X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Черкащина

Завантажити презентацію

Черкащина

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мандрівка Черкащиною Виконали: вчитель географії Дмитрушківської ЗОШ І- ІІІ ступенів Скуратівська М.В. вчитель географії Городецької ЗОШ І –ІІІ ступенів Мамчур Н.Г.

Слайд 2

Фізико - географічне положення Площа Черкаської області становить 20,9 тис. кв. кілометрів, що складає 3,5 % території держави (18 місце в Україні).

Слайд 3

Черкаська область розташована у центральній частині України, в басейні середньої течії Дніпра. Межує на півночі з Київською, на сході – з Полтавською, на півдні – з Кіровоградською і на заході – з Вінницькою областями.

Слайд 4

Крайня північна точка лежить неподалік від села Кононівка Драбівського району, південна – поблизу села Колодисте Тальнівського району, західна – біля села Коритня Жашківського району, східна – неподалік села Стецівка Чигиринського району. За математичними розрахунками географічним центром області є точка поблизу села Журавки Городищенського району.

Слайд 5

Адміністративно-територіальний устрій Відповідно до адміністративно-територіального поділу область складається з 20 районів, 6 міст обласного підпорядкування (Черкаси, Ватутіне, Золотоноша, Канів, Сміла, Умань), 10 –селищ районного, 15 селищ міського типу, 826 сільських населених пунктів. Обласний центр – місто Черкаси (Соснівський, Придніпровський райони).

Слайд 6

Символіка Герб області (великий). Складається з малого герба і картуша, що його обрамлює. Картуш – це композиція щитоподібної загостреної форми. Середні бокові частини картуша волютоподібно загнуті до центру. В нижній частині картуша зображено схрещені шаблю та булаву.

Слайд 7

Населення Чисельність населення, що проживає на території області, на 1 серпня 2008 року становить 1309,8 тисячі осіб, у тому числі міського 728,3 тисячі осіб, сільського - 581,5 тисячі осіб. По чисельності населення область займає 15-те місце в Україні. Черкаська область відноситься до числа густонаселених. Її середня щільність - 65 осіб на 1 кв.км. Близько 90 відсотків населення проживає в правобережній частині області, у лівобережній - 10 відсотків.

Слайд 8

Статевий та віковий склад Статевий склад населення характеризується перевагою жіночого населення - 54,5 відсотка. На кожні 1000 жінок припадає 835 чоловіків. На 01.01.2004 в області проживало 462095 пенсіонерів. На 1000 жителів припадало 338 пенсіонерів. На Черкащині проживають особи 130 етносів. Переважають українці і росіяни. Також в області проживають білоруси, татари, євреї, молдавани, вірмени, болгари, поляки та представники інших національностей. Національний склад

Слайд 9

Промислове виробництво

Слайд 10

Агропромисловий комплекс

Слайд 11

Соціальний захист населення Динаміка заробітної плати у 2008-2009 роках                                                                                                 

Слайд 12

Обласні свята та пам’ятні дати 7 січня – Утворення Черкаської області (1954 р.); Лютий – Розгром німецько-фашистських військ під Корсунь-Шевченківським (1944 р.); Травень – Переможна битва військ Богдана Хмельницького під Корсунем (1648 р.); Травень – Шевченківське літературно-мистецьке свято “В сім’ї вольній, новій"; 28 липня – Заснування музею Корсунь-Шевченківської битви (1945 р.); Серпень – Всеукраїнське свято богатирської сили пам’яті Івана Піддубного (с.Красенівка Чорнобаївського району); 20 серпня – Заснування Шевченківського національного заповідника у Каневі (1925 р.); 13 грудня – День визволення Черкас від німецько-фашистських загарбників (1943 р

Слайд 13

Фотогалерея Географічний центр України Пагорб Слави у місті Черкаси

Слайд 14

Хата родини Т.Г.Шевченка Пам'ятник Т.Г. Шевченку

Слайд 15

Черкащина - … Рано, рано сонце встало, Україну привітало, Побажало їй добра, Усміхнулось до Дніпра, до Дністра і до Дунаю, до Шевченківського краю, де живуть усі віки Українці – козаки. (Олесь Лупій «Дорожчої нема»)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія