 41,5%, Венесуела – 10,0%, Німеччина – 5,0%, Японія – 4,3%). Експорт – $ 15,2 млрд (г.ч. США – 48,5%, Венесуела – 7,9%, Німеччина – 9,0%, Італія – 6,0%). Велика частина промислового виробництва зосереджена в п'яти найбільших містах: Богота, Медельін, Розжарюй, Барранкілья і Букараманга.
Сільське господарство 26% працездатного населення зайнято в сільському господарстві. 5% земель використовується під посіви, 38% - під випасання худоби. Найродючіші ґрунти знаходяться на плато і в деяких рівнинних регіонах. Колумбія - другий у світі виробник кави. Для гірських районів товарними культурами є бавовна і тютюн. У низинах розташовані плантації експортних культур - бананів, квітів і цукрової тростини. Для внутрішнього ринку вирощують рис, кукурудзу, картоплю і сорго. У тваринництві переважає розведення великої рогатої худоби, свинарство і вівчарство. Слабко розвинуте рибальство.
Цікаві факти: 1. Найменша в світі людина – колумбієць (зріст – 70 см, вага – 10 кг) Едвард Ніно Ернандес. 2. В країні видобувається 95% смарагдів у світі. 3.Колумбія є першою демократичною державою в Латинській Америці. 4. Національний символ Колумбії – Андійський кондор, цей птах є найбільшим у світі. 5. Колумбія посідає 6 місце в списку найщасливіших країн світу.
Схожі презентації
Категорії