X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Чорні дири

Завантажити презентацію

Чорні дири

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЧОРНІ ДІРИ ЩО ЦЕ? Чорні діри - вкрай цікаві освіти у Всесвіті, службовці темою безлічі спекуляцій у фантастичній літературі. Проте реальні властивості чорних дір не менше дивні, ніж ті, які описують фантасти.

Слайд 2

ЧОРНА ДІРА - це область в просторі-часі, гравітаційне тяжіння якої настільки велике, що покинути її не можуть навіть об'єкти, які рухаються зі швидкістю світла.

Слайд 3

ВІДКРИТТЯ Першою людиною , який припустив існування чорних дір , був французький математик XVIII століття Симон - П'єр де Лаплас , який , вивчаючи теорію тяжіння , висунув гіпотезу , що мають всі шанси присутності об'єкти , параболічна швидкість для яких вище швидкості світла. Параболічна швидкість - дане найменша швидкість, необхідна для того , щоб вирішити гравітаційне поле явного об'єкта , і знаходиться в залежності від щільності породжує поле об'єкта. При передбачуваному Лапласом існування досить щільного тіла умовна параболічна швидкість стане настільки високою, що навіть світло з його швидкістю 300 000 км / с не може випромінюватися з його площині. Теорія Лапласа в ті далекі деньки не була прийнята , і лише в перших числах XX століття з народженням і розвитком квантової механіки науковці розібралися з подвійною природою світла , який має можливість повести себе як хвиля або як сукупність часток виходячи з обставин.

Слайд 4

ЯК НАРОДЖУЮТЬСЯ ЧОРНІ ДІРИ Все починається з того, що в самому центрі зірки - в її ядрі, закінчується паливо і під дією власної гравітації воно обрушується всередину себе. Це викликає потужну ударну хвилю яка розриває зовнішню, ще палаючу, оболонку зірки і вона вибухає сліпучим спалахом, яку можна спостерігати за тисячі світлових років

Слайд 5

НАЙВАЖЛИВІША ВЛАСТИВІСТЬ ЧОРНОЇ ДІРИ Що б в неї не потрапило, назад воно не повернеться. Це стосується навіть світла, ось чому чорні дірки і отримали свою назву: тіло, що поглинає весь світло, що падає на нього, і не випускають власного здається абсолютно чорним. Відповідно до загальної теорії відносності, якщо об'єкт наближається до центру чорної діри на критичну відстань - це відстань називається радіусом Шварцшильда, - він уже ніколи не зможе повернутися назад.

Слайд 6

БІЛІ ДІРКИ Біла діра є тимчасовою протилежністю чорної діри - якщо з чорної діри неможливо вибратися , то в білу діру неможливо потрапити . Білій дірою є область IV в розширеному просторі-часі Шварцшильда - в неї неможливо потрапити з областей I і III , а от з неї потрапити в області I і III можна . На сьогоднішній день невідомі фізичні об'єкти , які можна достовірно вважати білими дірами. Більш того , не відомі і теоретичні механізми їх утворення. Немає і передумов за методами пошуку білих дір . Виходячи з цього , білі діри вважаються зараз абсолютно гіпотетичними об'єктами , допустимими теоретично загальною теорією відносності , але навряд чи існуючими у Всесвіті , на відміну від чорних дір

Слайд 7

ПАДАЕМ В ЧЁРНУЮ ДЫРУ В зелёной зоне существуют стабильные круговые орбиты и пребывание здесь безопасно. В жёлтой зоне круговые орбиты нестабильны, и малейший манёвр двигателями можнет привести к падению в чёрную дыру, либо к вылету наружу. В оранжевой зоне нет никаких круговых орбит, и если вы хотите оттуда выбраться, у вас есть единственный шанс — вовсю жечь свои ракеты. Красная линия это горизонт событий. Если вы пересечёте её, ничто уже не поможет выбраться обратно. Чорна діра, як і будь масивний об'єкт, викривляє світло, що проходить повз неї, так що один об'єкт створює кілька зображень. Чим ближче до чорної діри, тим сильніше викривляються промені, так що картинка виявляється стиснутою в радіальному напрямку. Якщо ж об'єкт знаходиться в точності за чорною дірою, виникає красивий ефект - кільце Ейнштейна. Чим ближче до сингулярності, тим сильніше на вас діють приливні сили. На ваші п'яти (якщо ви падаєте вперед ногами) діє велика гравітаційна сила, ніж на голову, так що вас розтягує у вертикальному напрямку - непоганий спосіб стати вище і схуднути, але дуже недовговічний. Приблизно за секунду до сингулярності вас просто розірве на частини.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія